Łeba to miasto w województwie pomorskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim. Słynie z portu morskiego, Słowińskiego Parku Narodowego, Wydmy Łąckiej, Parku Dinozaurów i Muzeum Bursztynu. Co jeszcze warto zwiedzić w Łebie, żeby wyjazd był wyjątkowo atrakcyjny? 

Słowiński Park Narodowy

Wyjątkowe miejsce, które od ponad 50 lat wpisane jest na listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO. Można tu podziwiać wydmy ruchome – które ukształtowane zostały przez jezioro Łebsko i morze. Piasek jest wyrzucany na brzeg przez fale morskie, a następnie osuszany wiatrem i słońcem, co tworzy wysokie wydmy. Wydma Łącka jest wyjątkowo okazała, ma ponad czterdzieści metrów wysokości. Spacer po ruchomych wydmach zaplanowany jest na dystansie około 5 km w czasie którego można zwiedzać obiekty militarne. Do Słowińskiego Parku Narodowego można dotrzeć plażą i lasem. Została także zaprojektowana ścieżka rowerowa. 

Zawody windsurfingowe o Puchar Europy odbywały się przy ruchomych wydmach – odbywały, bo nie wiadomo, jakie plany ma COVID. 

Plaża w Łebie 

Plaża w Łebie jest długa, wyjątkowo szeroka, z drobnym i jasnym piaskiem. Plaża poddawana jest refulacji, czyli nanoszeniu rurociągiem piasku z dna morskiego – przez co przez pewien czas turyści byli skazani na niecodzienny widok, jakim była rura na całej długości plaży. 

Park Dinozaurów

Ciekawy pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, z atrakcjami dla najmłodszych i dorosłych. Można przejechać się meleksem zaprojektowanym na pojazd najsłynniejszych jaskiniowców – Flinstonów! Atrakcji jest wiele, w tym ogromna zjeżdżalnia wodna, rowery wodne czy mini golf. To wyjątkowy park rozrywki. 

Muzeum Bursztynu w Łebie 

Nowe spojrzenie na bursztyn, tak różne od tego najbardziej znanego – zamkniętego w naszyjniku, kupowanym jako pamiątka z wyjazdu. Zwiedzając Muzeum Bursztynu w Łebie, otrzymacie porządną lekcję historii powstawania bursztynu, obejrzycie ciekawą ekspozycję wyjątkowych okazów lub film o bursztynnictwie. Historia „złota Bałtyku” w pigułce. 

Port morski Łebie 

Port w Łebie jest portem turystycznym i rybackim, z rozbudowaną przystania jachtową i rybackimi nadbrzeżami. Można skorzystać z rejsu jachtem i kutrem rybackim. W porcie znajduje się morskie przejście graniczne. Na jednym z falochronów znajduje się ogromny, bo aż 16-metowy krzyż nawigacyjny, poświęcony wszystkim, którzy zginęli na morzu. 

Zwiedzając Łebę, warto także wejść do Muzeum Figur Woskowych i Muzeum Motyli. Przy odpowiedniej pogodzie dobrym pomysłem będzie spędzenie czasu w Parku Bosmana – dzieci mogą pobawić się w brodzikach, a dorośli napić się kawy. 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.