Kupione bilety, zarezerwowany nocleg i kompletny brak pomysłu na to, jak spakować swoje rzeczy? Nie martw się, wybór walizki do samolotu to najczęstszy problem wszystkich podróżujących. Najważniejsze to dobrać walizkę do swoich potrzeb i rodzaju podróży, w którą się wybierasz.

Jak często będziesz potrzebował walizki do samolotu?

Po pierwsze zastanów się jak często podróżujesz? W ten sposób łatwiej będzie ci wybrać odpowiednią walizkę na podróż samolotem. Rodzajów walizek jest mnóstwo, o czym możesz się przekonać na sprzedajemy.pl/sport-i-wypoczynek/turystyka/torby-plecaki-i-walizki. Jeśli podróżujesz sporadycznie, wybierz tanią walizkę bez dodatkowych udogodnień. Jednak jeśli planujesz częste podróże, to porządna walizka do samolotu jest bardzo dobrą inwestycją.

Miękkie walizki

Podstawowym rozróżnieniem jest rodzaj materiału z jakiego wykonana jest walizka. Miękkie walizki są nieco tańsze, jednak o wiele częściej mogą ulec zniszczeniu, łatwiej się przecierają i brudzą. Natomiast są o wiele lżejsze niż twarde walizki, a co za tym idzie, bardziej przydatne, jeśli musimy pokonać dłuższą trasę z lotniska do miejsca zakwaterowania. Posiadają także liczne kieszenie zewnętrzne, w których można schować np. dokumenty czy klucze.

Twarde walizki

Twarde walizki są dużo bardziej odporne na wszelkie uderzenia i wstrząsy. Dlatego sprawdzą się znakomicie, jeśli zamierzasz przewozić coś cennego i delikatnego. Ponadto prezentują się o wiele lepiej i są dostępne w większej gamie kolorystycznej niż miękkie walizki do samolotu.

Walizki podręczne i bagaż rejestrowany

W podróży samolotem bardzo ważny jest rozmiar bagażu, który będziesz przewozić. Zanim kupisz jakąkolwiek walizkę, dokładnie sprawdź rozmiary bagażu podręcznego i rejestrowanego na stronie linii lotniczej, którą będziesz podróżował. Wymiary bagażu różnią się w zależności od przewoźników, a za niewymiarową walizkę będziesz musiał zapłacić 50 euro lub odwołać swoją podróż. Jeśli szukasz walizki podręcznej, lepiej sprawdzą się walizki wykonane z miękkiego materiału. Są o wiele bardziej elastyczne i można je bez problemu zmieścić w panelach umieszczonych na pokładzie samolotu. Natomiast bagaż rejestrowany często jest przerzucany do luku samolotowego bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby materiał, z którego jest wykonana walizka był jak najbardziej trwały i sztywny. W przeciwnym razie, wiele twoich rzeczy może ulec uszkodzeniu.

Dodatkowe udogodnienia w walizkach do samolotu

Udogodnieniem, które posiada większość walizek na podróż samolotem są kółka obracane o 360 stopni. Warto zadbać o to, aby nasza walizka także je posiadała. Są niezwykle przydatne przy przemieszczaniu się wśród lotniskowego tłumu. Walizka do samolotu powinna także posiadać solidnie wykonany uchwyt oraz dobre i mocne zamki, najlepiej metalowe. Niektóre walizki mają także specjalnie wbudowane kłódki na kod, zabezpieczające przed kradzieżami.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.