Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Do 1795 roku pełniło funkcję stolicy naszego Państwa i na trwałe zapisało się w księgach historii. W Krakowie znajduje się wiele ważnych punktów takich jak na przykład siedziba: Polskiej Akademii Umiejętności, Instytutu Nafty i Gazu, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz wiele innych instytucji w oparciu, o które funkcjonuje nasz kraj. Co warto zwiedzić w Krakowie? Jaki Hostel w Krakowie wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji? Kiedy najlepiej odwiedzić to miasto? Z pewnością te i wiele innych pytań towarzyszą osobą, które planują małą wycieczkę do dawnej stolicy Polski. Aby nieco ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik, który z pewnością pomoże Wam podczas wyprawy.

Kraków — miejsca, które musisz zobaczyć / Wybierz Hostel w Krakowie blisko tych atrakcji 

STARE MIASTO

Sercem Krakowa i jednocześnie miejscem, które ciągle tętni życiem, jest Stare Miasto. Piękne i klimatyczne uliczki powinny znaleźć się na mapie każdego podróżującego. Stare Miasto wraz z Kazimierzem i Wawelem pod koniec lat osiemdziesiątych zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród najważniejszych zabytków, które znajdują się na Starym Mieście, należy wyróżnić: Sukiennice, Kościół Mariacki, wierze ratuszową oraz pozostałości po murach obronnych (Brama Floriańska). Draggo House – Kraków Hostel znajduje się zaledwie 75m od płyty Rynku Głównego.

WAWEL

Istnieją takie miejsca, o których słyszał zapewne każdy Polak i nie tylko. Należy do nich przede wszystkim Wawel. Wzgórze na Pomoście Krakowskim zachwyca swoimi rozmiarami już przy samym wjeździe do Krakowa. Z pewnością jest to miejsce, które najczęściej odwiedzają turyści.

MUZEUM WITRAŻU

Chociaż historycznych punktów w Krakowie nie brakuje, a muzea to jedne z większych atrakcji miasta, warto czasami zboczyć z popularnej ścieżki, aby zobaczyć coś ciekawego. Muzeum Witrażu mieści się w pracowni witrażu, która powstała 1902 roku. Nowatorska koncepcja “żywego muzeum” od 2004 roku zyskuje coraz więcej fanów.

KOPIEC KRAKUSA

Dla miłośników pięknych widoków Kopiec Kraka, to nielada gratka! Kopiec znajduje się na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek – Wzgórzu Lasot, z którego możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.

W Krakowie nie brakuje również miejsc, które pozwolą na odrobinę relaksu wieczorem. Szereg rozmaitych restauracji, pubów, czy klubów sprawia, że jest to również częste miejsce wybierane na romantyczny weekend we dwoje lub wyjazd panieński i kawalerski. Istnieje wiele firm, które organizują tego typu atrakcje, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem.

Gdzie szukać noclegu? Hostel Kraków, dlaczego warto? 

W mieście nie brakuje noclegów, jednak ich ceny bardzo często przyprawiają o zawrót głowy. Wynika to z dużego obłożenia oraz konkurencji, która na tym polu jest niemała. Opcjonalnym i jednocześnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest nocleg w Krakowie w hostelu. Przystępna cena, nowocześnie wyposażone pokoje oraz możliwość dokupienia śniadania, sprawiają, że hostele stały się popularne. Link do jednego z popularniejszych miejsc noclegowych w Krakowie – https://draggo.house/pl/ .Zaoszczędzone środki na noclegu zawsze możemy przeznaczyć na dodatkowe atrakcje, czy przyjemności.

Kiedy najlepiej wybrać się do Krakowa?

Tak naprawdę każda pora roku jest dobra do tego, aby wybrać się na wycieczkę do Krakowa. Latem miło spędzimy czas nad Wisłą, a jesienią zachwycimy się pięknymi barwami przyrody. Ilość atrakcji dostępnych zimą i wiosną sprawia, że miasto jest jednym z najpopularniejszych miejsc, które odwiedzają Polacy, Anglicy oraz Niemcy. Przed wyjazdem, warto zrobić listę miejsc, które chcemy zobaczyć.

Dodaj komentarz