Planujesz wakacyjny urlop i szukasz kierunku, który spełni oczekiwania wszystkich członków twojej rodziny? W takim razie wybierz się na Kaszuby!

Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Jazda na rowerze, piesze wycieczki czy też pływanie to tylko przykładowe rodzaje sportów letnich, po które sięga zdecydowana większość osób. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić wakacje w sposób bierny i tym samym spożytkować wolny czas łapiąc promienie słońca na wygodnym leżaku czy też czytając ulubioną książkę w pięknych okolicznościach natury. Pozostaje tylko jedno pytanie: jaki kierunek obrać, aby nie być ograniczonym co do rodzaju wypoczynku? Jeśli kochasz naturę, liczysz na piękne widoki oraz całą masę niecodziennych atrakcji, to wybierz wakacje na Kaszubach.

Dla kogo Kaszuby?

Jeśli zdecydowałeś się na wczasy na Kaszubach z dziećmi, to możesz być pewny, że obrany kierunek w 100% spełni twoje oczekiwania. Niemniej jednak nie oznacza to wcale, że osoby udające się na Kaszuby w pojedynkę powrócą z urlopu rozczarowane. Wręcz przeciwne! W praktyce omawiany region jest na tyle różnorodny, że z powodzeniem spełni on wymagania dosłownie każdej osoby. Znajdziemy tu bowiem zarówno rozbudowaną bazę noclegową, jak i liczne szlaki piesze, rowerowe czy też wodne. Nie brak także mnóstwa atrakcji. Wśród miejsc godnych uwagi wymienić należy m.in. skansen w Szymbarku, dom z Turcji, dwór Salino, Muzeum Kolejnictwa, dworek Wybickich w Sikorzynie, zamki krzyżackie zlokalizowane w Bytowie i Człuchowie, a także liczne parki krajobrazowe. Wczasy na Kaszubach z dziećmi z pewnością uprzyjemnią również koncerty i festiwale odbywające się w Charzykowym.

Noclegi

Zarówno wyjazd w pojedynkę, jak i wakacje na Kaszubach z dziećmi wymagają odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi nam jednak o pakowanie walizek czy też organizację transportu. Mowa bowiem o wyborze noclegu. To niezmiernie ważne, ponieważ niskiej jakości baza noclegowa jest w stanie skutecznie pozbawić nas dobrego humoru. Aby uniknąć tego rodzaju rozczarować zawsze wybieraj miejsca malownicze, np. zlokalizowane w pobliżu jeziora. Masz zamiar rezerwować pokój w hotelu? Jeśli tak, to zrezygnuj z tego pomysłu na rzecz wynajmu domku z kompleksowym wyposażeniem. W ten sposób zapewnisz sobie zarówno wysoki komfort, jak i niezależność. Co więcej; w takiej sytuacji możesz z powodzeniem wyjechać na urlop wraz z ukochanym zwierzakiem. Dobrze, jeśli w pobliżu wspomnianego jeziora będzie możliwość wynajmu kajaków czy też łódki.

Noclegi posiadające wszystkie, wymienione powyżej cechy znajdziesz na stronie www.choszczogrod.kaszuby.pl

Dodaj komentarz