Wielkimi krokami zbliża się wiosna i lato – pory roku, które sprzyjają podróżom i poznawaniu nowych miejsc. Planują swoje podróże po kraju najczęściej bierzemy pod uwagą miejscowości nadmorskie czy położone w górach. Tymczasem jest wiele miejscowości, które również warto odwiedzić. Należy do nich między innymi stolica Dolnego Śląska, Wrocław.

Kilka słów o jego historii

Historia tego miasta liczy ponad 1000 lat. Zostało założone na kilku wyspach położonych na Odrze. Odrzański gród założył czeski książę Wratysław. Po roku 935 gród został zdobyty przez księcia Bolesława I Srogiego. 50 lat później, już za panowania Mieszka I na terenie Ostrowa Tumskiego zbudowany został potężny gród. W roku 1000 gród został ustanowiony biskupstwem. Lokacja miasta nastąpiła w XIII wieku. Dzięki licznym przywilejom książęcym miasto rozwijało się bardzo prężnie. W wyniku wojen śląskich przeszło pod panowanie Prus. W 1945 roku Wrocław powrócił w granice państwa polskiego.

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

Tak długa historia miasta sprawiła, że jest ono miastem pełnym zabytków, które pochodzą z różnych okresów jego dziejów. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. To na terenie Ostrowa Tumskiego znajduje się najważniejsza świątynia miasta: katedra pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela. Na teren najstarszej dzielnicy Wrocławia prowadzi malowniczy Most Tumski. Miejscem, które przyciąga mnóstwo turystów jest także wrocławski Rynek. Otaczają go gotyckie, renesansowe, barokowe i klasycystyczne kamieniczki. Do najsłynniejszych wśród nich należą: Jaś i Małgosia. Od lat renomą cieszy się wrocławski ogród zoologiczny założony w latach 60. XIX wieku. Na jego terenie kilka lat temu powstało Afrykarium: jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Rozmawiając o turystycznych atrakcjach Wrocławia nie można pominąć także Panoramy Racławickiej -monumentalnego obrazu, który jest dziełem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Tematem obrazu jest bitwa pod Racławicami. Do 1945 roku obraz znajdował się we Lwowie.

Obsługa ruchu turystycznego

Nie da się Wrocławia zwiedzić w jeden dzień. Wielu turystów zatrzymuje się w stolicy Dolnego Śląska na dłużej. Miasto jest doskonale przygotowane na obsługę ruchu turystycznego pod każdym względem. Szczególnie dobrze prezentuje się jego baza noclegowa. Wśród bogatej oferty miejsc noclegowych na uwagę zasługują położone w centrum miasta apartamenty. To doskonała propozycja dla osób, które chcą czuć się swobodnie. Składające się między innymi z aneksu kuchennego apartamenty dają możliwość samodzielnego przygotowania posiłków. Do tego na uwagę zasługuje ich lokalizacja. Są położone zaledwie kilkadziesiąt metrów od jednej z największych atrakcji miasta, od Rynku. Blisko z nich również do Ostrowa Tumskiego. Spacer zajmuje dosłownie kilka minut. Zaletą noclegów w położonych niemal w sercu miasta są także konkurencyjne ceny w porównaniu z cenami oferowanymi przez hotele. Łączą w sobie komfort, swobodę, dużą przestrzeń i niskie ceny.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.