Europejskie kraje słyną z wielu niezwykle romantycznych miejsc. Grzech byłoby chociaż raz nie zabrać ukochanej osoby do jednej z nich, a walentynki są doskonałą do tego okazją.

Paryż

Stolica Francji to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Ogromne zainteresowanie zawdzięcza przede wszystkim romantycznej architekturze, dzięki której wszystkie budynki i uliczki posiadają niezwykłą atmosferę. Wycieczka dla dwojga może obejmować rejs po Sekwanie, a także romantyczny spacer po najbardziej klimatycznych miejscach w Paryżu. Wspólne chwile z wieżą Eiffela w tle należą do najbardziej oczywistych, a zarazem wciąż niezwykle wzruszających momentów. Warto skosztować także różnych lokalnych specjałów serwowanych w paryskich restauracjach.

Wenecja

Słynne włoskie miasto posiada wspaniałą atmosferę, dzięki której stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w walentynki. Niepowtarzalny klimat poczuć można podczas wspólnej wyprawy gondolą po słynnych weneckich kanałach, która zapewni wiele romantycznych oraz wzniosłych chwil każdej parze. Warto wybrać się także na Most Westchnień, gdzie wszystkie spojrzenia, pocałunki i słowa zyskują zupełnie nowy wymiar. Zakochani mają również szansę załapać się na karnawał wenecki, podczas którego podziwiać można liczne akrobacje, wspaniałe kostiumy oraz niezwykłą muzykę.

Barcelona

Jednym z najbardziej klimatycznych zakątków zachodniej części Europy jest Barcelona. Pobyt w tym niezwykłym mieście to przede wszystkim szansa na odbycie wspólnych spacerów po uliczkach starego miasta. Do najpiękniejszych deptaków w Barcelonie należy Las Ramblas, który przyciąga kochanków z całego świata. Podczas pobytu warto także napić się słynnego lokalnego wina, czyli sangrii. Jest ono serwowane w tradycyjnych barach hiszpańskich zwanych tapas, razem z wieloma lokalnymi przekąskami.

Budapeszt

Wszystkich zakochanych z pewnością zachwyci Budapeszt. Posiadająca niezwykłą historię stolica Węgier to miasto słynące z licznych barokowych uliczek oraz pięknych zabytków, dzięki którym turyści mają okazję poznać niezwykłe miejscowe tradycje. Atrakcję stanowią także gorące kąpiele w okolicznym basenie termalnym, umiejscowionym w jaskini. Przyjezdnym parom polecane jest także sięgnięcie po lokalne wino do wieczornej romantycznej kolacji, najlepiej spożywanej w towarzystwie zachodzącego słońca.

Formalności związane z hotelem

W poszczególnych krajach specyfika kategoryzacji hoteli wygląda nieco inaczej. O nadawaniu symbolicznych oznaczeń decydują władze lokalne, w związku z czym ich wartość może się nieco różnić. W europejskich hotelach standard jest jednak stosunkowo wyrównany. 5-gwiazdkowce zapewniają największy luksus, jednak nierzadko na bardzo dobre warunki liczyć można także w obiektach o niższym standardzie. W sezonie walentynkowym ruch w hotelach jest dość spory, dlatego warto dokonać wcześniejszej rezerwacji. Opłaty dokonać można przez internet, jednak często wyłącznie za pomocą karty. Przed meldunkiem należy pamiętać o sprawdzeniu obowiązującej doby hotelowej, aby nie czekać kilku godzin na możliwość odpoczynku po podróży.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi hotelmistralsport.pl

Dodaj komentarz