Toruń jest drugim pod względem wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim. Jest także jednym z najstarszych miast w Polsce, ponieważ prawa miejskie uzyskał w 1232 roku. Studenci kojarzą go głównie dzięki Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika. Historycy mówią o Toruniu w kontekście Krzyżaków i Zakonu Krzyżackiego. Popularne są także toruńskie pierniki czy Twierdza Toruń. Jakie są największe atrakcje Torunia i czy warto do niego jechać?

Żywe Muzeum Piernika

Zastanawiacie się, jak powstają popularne, tradycyjne pierniki z Torunia? Przestańcie! Po prostu pojedźcie do Torunia, do interaktywnego muzeum. Żywe Muzeum Piernika to miejsce, w którym nie tylko poznacie historię piernika, w czasie warsztatów wypieczecie swój pierniczek, ale też obejrzycie wystawy czasowe. To w Żywym Muzeum Piernika 4 lata temu wypieczono największe serce z piernika. Ważyło aż 238 kg. Piernik był nie tylko dziełem pracy mieszkańców, ale można go było spróbować po zakończeniu konkursu. 

Dom Mikołaja Kopernika

To obecnie swoiste muzeum, jednak gotyckie kamienice uznawane są za miejsce urodzin naszego najsłynniejszego astronoma, Mikołaja Kopernika. Poznacie historie z jego życia, zobaczycie pamiątki jakie po sobie zostawił. Jednocześnie to doskonała okazja do obejrzenia domów sprzed kilku stuleci. To muzeum jest pełne interaktywnych atrakcji – spodobają nie najmłodszym i ich rodzicom! 

Niewidzialny Dom w Toruniu

Wyobraźcie sobie zwiedzanie, którego nie zobaczycie – ponieważ odbywa się z wyłączeniem zmysłu wzroku. Niewidzialny Dom w Toruniu to jedna z 5 takich atrakcji na świecie! Wystawa przewidziana jest dla dzieci powyżej 9 roku życia, zwiedzanie możliwe jest w grupach. Nie dowiecie się z internetu, jak wygląda wystawa – takie jest założenie. 

Legendy Toruńskie

Dom Legend Toruńskich to interaktywna wycieczka, w czasie której poznacie toruńskie opowieści, weźmiecie udział w specjalnym spektaklu oraz na własnej skórze poznacie losy bohaterów legend. Atrakcja jest kierowana do dzieci, ale dorośli także będą się dobrze bawić! 

Krzywa Wieża w Toruniu

Dobrze czytacie, będąc w Toruniu możecie zwiedzić Krzywą Wieżę. A nawet wejść na nią i stąd podziwiać panoramę miasta. Atrakcją i wyzwaniem jest stanięcie przy przechylonym murze wieży tak, aby oprzeć się o niego całym ciałem. To trzeba sprawdzić na własnej skórze! 

Ratusz w Toruniu i wieża widokowa 

Toruński Ratusz znajduje się w najstarszej części miasta, Zespole Staromiejskim Torunia. Znajduje się tu Muzeum Okręgowe i jego zbiory, jak na przykład XIV wieczne witraże z okolicznych kościołów czy drewniane formy do pierników z przełomu XVII i XVIII wieku. Z wieży podziwiać można urokliwe kamienice miasta i zachwycać się Starym Miastem widzianym z góry. 

Dodaj komentarz