Co prawda do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale to nie przeszkadza w tym, aby już teraz pomyśleć nad ich zaplanowaniem. „Gdzie by się tu wybrać?”. W głowie pojawia się pytanie. A propozycji jest naprawdę dużo! 

Wisła 

Wisła to miasto, które powinien zobaczyć każdy miłośnik skoków narciarskich. Jednak nie tylko! Co robić w Wiśle? Proponujemy odwiedzić Muzeum Adama Małysza. Skoro już jesteśmy w Jego mieście, nie omińmy tego punktu. Zachęcamy także do zwiedzenia Wisły Malinki. Każdy, kto wcześniej nie miał okazji zobaczyć skoczni, będzie mógł przekonać się na własne oczy jak wygląda ona w rzeczywistości. Trzeba przyznać, że robi bardzo duże wrażenie! I to nie tylko przy pierwszym razie. A na deser… słynna Małyszówka! Czyli ciasto powstałe na cześć naszego wspaniałego skoczka narciarskiego. A po skokach… spacer po deptaku, na którym znajdziecie także Aleje Gwiazd Sportu. I w końcu – Muzeum Beskidzkie. Zobaczysz tam jak wyposażona była beskidzka chata. Nie zapomnijcie także odwiedzić Amfiteatru. A na zakończenie dnia, warto wybrać się Parku Miejskiego, gdzie można odpocząć nad rzeką.

Kazimierz Dolny

W Kazimierzu Dolnym warto skusić się na rejs statkiem po Wiśle. Możesz nawet wybrać się w rejs rekonstrukcją statku wikingów! Następnie możesz pozwiedzać ruiny zamku, który powstał za czasów Kazimierza Wielkiego. Na szczycie wzgórza zamkowego znajduje się wieża. Z Baszty można podziwiać piękny widok na Kazimierz. A dla wszystkich rządnych przygód jest coś specjalnego. Rynek, Zamek, panorama, Wisła… a to wszystko widziane z lotu ptaka! Jak to możliwe? A no tak, że możesz wybrać się na lot w tandemie z doświadczonym pilotem. Chyba każdy z nas czasem marzy, żeby oderwać się od ziemi i polecieć… To co? Może czas spełnić to marzenie, podczas najbliższych wakacji w Kazimierzu Dolnym?

Augustów

Jeśli myślimy o malowniczych terenach w Polsce, gdzie możemy spędzić cudowne wakacje i naładować nasze wewnętrzne akumulatory dobrą energią, powinniśmy pamiętać o Podlasiu. To niezwykle urokliwy obszar naszego kraju, który jest częstym kierunkiem podczas wakacyjnych wyjazdów. My proponujemy Augustów. A dlaczego? Aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody to jest to co uwielbiamy! Kajaki wodne, rowery… tego bez wątpliwości tam nie brakuje. Windsurfing, przepływ katamaraną. Te i wiele innych atrakcji znajdziesz właśnie tam. Bulwary w Augustowie to miejsce, gdzie zapomina się o codziennych problemach. Spróbujcie będąc tam w pełni wykorzystać uroki tego miejsca. I oddychajcie pełną piersią, w końcu to Zielone Płuca Polski. Więc gdzie jak nie tam?

Malbork

Niewątpliwie najważniejszy punkt w Malborku to zamek. Wzniesiony w XIII wieku przez zakon krzyżacki, znajdujący się teraz na liście UNESCO. Jednak to nie jedyna atrakcja jaką znajdziesz w Malborku. Warto zobaczyć także Ratusz, twierdzę Malbork, czy mury obronne. To zdecydowanie bardzo fajna lekcja historii. A jeśli chcecie poczuć klimat dawnych lat, koniecznie zaplanujcie swój wypoczynek w tym miejscu na lipiec. To właśnie wtedy odbywa się Oblężenie Malborka, czyli coroczne wydarzenie, podczas którego turnieje rycerskie i inne wydarzenia towarzyszące. Nie odmawiajcie sobie także regionalnych potraw. W końcu warto dogłębnie poznać historię , tradycję i kulturę miejsca, w którym się znajdujemy. 

Ustka 

Port i molo, czyli coś dla każdego kto kocha morskie klimaty. Warto w tym miejscu zwrócić na znajdujący się tam budynek z wieżyczkami, powstały na przełomie XIX i XX wieku. Jest to siedziba urzędu celnego dziś, ale była nią także przed wojną. Stare miasto zachwyca! Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie na własne oczy! Nawet teraz wspaniale czuje się tam klimat starej portowej osady.  W dawnych schronach dla załóg obsługujących wyrzutnie znajduje się podziemna galeria multimedialna. Zobaczysz tam m.in. przedmioty z lat 30., 40. XX wieku. Latarnia morska to kolejny punkt, który w miastach nadmorskich jest wyjątkowy. W wakacje bez problemu będziecie mogli wejść na latarnię morską i cieszyć oczy niesamowitym widokiem. 

Już na samą myśl o wakacjach, pojawia się dobry humor! Co prawda za oknami pogoda jeszcze mało wakacyjna, ale już dziś możesz przenieść się myślami kilka miesięcy do przodu i zaplanować tegoroczny wypoczynek letni. 

Dodaj komentarz