Namioty samorozkładające to jedne z najczęściej wybieranych namiotów. Cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów. Dlaczego właściwie są tak często wybierane? Dlatego, że rozkładanie zwykłego namiotu jest często uciążliwe, niewygodne i wymaga długiego czasu, szczególnie niewprawionym w rozkładanie namiotu osobom. Ułatwieniem są zatem namioty samorozkładające. Czy naprawdę rozkładają się one same?

Namiot samorozkładający – co to takiego?

To specjalna konstrukcja namiotu, złożona z naprężonych prętów, sprawia, że rozkłada się sam. Jedyne co musisz wykonać to wyjąć namiot z opakowania. Samodzielnie rozpręży się i zostanie rozstawiony. Pozostaje jeszcze umieszczenie namiotu w miejscu, w którym chcemy aby się znajdował oraz przymocowanie do podłoża.

Komu może przydać się namiot samorozkładający?

Ze względu na szybkie rozłożenie namiotu oraz to, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca, może być niezwykle przydatny np. dla turystów. Jest on lekki i nieduży, dlatego idealnie sprawdzi się dla osób planujących piesze wyprawy. Przyda się także podczas wycieczek za miasto. To także ciekawy pomysł dla rodziców, którzy chcą urządzić przytulne miejsce w ogrodzie swoim pociechom. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru namiotu?

  • Podstawowa kwestia to oczywiście jego rozmiar oraz wysokość. W zależności od tego ile osób powinno się w nim zmieścić, czy jak dużo przestrzeni potrzebujemy wewnątrz namiotu.
  • Cena – z reguły ceny namiotów samorozkładających są niskie. Dlatego rozeznaj się w cenach, aby nie przepłacić.
  • Wodoodporność – jeśli jesteś turystą, wybierającym się na wyprawę, zdecydowanie ten czynnik jest ważny. W końcu namiot taki powinien nas również ochronić przed deszczem.
  • Waga – tutaj sprawa wygląda podobnie. Turyści zwracają uwagę na wielkość i wagę każdej rzeczy, którą ze sobą zabierają. W przypadku namiotu też mają szansę dokonać wyboru i zaopatrzyć się w namiot, który będzie lekki po złożeniu.

Składanie namiotu

Co prawda z rozłożeniem namiotu raczej nie powinno być problemu, to trochę więcej naszego zaangażowania wymaga jego złożenie. Wykonujemy to w kilku krokach:

  1. Na początku należy odpiąć namiot od podłoża
  2. Następnie składamy elementy stelaża, dokładając jeden do drugiego itd. 
  3. Wszystkie elementy składamy na raz i przykręcamy w ten sposób, aby całość stworzyła okrąg
  4. Tak złożoną konstrukcję zabezpiecz gumowym paskiem, uważając by elementy z powrotem nie rozprężyły się
  5. Na końcu namiot należy włożyć do pokrowca i zapiąć.

I już! Namiot złożony! Możesz się nim cieszyć podczas wędrówek, wypadów za miasto, czy rozstawić go na działce bądź w ogrodzie.

Dodaj komentarz