Dla miłośników kanapek

Niemal w centrum Starego Miasta znajduje się miejsce, które już z daleka przyciąga nie tylko turystów zapachem świeżo pieczonego chleba. Można tutaj kupić nie tylko świeży chleb pieczony na zakwasie, ale także przepyszne drożdżówki, „takie jak u mamy”. Oprócz tego do wyboru mamy pyszne kanapki. Na miejscu można kupić także domową musztardę lub keczup, jogurt z koziego mleka i doskonale zaparzoną kawę. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą zjeść nie tylko smaczne, ale także zdrowe śniadanie.

Domowe smaki

We Wrocławiu nie brakuje także miejsc, w których można zjeść tak samo dobrze jak we własnym domu. Cechą charakterystyczną tych lokali jest bardzo krótka karta. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie dania są świeże, a nie mrożone. Właściciele tych lokali stawiają na szerokie grono klientów. W karcie znajdą więc coś dla siebie nie tylko osoby, które nie wyobrażają sobie obiadu bez kotleta, ale także ci, którzy preferują dania bezmięsne.

Dla miłośników kuchni kresowej

W mieście nie brakuje lokali, w których serwowane są dania kuchni kresowej. Dania są bardzo smaczne, porcje duże, a ceny niezwykle przystępne. Co znajdziemy w menu? Przede wszystkim aromatyczny, gęsty i niezwykle sycący barszcz ukraiński. Wybór zup, które można zamówić jest oczywiście znacznie większy. Nie brakuje także przystawek, w tym bardzo popularnego śledzia pod pierzynką czy jak chcą inni pod szubą. W restauracjach specjalizujących się w kuchni kresowej w karcie nie może zabraknąć również gałuszków, placków ziemniaczanych i oczywiście dań mięsnych.

Na wrocławskim Rynku

Wrocławski Rynek należy do miejsc najliczniej odwiedzanych przez turystów. Nic więc dziwnego, że właśnie wokół niego zlokalizowanych jest mnóstwo lokali gastronomicznych na każdą kieszeń. Ci, którzy nie muszą liczyć się z każdą złotówką mają do wyboru ekskluzywne restauracje. Już same przystawki sprawiają, że można dostać zawrotu głowy, a co dopiero, kiedy zaczniemy wybierać danie główne. Wokół Rynku nie brakuje także restauracji, w których można zjeść dania wywodzące się z kuchni niemal z całego świata. Znajdą tutaj coś dla siebie nie tylko miłośnicy kuchni włoskiej czy greckiej, ale nawet tak bardzo odległej smakami kuchni japońskiej. Zjedzenie sushi nie stanowi najmniejszego problemu. Rozczarowani nie będą także miłośnicy pizzy. Pizzerie to chyba najbardziej liczne, ale także najchętniej odwiedzane lokale gastronomiczne nie tylko na Rynku, ale w całym Wrocławiu.

Wrocław to miasto, które może pochwalić się bardzo bogatą bazą gastronomiczną. To miasto, w którym można zjeść naprawdę bardzo smacznie i niekoniecznie przy tym bardzo drogo. Na pewno spędzają weekend we Wrocławiu nie wyjedziemy głodni.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.