Korfu czyli starożytna Kerkyra skolonizowana została przez Korynt w połowie VII wieku p.n.e. Wraz ze swoją stolicą, miastem Korfu stanowi jedną z najlepszych turystycznych destynacji dla wszystkich tych, którzy cenią ciepły klimat oraz walory historyczne.

Korfu, ciekawe miejsca Korfu

To górzysta wyspa w Grecji, w północnej części akwenu morza Jońskiego. Leży w bezpośrednim sąsiedztwie Albanii ( również ciekawego i niedocenionego turystycznie miejsca ). Stolicą wyspy jest miasto o takiej samej nazwie – Korfu. Z kolei najwyższy szczyt wyspy nosi nazwę Pantokrator i wznosi się na wysokość aż 906 metrów nad poziomom morza. Korfu posiada niezwykle atrakcyjną pogodę w sezonie wysokim której średnia równa się 32 stopni Celsiusza. Jest to to niewątpliwy atut i magnez dla setek tysięcy turystów którzy każdego dnia odwiedzają tą wyspę. Sama wyspa w około 65% zagospodarowana jest w charakterze rolniczym. Jednakże głównym dochodem jej mieszkańców stanowi turystyka która na wyspie oferuje bagatela – aż 15 tysięcy miejsc noclegowych w licznych resortach, pensjonatach i innych ośrodkach. Turystyka oraz wszelkie usługi towarzyszące są więc na Korfu niezwykle rozwinięte co jeszcze bardziej sprzyja wypoczynkowi.

Turystka na Korfu na długa historię i sięga XIX wieku gdzie była popularnym celem zamożnych mieszkańców Francji, Włochów oraz Austriaków.

Czy warto wybrać się na Korfu?

Wspaniała pogoda, walory historyczne, połączenie gór, morza i przede wszystkim bogata infrastruktura turystyczna sprawiają razem, iż jest to wręcz wymarzona destynacja turystyczna. Nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji. Aby docenić wszystkie walory wyspy polecamy wybór minimum 7 noclegów na wyspie a najlepiej 2 tygodni. Nasze biura podróży posiadają wiele ofert tej wczasów na Korfu których ceny są konkrecyjne i nie przewyższają średnich do których przyzwyczailiśmy się wybierając oferty podróży.

Co ważne, jest to miejsce bezpieczne, pewne pod względem pogody a sami rdzenni mieszkańcy są niezwykle pozytywnie nastawieni do licznych turystów. Pobyt na Korfu ucieszy amatorów kąpieli słonecznych, rodzin z dziećmi oraz młodsze osoby które z pewnością znajdą coś dla siebie. Wyspę docenił sam Szekspir który osadził wydarzenia swojej powieści ,,Burza” właśnie w tym miejscu. Zatem jeżeli marzy Ci się krystalicznie czyste, błękitne i gorące morze to jest miejsce dla Ciebie.

Jeśli jesteś romantykiem zapewne docenisz piękno starego miasta, urokliwych uliczek, dziesiątek restauracji i szumu fal odbijających się od niezliczonych jachtów i łodzi.Ulubionym miejsce zakochanych pozostaje Canal d’Amour w Sidari.

Jadąc na wyspę warto oczywiście zakupić wcześniej przewodnik po Korfu Jeśli kogoś jeszcze nie przekonaliśmy to ,,kropka nad i” niech będzie zatem piękna plaża w Agios Gordios i Glyfadzie. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki na plażę i góry jednocześnie. No i oczywiście Paxos i Antipaxos -gdzie przy odrobinie szczęścia można pływać wraz z delfinami

Dodaj komentarz