Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, my także chętniej wychodzimy na zewnątrz, żeby móc trochę poobcować z przyrodą. Wielu z nas planując aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu za swój kierunek obiera górskie tereny.

Dlaczego? Bo można tam naprawdę fantastycznie wypocząć psychicznie, a przy tym nieco zmęczyć fizycznie, co skutkuje oczyszczeniem umysłu i naładowaniem baterii! A gdzie warto się wybrać? Mamy dla Was 4 propozycje na piesze wędrówki po górach.

Bieszczady

„A gdyby tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady”. Bieszczady to jeden z kierunków, który przychodzi na myśl jako pierwszy kiedy myślimy o górskim wypoczynku. Nie oznacza to jednak tego, że wybierając się tam spotkamy masę innych ludzi, którzy także mieli właśnie ochotę „rzucić wszystko”. A to dlatego, że oprócz najbardziej znanych szlaków, na których faktycznie często pojawiają się duże grupy turystów, można też znaleźć przepiękne, lecz mniej uczęszczane szlaki. Zatem bez problemu możemy zaszyć się w Bieszczadach i nie dość, że porządnie wypocząć i choć na chwilę „odciąć się” od życia codziennego, to spędzić czas na pieszych górskich wędrówkach. 

Tatry

A w jakim kierunku się wybrać, gdy chcemy podziwiać wspaniałe górskie widoki, ale niekoniecznie mamy ochotę na ciężkie godzinne wędrówki? Odpowiedź jest oczywista! Tatrzańskie doliny to jest to. Dolina Chochołowska to piękny malowniczy teren, który totalnie urzeka. W okresie wiosennym aż roi się od pięknych zdjęć z tego miejsca. Nic dziwnego! Wygląda to wręcz jak w bajce. A spacer po Dolinie Chochołowskiej to czysta przyjemność. Innym miejscem jest także Dolina Kościeliska. A co więcej, zwiedzić tam również możecie jaskinie. Wielkim plusem jest również to, że zarówno na Dolinę Chochołowską, jak i Kościeliską z łatwością dostaniecie się z Zakopanego.

Karkonosze

Wodospad Kamieńczyk, wodospad Szklarki… tak jest! Mowa oczywiście o Karkonoszach. Bo także o nich nie możemy zapomnieć w kontekście pieszych wędrówek po górach. W Karkonoszach doskonale odnajdzie się zarówno amator górskich wycieczek, jak i osoby, które są chętne na mocne wyprawy. Są tam bowiem szlaki o różnej długości i stopniu trudności.

Pieniny

A gdzie będziemy mogli podziwiać niesamowite Tatry w pełnej okazałości? No właśnie w Pieninach! Najwyższym szczytem są Trzy Korony i co prawda nie jest to aż tak łatwa trasa, ale dla tych, którzy dotrą na szczyt niewątpliwie będzie to genialne przeżycie, a ich oczom ukaże się widok zapierający dech w piersiach. Na zachętę powiemy, że widać stamtąd Pieniński Park Narodowy i przełom Dunajca. Ale uwierzcie, że dopiero jak się to zobaczy na własne oczy, to robi wrażenie! Jeśli zdecydujecie się na taką wycieczkę możecie również skorzystać z szansy spływu Dunajcem. 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.