Zanim z ulgą zameldujesz się w wynajętym pokoju, zanim odetchniesz z ulgą na plaży, zanim zaczniesz rozkoszować się zasłużonym urlopem, sprawdź, czy na pewno wszystko zapakowałaś i wszystko zabrałaś. Poniżej siedem punktów, o których warto pamiętać przed planowanym urlopem.

 

Wyjazd nad morze to przedwyjazdowe szaleństwo. Pakowanie, sprawy organizacyjne. Z jednej strony chcesz już poczuć błogi spokój, tchnący od morza, słyszeć szum fal, czuć zapach morza, poczuć słońce i dotknąć piasku pod stopami, z drugiej strony, zawsze zostaje jeszcze coś do ogarnięcia. Gorzej, że podczas pakowania łatwo o czymś zapomnieć, a praktyka pokazuje, że najczęściej potrzebne jest to, o czym się zapomniało. Pół biedy, jeśli jest to szczoteczka do zębów, którą kupisz w każdej drogerii, ale czasem zapomnisz o czymś, co dużo kosztuje, lub też nadmiar nie jest wskazany.

 

Pomyśleliśmy, że pomożemy Ci zaplanować listę rzeczy, które są niezbędne nad morzem.

 

  1. Bielizna. Należy spakować nieco więcej sztuk, niż to faktycznie potrzebne. Przytrafić się mogą różne rzeczy, i lepiej być na nie przygotowanym.
  2. Strój kąpielowy. Pakuj przynajmniej dwa. Zawsze, gdy jeden będzie mokry lub zabrudzony, będziesz mieć drugi do dyspozycji.Zapasowy strój kąpielowy jest po prostu niezbędny.
  3. Ubrania. Nie pakuj pełnej szafy. Zapakuj jednak pełny zestaw ubrań. Fajnie, gdybyś na każdy dzień zaplanowała osobny zestaw, ale jeśli jestem minimalistką, dobierz ubrania tak, by można było je ze sobą zestawiać. Nie zapomnij o czymś cieplejszym. Nawet latem nad morzem bywa chłodno.
  4. Buty. Absolutnie nie zapomnij o plażowych klapkach, jednak nie wolno też zapomnieć o wygodnych, pełnych butach oraz o tych bardziej eleganckich.
  5. Słońce. W torbie koniecznie muszą znaleźć się olejki do opalania i po opalaniu oraz okulary przeciwsłoneczne.
  6. Plaża. Koniecznie zabierz ze sobą ręczniki plażowe, przydadzą się składane krzesełka, parawan, leżak. Ręczniki są konieczne na plaży, a krzesełka przydadzą się również w czasie przerwy w podróży. Na plaży spokojnie można się na nich poopalać. Aby aktywnie spędzać czas na plaży, zabierz piłkę plażową, zestaw do badmintona czy frisbee.
  7. Dziecko. O nim też nie zapomnij. Gorzej, że zaplanowanie urlopu z dzieckiem, to wyzwanie, pakując dzieci na urlop, najczęściej bierzemy zbyt dużo rzeczy. Co zabrać?- Przy małym dziecku konieczny będzie nocnik, nakładka na sedes, pieluchy, kocyk, ubranka na gorszą pogodę, ręczniki, kremy z mocnym filtrem,czapeczka, chustka na głowę, parasol na plażę, parawan, akcesoria do zabawy z dzieckiem.- Akcesoria do higieny dziecka – płyn do kąpieli, szampon i balsam do ciała dziecka. Pamiętaj, że mniejsze opakowania są łatwiejsze do zapakowania. Zaplanuj tak, aby kosmetyków starczyło na pobyt. Nie musisz przywozić kosmetyków z powrotem.- Ubrania dla dziecka, na każdą ewentualność, cieplejsze i lżejsze, ciepłą bluzę, bluzki z krótkim i długim rękawem, spodenki długie, krótkie, chustka i czapką na głowę, skarpetki, buty sportowe, klapki i bluza z kapturem. Mimo, że dzieci błyskawicznie się brudzą, nie zabieraj ze sobą całej szafy.

 

Drobiazgi, drobiazgi, drobiazgi…

Wiele rzeczy, potrzebnych przy dziecku znajduje się na wyposażeniu domku letniskowego lub pensjonatu. Jednak, jeśli twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do kąpieli pod prysznicem, zastanów się, czy nie przyda ci się składana wanienka. Wybierając krem przeciwsłoneczny dla dziecka, wybieraj ten z mocniejszym filtrem UV. Dla ochrony przed słońcem i wiatrem przyda się parasol i parawan. Możesz je kupić samodzielnie, chociaż najpierw powinieneś zapytać w pensjonacie, czy takie akcesoria nie znajdują się na wyposażeniu wynajmowanego pokoju. Nieoceniony na plaży może okazać się namiot plażowy, chroniący dziecko przed silnym słońcem i wiatrem. Dziecko na plaży musi mieć zajęcie. Zatroszcz się o zabawki do piaskownicy i pływania. Nie zapomnij o wiaderku, grabkach, łopatkach i małej konewce. Idealnymi zabawkami są wszelkie dmuchańce, czyli koła do pływania, pompowane zabawki, unoszące się na wodzie.

Autor artykułu:
Artykuł przygotował Lazurowy Brzeg z Mielenka koło Mielna – ośrodek wypoczynkowy z domkami drewnianymi nad morzem.

Dodaj komentarz