Mikołajki to jedno z najbardziej urokliwych i malowniczych miast Polski. Co roku chętnie odwiedzane przez tysiące turystów, którzy poszukują nie tylko okazji do kontaktu z naturą, ale także atrakcji, dostarczających moc wrażeń i odrobinę frajdy.

Mikołajki są przykładem idealnie dopracowanego kurortu wypoczynkowego, który obfituje w wydarzenia kulturowe i rozrywkowe. Podobnie z obiektami rozrywkowymi – oferta zadowoli każdego turystę. Przygotowaliśmy listę najbardziej popularnych, a tym samym najchętniej odwiedzanych atrakcji Mikołajek. Zapraszamy.

Rezerwat przyrody jezioro Łukajno

Nieopodal, na wschód od miasta Mikołajki położony jest malowniczy rezerwat przyrody „jezioro Łukajno”. Został on wpisany na listę międzynarodowych sieci rezerwatów biosfery UNESCO już w 1977 roku. Jezioro to idealne miejsce na chwilę wyciszenia. Ponadto charakterystyczna linia brzegowa oraz silnie rozwinięte trawy i trzciny stały się świetnym środowiskiem do rozwoju ryb, płazów i przede wszystkim ptaków. Można by rzec, że jezioro Łukajno jest prawdziwym ornitologicznym rajem. Tereny te są zamieszkiwane przez bardzo rzadkie gatunki ptaków – kaczka hełmiatka czy czapla siwa. Co więcej, jezioro daje możliwość podziwiania łabędzi w ich środowisku naturalnym.

Wioska żeglarska

Mazury obfitują w różnorodne atrakcje skierowane do miłośników żeglarstwa. Podobnie jest w Mikołajkach, gdzie znajduje się znana wioska żeglarska. Port jest położony na brzegu jeziora Mikołajskie. Cieszy się on dużą popularnością wśród osób pragnących pożeglować, ale także tych, którzy kochają spacery w klimatycznych okolicznościach. Wioska żeglarska słynie z pięknej promenady. Każdego dnia korzystają z niej turyści, jak i okoliczni mieszkańcy, napawając się świeżym powietrzem podczas spaceru.

Wioska żeglarska niedawno przeszła gruntowny remont, dzięki czemu zachwyca nowoczesnością i przyciąga spacerowiczów, o czym świadczy liczba ponad 3500 osób, które codziennie odwiedzają to miejsce. Ponadto wioska oferuje szereg innych atrakcji w postaci restauracji, portu szkutniczego, ponad 200 miejsc przeznaczonych do cumowania, a nawet hali koncertowej. Jest to świetne miejsce do podróży w samotności, z przyjaciółmi lub rodziną i dziećmi. Brak nudy gwarantowany.

Park wodny „Tropikana”

Parki wodne są stałym i obowiązkowym elementem wszystkich miejsc wypoczynkowych. Mikołajki mają do zaoferowania aquapark „Tropikana”. Pomimo tego, że park znajduje się w Hotelu Gołębiewski, wstęp jest dostępny dla wszystkich.

Park wodny obfituje w szalone atrakcje, poczynając od szybkich zjeżdżalni, a kończąc na sztucznej rzece z rwącym prądem. Ponadto aquapark oferuje komfortowe i relaksujące jacuzzi oraz baseny. Zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie. 

Statek „Chopin”

Statek „Chopin” to prawdziwa gratka dla każdego turysty odwiedzającego Mikołajki. Jest on największym żaglowcem w okolicy. Co więcej, jego projekt został stworzony na bazie XIX – wiecznych wzorów, co czyni go jedynym takim egzemplarzem w Polsce. Żaglowiec może jednorazowo pomieścić aż 70 pasażerów jednocześnie. Dodatkowo na pokładzie statku znajduje się ekskluzywny klub z barem, który funkcjonuje nawet do późnej jesieni. 

Muzeum Reformacji Polskiej

Oprócz beztroskiego wypoczynku i zabawy Mikołajki są także przystankiem kulturowym, czego przykładem jest Muzeum Reformacji Polskiej. Jest to jedyne, istniejące w Polsce muzeum w całości poświęcone historii reformacji. Wśród eksponatów znajdują się drogocenne dokumenty z czasów reformacji europejskiej oraz liczne elementy związane z drukarstwem i piśmiennictwem tamtych czasów. Muzeum bardzo ucierpiało w czasach PRL, kiedy to relikty często ulegały zniszczeniu, dlatego dziś są jeszcze bardziej unikatowe i przyciągają miłośników historii z całej Europy.

Dodaj komentarz