Wakacje spędzone w górach to niezapomniany czas dla wszystkich. Piękne widoki, które często zapierają dech w piersiach, czyste powietrze i wiele atrakcji turystycznych – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z wycieczek zagranicznych na rzecz poznania tego regionu naszego kraju. Jak aktywnie spędzić czas w górach, by wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje ten region?

Wędrówki po górach na wiele sposobów

Coraz więcej osób w górach spędza wakacje. Popularne są także długie weekendy takie jak majówka. Tatry wtedy prezentują się bardzo ładnie i oferują mnóstwo atrakcji dla turystów. Najpopularniejszym sposobem na spędzenie czasu w górach są piesze wędrówki. Do zwykłych spacerów nie trzeba wielu przygotowań – wystarczą wygodne buty i odpowiedni strój. Nawet na krótki spacer warto ze sobą zabrać aparat, gdyż przyroda górska zachwyca na każdym kroku. Bardziej wprawione w górskich wędrówkach osoby mogą udać się na trudniejsze szlaki i spróbować nordic walkingu lub trekkingu.

Ekstremalne propozycje dla wymagających

W górach można też spędzić czas na aktywnościach bardziej ekstremalnych. Przykładem mogą być tutaj takie sporty jak wspinaczka górska, kajakarstwo czy kolarstwo górskie. Spływ kajakowy czy wyprawę wspinaczkową można połączyć z biwakowaniem, które pozwala poczuć prawdziwy klimat górskiej przyrody.

Wakacje w górach – gdzie nocować?

Możliwości nocowania w górskich miejscowościach jest wiele. Część osób wybiera możliwość nocowania w namiocie na polu biwakowym przy ośrodkach wypoczynkowych lub w wydzielonym miejscu w lesie. Jednak dla innych, szczególnie dla rodzin z dziećmi o wiele lepszym rozwiązaniem będą apartamenty. Zakopane czy Kościelisko oferuje bogatą bazę noclegową. Przykładem ośrodka z apartamentami jest www.willaczajka.pl, z której pokoi rozciąga się piękny widok na Giewont. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dowiedzieć się o wolne miejsca na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, gdyż w ostatniej chwili może okazać się, że wszystkie pokoje są już wynajęta na całe wakacje.

Dodaj komentarz

Close Menu