Wakacje spędzone w górach to niezapomniany czas dla wszystkich. Piękne widoki, które często zapierają dech w piersiach, czyste powietrze i wiele atrakcji turystycznych – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z wycieczek zagranicznych na rzecz poznania tego regionu naszego kraju. Jak aktywnie spędzić czas w górach, by wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje ten region?

Wędrówki po górach na wiele sposobów

Coraz więcej osób w górach spędza wakacje. Popularne są także długie weekendy takie jak majówka. Tatry wtedy prezentują się bardzo ładnie i oferują mnóstwo atrakcji dla turystów. Najpopularniejszym sposobem na spędzenie czasu w górach są piesze wędrówki. Do zwykłych spacerów nie trzeba wielu przygotowań – wystarczą wygodne buty i odpowiedni strój. Nawet na krótki spacer warto ze sobą zabrać aparat, gdyż przyroda górska zachwyca na każdym kroku. Bardziej wprawione w górskich wędrówkach osoby mogą udać się na trudniejsze szlaki i spróbować nordic walkingu lub trekkingu.

Ekstremalne propozycje dla wymagających

W górach można też spędzić czas na aktywnościach bardziej ekstremalnych. Przykładem mogą być tutaj takie sporty jak wspinaczka górska, kajakarstwo czy kolarstwo górskie. Spływ kajakowy czy wyprawę wspinaczkową można połączyć z biwakowaniem, które pozwala poczuć prawdziwy klimat górskiej przyrody.

Wakacje w górach – gdzie nocować?

Możliwości nocowania w górskich miejscowościach jest wiele. Część osób wybiera możliwość nocowania w namiocie na polu biwakowym przy ośrodkach wypoczynkowych lub w wydzielonym miejscu w lesie. Jednak dla innych, szczególnie dla rodzin z dziećmi o wiele lepszym rozwiązaniem będą apartamenty. Zakopane czy Kościelisko oferuje bogatą bazę noclegową. Przykładem ośrodka z apartamentami jest www.willaczajka.pl, z której pokoi rozciąga się piękny widok na Giewont. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dowiedzieć się o wolne miejsca na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, gdyż w ostatniej chwili może okazać się, że wszystkie pokoje są już wynajęta na całe wakacje.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.