Zastanawiasz się, jak spędzić polską złotą jesień, przestrzegając restrykcji drugiej fali koronawirusa? Najbezpieczniej będzie, gdy odpoczniesz z daleka od miasta, w malowniczej miejscowości z mnóstwem atrakcji, które można podziwiać w dość wąskim gronie. Doskonałym pomysłem będzie wyjazd nad Dunajec. Podpowiadamy, jak znaleźć nocleg w Pieninach.

Wyjazd w Pieniny – noclegi Sromowce

Decydując się na wyjazd w Pieniny, warto go tak zorganizować, aby móc skorzystać z lokalnym atrakcji turystycznych. Przełom Dunajca obfituje w rozrywki, które przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym turystom. Do końca października trwa sezon flisacki i można uczestniczyć w spływie Dunajcem. Podziwianie krajobrazu przez 18-kilometrową podróż rzeką to niezapomniane przeżycie. Warto zwiedzić wąwóz Homole i wodospad Zaskalnik. W okolicy znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody: Biała Woda, Wysokie Skałki i Zielone Skałki. Na fanów kajaków czeka rifting Dunajcem, a dla osób lubiących wycieczki rowerowe, zostały przygotowane szlaki. Można skorzystać z rejsu po Jeziorze Czorsztyńskim, wyciągów narciarskich oraz parków linowych. Zamki w Niedzicy i Czorsztynie czekają na osoby interesujące się historią.

Nocleg w Pieninach: na co zwrócić uwagę

Szukając miejsca w Pieninach, gdzie będzie można komfortowo odpocząć i naładować wewnętrzne baterie, warto zwrócić szczególną uwagę na lokalizację obiektu. W dolinie Dunajca, u stóp szczytu Trzy Korony leży miejscowość Sromowce Niżne, która oferuje noclegi w Pieninach, która stanowi doskonały punkt wypadowy.

Warto przed wyjazdem zwrócić uwagę na wyposażenie pokojów do wynajęcia, do których chcesz się udać. Czy zapewniają noclegi z łazienkami na wyłączność? Czy obiekt dysponuje własnym parkingiem, miejscem do rozpalenia ogniska lub grilla? Sprawdź także, czy w wybranych noclegach w Pieninach udostępnione zostanie Ci łącze wifi i czy możesz przyjechać ze swoim zwierzakiem.

Pokoje do wynajęcia w Pieninach

Chcesz wyjechać w Pieniny Noclegi czekają na gości! Możesz zatrzymać się w licznych hotelach, willach lub prywatnych kwaterach. W dobie koronawirusa zachęcamy do wyboru mniejszych obiektów, w których z pewnością nie będzie tłoku i gdzie łatwiej jest zorganizować wspólne posiłki w ograniczonej liczbie osób.

Dobrym pomysłem będzie wybór takiego noclegu, który zagwarantuje piękny widok z okna. Jeśli uda Ci się znaleźć pokój z balkonem i widokiem na Pieniny, szczyt Trzy Korony lub Dunajec, możesz swój dzień rozpoczynać od aromatycznej filiżanki kawy z wyjątkowym krajobrazem lub popołudniami relaksować się z ulubioną książką. Wyjazd w Pieniny to doskonały sposób na spędzenie kilku dni z dala od trosk!

Dodaj komentarz