Szukasz pomysłu na niebanalnym weekend za miastem? Rejs po Mazurach kojarzy Ci się z wyjątkowo upalnym latem? Pora, żeby poznać ideę Pływającego domku z portu w Bogaczewie i zrozumieć, na czym polega ekonomia społeczna – czyli jak pogodzić relaks z pomaganiem! 

Pływanie Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich

Jeśli lubisz odpoczywać na świeżym powietrzu, kochasz Mazury, chcesz przeżyć przygodę i masz skończone 18 lat, mamy dla Ciebie pomysł na spędzenie ciepłych dni. Houseboat Pływający domek pozwoli Ci na poruszanie się Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, dzięki czemu każdego dnia możesz być w innej marinie i na innym jeziorze. Jeśli jednak wolisz spędzić czas na łodzi, ale bez poruszania się po wodzie, nie ma problemu – potraktuj go jako apartament „na wodzie”. Przestrzeń dostosowana jest dla 8 osób.

Houseboat w gminie Giżycko

Przystań w porcie Bogaczewo – to nie tylko stały punkt odpoczynku na Mazurach. To także miejsce, gdzie można pracować w cudownych okolicznościach przyrody. Jeśli tylko Twoja praca nie wymaga obecności w biurze, pomyśl o sobie i chociaż na 3 dni popracuj z wyczarterowanego Houseboat. Pływający domek wyprodukowano w 2018 roku. Ma ponad 8 metrów długości i 3 szerokości. Napęd benzynowy zaburtowy oraz pełne wyposażenie (wraz z możliwością korzystania z Wi-fi) pozwalają na wykonywanie obowiązków zawodowych w sprzyjających warunkach, jednak z możliwością natychmiastowego odpoczynku, zaraz po zakończeniu pracy. Czy istnieje większa motywacja do pracy?

Urlop w łodzi na Mazurach

Jeśli Twoim planem na weekend, urlop lub parę dni poza miastem jest zabranie z domu tylko podręcznej torby, wyposażonej w osobiste rzeczy – dobrze, że to czytasz. Czarterując Houseboat Pływający domek, nie musisz martwić się o wyposażenie łodzi, ponieważ wszystko jest na miejscu. Został on tak zaprojektowany, by bezpiecznie poruszać się po mazurskich jeziorach, jednak jeśli nie czujesz się na siłach sterować łodzią, możesz skorzystać z pomocy sternika. Sezon na Mazurach trwa od kwietnia do końca września i właśnie w tym okresie możesz wypożyczyć kompletnie wyposażony houseboat.

 Ekonomia społeczna Warmii i Mazur

Ekonomia społeczna, nazywana także gospodarką społeczną jest częścią aktywności obywatelskiej, której przyświeca tworzenie miejsc pracy osobom wykluczonym i świadczenie usług na rzecz interesu ogólnego. Zatem przedsiębiorstwa, które funkcjonują w ramach ekonomii społecznej, nie działają dla pomnażania zysków z usług, a dla przekazywania ich w obszary zainteresowania organizacji społecznych. Houseboat Pływający domek wszystkie zyski przekazuje na Fundację Projekt ARCHE, która inicjuje i wspiera rozwój społeczności lokalnych. Korzystając z łodzi na warunkach rekreacyjnych, można dołączyć do pomocy osobom, które potrzebują wsparcia. To bardzo przyjemna forma pomocy – warto się nią zainteresować.

Dodaj komentarz