Mazury to bardzo często wybierany region na wycieczki, nie tylko przez polskich turystów. W regionie tym kryje się wiele wspaniałych obiektów i przyrodniczych krajobrazów.

I zdecydowanie jest to świetne miejsce na odpoczynek i miłe spędzenie czasu. A co można tam zwiedzić? Zobaczcie najciekawsze atrakcje na Mazurach.

Jezioro Śniardwy

O tym, że Jezioro Śniardwy jest największym jeziorem w Polsce nikomu nie trzeba przypominać. Jednak nie każdy miał okazję pojawić się w tym wyjątkowym miejscu. I co prawda jest to jezioro, ale będąc tam można odnieść wrażenie, że znajdujecie się nad morzem. Powierzchnia jeziora jest naprawdę duża i zdecydowanie robi wrażenie. To jedno z tych miejsc w Polsce, które warto zobaczyć na własne oczy. Jeśli zatem planujecie wycieczkę na Mazury, nie możecie pominąć tego punktu.

Kanał Ostródzko-Elbląski

Było już największe jezioro, to teraz nadszedł czas na najdłuższą… sztuczną drogę wodną w Polsce. Kanał Ostródzko- Elbląski łączy oczywiście Ostródę z Elblągiem i liczy aż ponad 84 km. Być może nie wiecie, że w 2007 roku kanał ten w plebiscycie „Rzeczpospolitej” został uznany za jeden z siedmiu cudów polski. Nie przegapcie takiej okazji, jeśli znajdziecie się na Mazurach!

Puszcza Borecka

To niemal 230 km2 obszar terenu, obejmujący bory, torfowiska, jeziora itd. W miejscu tym spotkasz żubra, lisa, borsuka, , łosia, jelenia, sarnę, wilka, dzika, rysia. A także wielką gromadę ptaków oraz wiele gatunków roślin. Takie dziewicze tereny to świetna okazja do poobcowania z przyrodą, której każdemu mieszkającemu w mieście może brakować. A i dla miłośników historii to miejsce może być ciekawe. Znajdą tutaj bowiem pozostałości po II wojnie światowej. 

Święta Lipka

A to miejsce słynie… z cudów. Wiąże się z tym legenda, opowiadająca o więźniu, któremu podczas oczekiwania na egzekucje objawiła się Matka Boska. Poleciła mu z kawałka drewna wyrzeźbić figurę. Pomimo tego, że więzień nie umiał tego zrobić, wykonał piękną figurę, którą następnie znaleziono przy nim. Więzień został uwolniony, gdyż uznano to za boską interwencję.  Jeszcze w średniowieczu świątynia ta była miejscem pielgrzymek. I tak też jest również dzisiaj. Nie bez powodu jest także nazywana Częstochową Północy. 

Krutynia

To jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych na Mazurach. Idealnie miejsce na wypoczynek z całą rodziną. Podczas kajakowej podróży będziecie mogli podziwiać wspaniałe tereny Puszczy Piskiej oraz Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 

Zamek w Nidzicy

Obecnie jest to centrum kultury i biznesu Mieści się tam m.in. Muzeum Ziemi Nidzickiej, biblioteka, pracownia rzeźby, galeria sztuki. To krzyżacka twierdza, pochodząca z XIV wieku. Znajdują się tutaj wspaniałe krużganki obronne oraz freski gotyckie z XIV i XV wieku. To miejsce przepełnione historycznymi wspomnieniami i wydarzeniami, z którymi na pewno będziesz miał okazję zapoznać się bliżej podczas zwiedzania zamku.

Mazury to niezwykły region na mapie Polski. Pod dostatkiem tu pięknych, malowniczych terenów przyrodniczych, pośród których możesz niesamowicie wypocząć i genialnie spędzić czas. Jeśli zatem wahasz się czy Mazury to dobre miejsce na wypoczynek, to nie zastanawiaj się już dłużej, tylko wyruszaj w ten region!

Dodaj komentarz