Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Mimo, że coraz chętniej podróżujemy za granicę, to niezmiennie wielu z nas pozostanie wiernym stolicy polskich Tatr. Zakopane niesłabnącą popularność zawdzięcza malowniczym położeniu, niepowtarzalnej góralskiej kulturze oraz bogatej ofercie gastronomicznej i noclegowej. Hotel, restauracja? Zakopane to miasto, które przed ceprami chyli czoła. Sprawdź, o czym warto pamiętać przed wizytą na Podhalu.

Znajdź nocleg

Zadbaj o miejsce do spania najlepiej jeszcze przed wyjazdem. W środku sezonu możesz mieć niemałe problemy ze znalezieniem noclegu. Jeśli nie chcesz wydać fortuny, nie zwlekaj z decyzją. Oferta w Zakopanem jest naprawdę szeroka. Z badania ruchu turystycznego wynika, że turyści coraz częściej wybierają hotele, Zakopane ma ich bowiem coraz więcej. Nie dziwnego, bliskość szlaków turystycznych sprzyja powstawaniu nowych miejsc noclegowych. Sprawdź na przykład ofertę tej zabytkowej willi z 1890 roku, która w 1936 roku została przekszatłacona w hotel http://www.hotelkasprowy.com. Do stolicy Podhala przyjeżdża coraz więcej zamożnych gości, którzy chętnie zdecydują się hotel na Krupówkach. Wciąż wielu turystów wybiera kwatery, jednak często oddalone są one od centrum. Odwiedzający często preferują wydać parę złotych więcej na hotele w Zakopanem w centrum, a nawet na hotel na samych Krupówkach.

Wrzuć coś na ząb

Kiedy już znajdziesz kwaterę lub hotel w Zakopanem, czas wrzucić coś na ząb. Będąc pod samiuśkimi Tatrami, koniecznie trzeba spróbować, dobra narodowego, czyli oscypka. Jednak samym serem człowiek się nie naje. Oferta gastronomiczna miasta jest wyjątkowo szeroka, od typowych podhalańskim restauracji po pizzę na Krupówkach. Na samym początku warto odwiedzić klimatyczne góralskie restauracje, gdzie serwowane są między innymi kwaśnica, moskole, bryjka, hałuski czy bombolki. Warto też stołować się w miejscu, w którym się nocuje. Bogatą ofertą kulinarną może poszczycić się hotel Kasprowy Wierch http://www.hotelkasprowy.com/galeria/restauracja-zakopane-krupowki. Zakopane, szczególnie Krupówki, to miejsce, które dba i pielęgnuje swoją kulturę, dlatego niemal każdym lokalu możemy posłuchać góralskiej kapeli. Szukając restauracji, Krupówki powinny być Twoim pierwszym wyborem na turystycznej mapie Zakopanego. Na tej położonej w samym centrum, ulicy w dzień i w nocy tętni życie. Knajpy, sklepy, dyskoteki, hotele, centrum Zakopanego w pigułce. Kiedy już napełnisz swój żołądek góralskim jadłem, warto spróbować też pizzy. Zakopane, przede wszystkim Krupówki, zadbają o podniebienie nawet najwybredniejszego smakosza. Dlatego też nie jedna pizzeria w Zakopanem cieszy się popularnością i niemałymi zyskami. Niestety dudki do portfeli spływają też w Zakopanem restauracjom oferujących fast foody.

Zachowaj ostrożność na szlaku

Mimo, że Zakopane hotele czy kwatery ma wypełnione po brzegi, warto to miasto odwiedzić. Dla tych, którzy kochają górskie wędrówki, Zakopane stanowi idealna bazę wypadową. Jeśli chcesz uniknąć ścisku na szlaku, wybierz się na wycieczkę z samego rana. Zjedz pożywne śniadanie, spakuj kanapki, wodę i czekoladę, mapę, przewodnik, telefon z GPS i wyruszaj na szlak. Nie zapomnij powiadomić gospodarzy, gdzie się wybierasz i za ile wrócisz. Pamiętaj, przezorny zawsze zabezpieczony. W górach bezpieczeństwo to podstawa. Będąc już na szlaku nie zbaczaj z drogi, a wszelkie śmieci weź ze sobą. Nie zapomnij o regularnych odpoczynkach i nawodnieniu, szczególnie jeśli z nieba leje się żar. Realnie oceń, ile czasu potrzebujesz na zdobycie wybranego przez Ciebie szczytu. Staraj się zakończyć swoją wędrówkę przed zmrokiem.

 

Dodaj komentarz