Zastanawiasz się, w jakim polskim mieście spędzić najbliższy kilkudniowy urlop? A może masz ochotę na ciekawy obfity kulturalnie weekendowy wypad ze znajomymi? Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Kraków.

Jeżeli nie byłeś jeszcze nigdy w Krakowie, to koniecznie musisz naprawić to zaniedbanie. Obfitość rozmaitych obiektów muzealnych sprawia, że miłośnicy zabytków na pewno się nie będą nudzić. Kraków to miast na skalę europejską. Miasto, które rokrocznie przyciąga miliony turystów z całego świata. Dzięki temu spędzając czas na krakowskiej starówce masz możliwość zaznać kolorowej, fascynującej różnorodności kultur. Do zabytków, które koniecznie należałoby obejrzeć należy oczywiście sam Wawel, sukiennice oraz ogólnie Stare Miasto, które od stuleci zachowało swój wygląd w niezmienionej postaci.

Kraków hotele

Kraków z racji dużego zainteresowania turystów obfituje w liczne hotele o standardzie w bardzo szerokim zakresie. Znajdziemy tutaj wyszukane jakościowo hotele takie jak sheraton grand Kraków, Grand Hotel czy Pałac Bonerowski. Kraków obfituje także w hotele 4 gwiazdkowe z dość zrównoważoną ofertą. Na przykład centrum konferencyjne Kraków oferuje noclegi dla dwóch osób w cenie ok. 200 zł. za dwie osoby ze śniadaniem w formie bufetu. To bardzo korzystna oferta jak na tak popularne w Europie i na świecie miasto. Do osób poszukujących możliwie najtańszej opcji kierowana jest z kolei oferta pokoi koedukacyjnych, gdzie nocleg można zarezerwować już nawet za 30 zł.

Kraków jako baza wypadowa

Miasto Kraków to także świetny punkt do organizowania jednodniowych wypadów. Możesz zarówno zwiedzić Zakopane, zorganizować sobie spływ Dunajcem w okolicach Krościenka, a możesz też zaplanować eksplorację pobliskiego parku Ojcowskiego. Wiele osób jako obowiązkowy punkt na mapie wypraw uważa także pobliską zabytkową kopalnię soli w Wieliczce.

Jeśli potrzebujesz obiektu oferującego noclegi w możliwie najwyższym standardzie, to w Krakowie jest praktycznie pełny wybór. Oczywiście bardzo chętnie przyjmie cię Grand Hotel czy Hotel Qubus. Wiadomo tylko, że na pobyt w tego typu hotelach należy przeznaczyć stosowny budżet. Tego typu hotele są wykorzystywane przez wiele międzynarodowych firm oraz światowej sławy artystów przybywających do Krakowa na rozmaite eventy kulturalne z ich udziałem.

Hotele 4 gwiazdkowe

W samym Krakowie mamy możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu hoteli 4 gwiazdkowych. Są to hotele oferujące na ogół całkiem przyzwoity standard, bardzo często oferta noclegu jest połączona z wliczonym w cenę śniadaniem w stylu stołu szwedzkiego. Przykładowy taki hotel w Krakowie oferuje nocleg dla dwóch osób ze śniadaniem za kwotę około dwustu złotych. To bardzo rozsądna oferta, prawda? Oczywiście oferta cenowa noclegów w hotelach w dużym stopniu będzie się różnić w zależności od lokalizacji względem centrum Krakowa, oraz lotniska w Balicach. O wiele wyższe ceny noclegów będę oferowane w hotelach zlokalizowanych tuż przy starym mieście.

Tańsze oferty noclegów

Oczywiście noclegi w Krakowie to nie tylko hotele. Mamy tutaj ogromny wybór noclegów w apartamentach, hostelach i pensjonatach. Bez problemu znajdziemy także do wynajęcia kwatery prywatne i noclegi w pokojach koedukacyjnych. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najtańsza i jest bardzo dobrym wyborem szczególnie dla osób podróżujących w pojedynkę. Pobyt w Krakowie jest znakomitym sposobem na spędzenie zarówno kilkudniowego urlopu jak i dłuższych wakacji. Ważne tylko aby znaleźć odpowiedni do naszych potrzeb nocleg w rozsądnej cenie.

Opracowanie artykułu: Witek

Dodaj komentarz