Czy do Krakowa w ogóle warto jechać? Chyba nie trzeba mówić, że odpowiedź na 100% jest twierdząca. Bo jakże to nie odwiedzić miasta królów? Perełki na mapie Polski? Miejsca, gdzie nowoczesna architektura przeplata się z ogromną ilością zabytków. Co więcej, to tutaj właśnie znajdują się ważne ośrodki kulturowe, sportowe, a nawet przemysłowe, strategiczne dla Małopolski, ale również całego kraju.

I tak, to prawda, korki w Krakowie bywają sporym utrudnieniem, głównie dla kierowców, ale ten nie poznał adrenaliny życia w mieście i nie praktykował technik oddechowych, nie szkolił się medytacji i opanowaniu, kto nie musiał przedzierać się przez centrum miasta w godzinach szczytu, gdy pasami co chwilę przechodzą piesi, a za plecami słychać dzwonek tramwaju.

Jednak to przede wszystkim miasto turystyczne, a to oznacza, że samochody warto zostawić na parkingu, jak równie warto wybrać się na piesze przechadzki po Starym Rynku, Kazimierzu, czy pięknymi, zabytkowymi ulicami Krakowa, które na każdym kroku odkrywają przed przechodniem piękno sztuk wizualnych, muzycznych, czy kulinarnych. Jeśli ktoś szuka wrażeń w każdej postaci, miejsca, które doskonale sprawdzi się na weekendowy wypad a jest miłośnikiem dużego miasta, Kraków to strzał w dziesiątkę.

Czy Kraków jest drogi?

To chyba jedna z rozterek wielu osób – czy turystyczne miasto może oferować coś w przystępnej cenie? Oczywiście, że może. Nie jest przecież tak, że w turystycznej perełce Polski można płacić wyłącznie złotem i diamentami, a na wyjazd trzeba wziąć kredyt. Ceny są tutaj standardowe, a często niższe, niż w innych, turystycznych ośrodkach, które tak naprawdę stają się sensownym miejscem odwiedzin tylko w określonej porze roku.

Wszystko dlatego, że konkurencja jest spora. Oznacza to, że jest tutaj ogromna ilość restauracji, kawiarni, sklepów z pamiątkami, wszystkiego, co dla miasta jest charakterystyczne, cenne i przyciąga uwagę. Jeśli jedno miejsce będzie zawyżać ceny, turyści będą chcieli znaleźć tańszą alternatywę, co wcale nie musi być tak trudne. Dotyczy to także noclegu. W końcu rozmawiamy o wypadzie na weekend, a nie popołudnie.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca noclegowego?

Cena nie powinna być, aż tak mocnym wyznacznikiem. Dlaczego? Ponieważ jak to mieście turystycznym a także studenckim, znaleźć można tutaj oferty bardzo, naprawdę bardzo atrakcyjne cenowo, ale równoznaczne z tym, że jest to miejsce dedykowany wycieczkom szkolnym. Oznacza to, że płaci się nie tyle za pokój, co za łóżko, na przykład w 10 osobowym pokoju. Są to oczywiście hostele. O ile to atrakcyjne rozwiązanie przede wszystkim dla młodych osób, którym niewygoda, czy obcy w pokoju nie przeszkadzają, o tyle z biegiem lat wymagania i priorytety ulegają zmianie, szczególnie, jeśli wypad ma być chociażby możliwością spędzenia wspólnego czasu z rodziną, czy z ukochaną osobą.

Natomiast warto zwrócić uwagę na lokalizację. Przede wszystkim dlatego, że hotel będzie punktem startowym, jeśli chodzi o zwiedzanie. Atrakcyjnie usytuowane obiekty mają ciekawą ofertę dla podróżnych, a Kraków hotel w centrum wcale nie musi oznaczać nie wiadomo jak dużego wydatku.

Często obiekty z branży restauratorskiej, pomimo tego, iż są w bezpośredniej odległości od rynku, jednocześnie znajdują się na cichej, stosunkowo mało ruchliwej ulicy. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ to przyjemne obudzić się z widokiem na zabytkowe ulice, niż podziwiać, jak ruch w mieście narasta w godzinach porannych.

Istotna jest także sama obsługa, czyli wszelkiego rodzaju udogodnienia. Dotyczy to zarówno osób, które przyjeżdżają do miasta w celach turystycznych, ale również firm, które organizują tutaj meeting. W końcu pomoc ze strony personelu, ich staranność w wypełnianiu obowiązków i kultura osobista wpływają na atmosferę danego miejsca.

Dodatkowym atutem jest oczywiście restauracja, bo gwarantuje to możliwość spędzenia wieczoru w cichym i spokojnym miejscu.

Warto również zwrócić uwagę, czy dany obiekt oferuje możliwość korzystania z prywatnego parkingu. A teraz nie pozostaje nic innego, jak wybrać odpowiednie miejsce i ruszać do Krakowa.

Dodaj komentarz