Zakopane to piękny, malowniczy teren górski. Nie dziwi zatem, że jest on tłumnie odwiedzany przez turystów, którzy chłoną górski klimat, cieszą duszę i oczy niezwykłymi widokami. Zakopane jest mocno turystycznym miastem i otwartym na odwiedzających.

Stąd też bardzo bogata oferta turystyczna, w której każdy znajdzie coś dla siebie! Niemożliwym jest oczywiście odwiedzenie Zakopanego i pominięcie kluczowego punktu, jakim jest spacer po Krupówkach. Jednak co jeszcze warto zobaczyć, będąc w Zakopanem? Zobaczcie!

Wielka Krokiew

Dla wszystkich fanów skoków narciarskich, Zakopane niewątpliwie kojarzy się z Wielką Krokwią. Największych emocji, na pewno doświadczymy tu podczas odbywających się zawodów Pucharu Świata bądź Mistrzostw Polski. Jednak nie da się ukryć, że to miejsce zawsze ma jakąś wyjątkową magię i zdecydowanie warto, aby nie tylko wierni kibice skoków narciarskich odwiedzili ten sportowy obiekt na mapie Zakopanego. Skocznia otwarta jest dla zwiedzających przez cały rok. Można także wjechać wyciągiem na skocznie i na własne oczy zobaczyć widok, który rozpościera się przed Kamilem Stochem, czy Dawidem Kubackim przed oddaniem skoku!

Muzeum Oscypka Zakopane

Muzeum Oscypka to zdecydowanie obowiązkowy punkt, który warto odwiedzić, będąc w Zakopanem. Dowiecie się tam przeróżnych ciekawostek odnośnie oscypków. Prawdziwy baca opowie Wam o historii oscypka, rodzajach, oraz o tym, jak wyrabiane są sery. I to wcale nie oznacza, że tylko narobi Wam apetytu. Poszczególnymi rodzajami sera, które baca wyrabia na naszych oczach, następnie nas częstuje. A każdy odważny ochotnik może własnymi rękoma sprawdzić swoje umiejętności formowaniu oscypka pod czujnym okiem mistrza. Na koniec, każdy uczestnik dostaje potrzebne materiały do zrobienia swojego serka. To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale i dla dorosłych. Odwiedźcie koniecznie przy okazji najbliższej wycieczki do Zakopanego!

Morskie Oko

Do tego, aby pojawić się w tym miejscu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W końcu największe jezioro tatrzańskie, po prostu trzeba zobaczyć! Właściwie to wystarczy spojrzeć na zdjęcia z tego miejsca, aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto. I nawet fakt, że około 8 km należy pokonać pieszo nie ma żadnego znaczenia. To wspaniałe miejsce!  Cudowny, bajkowy, malowniczy widok jest warty tego poświęcenia. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć na własne oczy Morskiego Oka, niech szybko nadrobi straty. Ostrzegamy tylko, że wspaniały widok w niesamowitych okolicznościach przyrody wywołuje wielkie emocje – zachwyt, podziw, niedowierzanie, ale spokojnie, to tylko pozytywne emocje!

Muzeum Tatrzańskie

Skoro było już muzeum oscypka, to czas na Muzeum Tatrzańskie. Skoro już zwiedzamy Zakopane, to dobrym pomysłem jest udanie się do muzeum, gdzie poznamy historię tego regionu. Dlatego też, warto pojawić się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ale w zależności od naszych zainteresowań, możemy także odwiedzić inne filie, które najbardziej nas zainteresują. Polecamy Wam również Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Zobaczycie tam, jak naprawdę wyglądają domy w stylu zakopiańskim. 

Figury Woskowe EXPO Krupówki

Zgadza się! To kolejne muzeum, ale zupełnie inne od tych przywołanych wcześniej. Nie odnosi się ono bowiem ani do tradycji regionu, ani do lokalnych przysmaków. Przenieście się tutaj do świata pełnego gwiazd, celebrytów i nie tylko! W jednym miejscu spotkacie Lady Gagę, Leonarda DiCaprio, Mike’a Tysona, Marilyn Monroe, czy Ferdka i Boczka ze „Świata według Kiepskich”. Brzmi nieźle, prawda? A co lepsze, z każdą z tych postaci możecie sobie zrobić zdjęcie, a potem pokazać znajomym. Niektóre figury do złudzenia przypominają oryginalne postacie, więc być może uda Wam się kogoś wkręcić. 

Oto zestawienie naszych ulubionych miejsc w Zakopanem. Każde z nich jest zupełnie inne i ma swój urok. Nie zapomnijcie także posmakować oscypków, które w Zakopanem smakują naprawdę nieziemsko! A Wy macie jakieś swoje ulubione miejsca w Zakopanem?

Natalia Żabińska

Dodaj komentarz