Czerwiec to miesiąc wycieczek szkolnych, taki o to przed smak wakacji przed zakończeniem roku szkolnego. Warto zatem wspólnie z klasą odwiedzić najciekawsze miejsca w Polsce i poznać historię naszego kraju. Miejscem, które każdy Polak powinien odwiedzić jest Kraków.

Walory turystyczne Krakowa to podróż przez historię naszego kraju, architekturę, kulturę i sztukę. Tutaj znajdują się najbardziej rozpoznawalne zabytki, takie jak Sukiennice, Collegium Maius, Kościół Mariacki, czy siedziba naszych pierwszych królów Wawel. Ale Kraków to nie tylko zabytki historyczne polskiego dziedzictwa narodowego, ale też wiele atrakcji dla młodzieży, które zarówno bawią, jak i uczą.

Gdzie warto udać się z młodzieżą szkolną w Krakowie

Ogród botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się w niedalekiej odległości od dworca centralnego w Krakowie, więc najpierw tam warto się przejść. To najstarszy obiekt tego rodzaju w Polsce, powstał w 1783 roku. W parku znajduje się bogaty przegląd roślin z różnych stref klimatycznych naszego świata. Rozległa palmiarnia sprawia wrażenie, jakbyśmy się znaleźli w strefie równikowej naszej ziemi. Oprócz tego możemy się dowiedzieć o historii tego obiektu i rozwoju botaniki w Polsce. To idealne miejsce na lekcję przyrody dla młodzieży.

Zoo w Krakowie nie jest zbyt słynnym obiektem w Polsce. Niemniej jednak warto również je zwiedzić. Zlokalizowane jest na obrzeżach miasta, aby tam się dostać, trzeba jechać autobusem linii 134, która prowadzi do samego ZOO. To, co wyróżnia ten ogród zoologiczny od innych to, to że wybiegi zwierząt umożliwiają podejście do nich bardzo blisko. Ciekawym rozwiązaniem jest również terrarium dla pingwinów. Można w nim podglądać te antarktyczne ptaki zarówno na ziemi, jak i w wodzie. Taras widokowy umożliwia obserwację z góry. Pisząc o ZOO, warto wspomnieć też o ZOO pod mikroskopem. W specjalnym miejscu w centrum Krakowa przy ulicy floriańskiej można obejrzeć świat zwierząt, którego nie widać gołym okiem, pod mikroskopem.

Kolejny przystanek to Muzeum Figur Woskowych, które nie ustępuję swoją kolekcją znanych postaci temu w Londynie. W takich miejscach możemy zobaczyć znanych celebrytów, aktorów, piosenkarzy i sportowców. Oczywiście i w muzeum w Krakowie nie brakuje postaci ze świata kultury i sportu, możemy tutaj sobie zrobić np. zdjęcie z woskowym Robertem Lewandowskim, czy Marcinem Gortatem. Niemniej jednak to, co porusza wielu Polaków to ważne postacie historyczne, które miały wpływ na losy naszego kraju. Zatem tutaj znajdziemy sylwetki woskowe Józefa Piłsudskiego, Lecha Wałęsy, Wojciecha Jaruzelskiego i wielu innych. Orszak duchownych imponuje swoim wyglądem. Wśród z nich znajdziemy figury woskowe Papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka, a także Księdza Jerzego Popiełuszki, czy Prymasa Wyszyńskiego.

To tylko część atrakcji, jakie warto zwiedzić w Krakowie, a jest ich bardzo wiele. Dlatego warto już teraz zarezerwować sobie miejsce na kilka dni pobytu w tym bliskim sercu Polaków miejscu.

Nocleg dla grupy szkolnej w Krakowie

Wycieczka szkolna wymaga zarezerwowania noclegu dla grupy wieloosobowej w jednym miejscu. Dlatego szukając takiego obiektu, warto skorzystać ze strony Spanie w Krakowie. Tam znajdziemy szeroki wybór noclegów dla grup wycieczkowych o różnym standardzie po atrakcyjnych cenach. Oferta obejmuje rezerwację miejsc dla wycieczek turystycznych zorganizowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, tutaj też zabukujesz wyjazd integracyjny dla pracowników z firmy lub instytucji publicznej, czy całej pielgrzymki. Do wyboru mamy niedrogie Hostele, Hotele, jak i apartamenty, dedykowane całym grupom turystycznym. Oprócz tego na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór restauracji na każdą kieszeń, gdzie bezpośrednio ze strony zamówisz stolik dla kilku lub kilkudziesięcioosobowej grupy na smaczny posiłek, serwowany w jednej lub kilku restauracjach w naszej ofercie https://spanie-w-krakowie.pl. Dzięki nam część organizacyjną będziesz miała z głowy i pozostanie ci tylko cieszyć się niezapomnianym pobytem w Krakowie.

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.