Kupione bilety, zarezerwowany nocleg i kompletny brak pomysłu na to, jak spakować swoje rzeczy? Nie martw się, wybór walizki do samolotu to najczęstszy problem wszystkich podróżujących. Najważniejsze to dobrać walizkę do swoich potrzeb i rodzaju podróży, w którą się wybierasz.

Jak często będziesz potrzebował walizki do samolotu?

Po pierwsze zastanów się jak często podróżujesz? W ten sposób łatwiej będzie ci wybrać odpowiednią walizkę na podróż samolotem. Rodzajów walizek jest mnóstwo, o czym możesz się przekonać na sprzedajemy.pl/sport-i-wypoczynek/turystyka/torby-plecaki-i-walizki. Jeśli podróżujesz sporadycznie, wybierz tanią walizkę bez dodatkowych udogodnień. Jednak jeśli planujesz częste podróże, to porządna walizka do samolotu jest bardzo dobrą inwestycją.

Miękkie walizki

Podstawowym rozróżnieniem jest rodzaj materiału z jakiego wykonana jest walizka. Miękkie walizki są nieco tańsze, jednak o wiele częściej mogą ulec zniszczeniu, łatwiej się przecierają i brudzą. Natomiast są o wiele lżejsze niż twarde walizki, a co za tym idzie, bardziej przydatne, jeśli musimy pokonać dłuższą trasę z lotniska do miejsca zakwaterowania. Posiadają także liczne kieszenie zewnętrzne, w których można schować np. dokumenty czy klucze.

Twarde walizki

Twarde walizki są dużo bardziej odporne na wszelkie uderzenia i wstrząsy. Dlatego sprawdzą się znakomicie, jeśli zamierzasz przewozić coś cennego i delikatnego. Ponadto prezentują się o wiele lepiej i są dostępne w większej gamie kolorystycznej niż miękkie walizki do samolotu.

Walizki podręczne i bagaż rejestrowany

W podróży samolotem bardzo ważny jest rozmiar bagażu, który będziesz przewozić. Zanim kupisz jakąkolwiek walizkę, dokładnie sprawdź rozmiary bagażu podręcznego i rejestrowanego na stronie linii lotniczej, którą będziesz podróżował. Wymiary bagażu różnią się w zależności od przewoźników, a za niewymiarową walizkę będziesz musiał zapłacić 50 euro lub odwołać swoją podróż. Jeśli szukasz walizki podręcznej, lepiej sprawdzą się walizki wykonane z miękkiego materiału. Są o wiele bardziej elastyczne i można je bez problemu zmieścić w panelach umieszczonych na pokładzie samolotu. Natomiast bagaż rejestrowany często jest przerzucany do luku samolotowego bardzo szybko, dlatego ważne jest, aby materiał, z którego jest wykonana walizka był jak najbardziej trwały i sztywny. W przeciwnym razie, wiele twoich rzeczy może ulec uszkodzeniu.

Dodatkowe udogodnienia w walizkach do samolotu

Udogodnieniem, które posiada większość walizek na podróż samolotem są kółka obracane o 360 stopni. Warto zadbać o to, aby nasza walizka także je posiadała. Są niezwykle przydatne przy przemieszczaniu się wśród lotniskowego tłumu. Walizka do samolotu powinna także posiadać solidnie wykonany uchwyt oraz dobre i mocne zamki, najlepiej metalowe. Niektóre walizki mają także specjalnie wbudowane kłódki na kod, zabezpieczające przed kradzieżami.

Dodaj komentarz