Krynica morska to jeden z większych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Bogata oferta rozrywkowa połączona z wieloma strefami relaksu to świetna wakacyjna możliwość dla singli, par i dzieci.

Portal morski Krynica Morska

Unikatowy port położony bezpośrednio nad Zalewem Wiślanym, dokładnie w południowej części Mierzei Wiślanej. Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych baz żaglowniczych w Polsce. Rozwinięta infrastruktura portu składa się z przystani jachtowo – pasażerskiej i przystani rybackiej. 

Plaża w Kątach Rybackich

Piaszczysta plaża o szerokości niemalże 50 metrów stanowi świetne miejsce do wypoczynku i oczywiście kąpieli w polskim morzu. Na plaży znajduje się jedno strzeżone kąpielisko, które zapewnia ratowniczą ochronę dla każdej przebywającej tam osoby. Przy plaży położona jest szeroko rozwinięta infrastruktura gastronomiczna oraz mnóstwo sklepów z akcesoriami niezbędnymi do plażowania. Co więcej, duża przestrzeń plażowania jest gwarancją tego, że każdy znajdzie swoje miejsce i nie spotka się z plażą w pełni zastawioną parawanami. Ponadto plaża została odremontowana w 2012 roku, dzięki czemu zachwyca nowoczesnym wyglądem. Oczywiście w jej pobliżu znajduje się wiele hoteli i indywidualnych domków. Znalezienie noclegu blisko plaży lub bezpośrednio przy niej nie powinno stanowić problemu.

Wielbłądzi grzbiet 

Pisząc o wielbłądzim grzbiecie wcale nie mamy na myśli wspinania się na wielbłąda. Jedną z większych atrakcji Krynicy Morskiej jest najwyższa wydma na całej Mierzei Wiślanej, która nosi właśnie tę wdzięczną nazwę. Punkt położony niemal 50 m n.p.m. to jedyne takie miejsce, z którego można obserwować zarówno Zalew Wiślany, jak i Zatokę Gdańską. Wielbłądzi grzbiet to wyjątkowy punkt widokowy, ale także idealne miejsce na klimatyczną sesję zdjęciową. 

Góra Pirata

Wyjeżdżając z Krynicy Morskiej do Piasek obowiązkowym punktem jest Góra Pirata. Jest to jedno z najwyższych wzniesień Mierzei, gdzie została ustawiona charakterystyczna wieża widokowa. Sam spacer pod górę jest świetną okazją do podziwiania urokliwej przyrody, zaś na samym szczycie oczom ukazuje się piękny widok Morza Bałtyckiego. Podziwianie morza z dużej wysokości jest niezwykłym doznaniem To świetna chwila na wyciszenie i refleksję. Fani przejażdżek rowerowych mogą spróbować zdobyć górę za pomocą jednośladu, jednak jest to bardzo wymagające fizycznie, dlatego nienaganna kondycja jest niezbędna.

Latarnia morska

Pierwotna latarnia morska w Krynicy Morskiej została zniszczona w czasie II wojny światowej, a na jej miejscu w 1951 roku powstała zupełnie nowa latarnia, która dziś jest wyjątkowym obiektem w Krynicy Morskiej. Możliwość odwiedzania latarni jest dostępna od maja do września, kiedy to warunki pogodowe są najbardziej sprzyjające. W niektóre dni z latarni można dojrzeć nawet Hel, co jest prawdziwą gratką dla turystów. 

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”

Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej to prawdziwa gratka dla miłośników niczym niezaburzonego naturalnego piękna. Park został przyłączony do obszaru Natura 2000, dzięki czemu obszar ten jest chroniony przed niekorzystnym wpływem człowieka. Niekontrolowany wyręb lasów doprowadził do całościowej degradacji lasów liściastych, czego wynikiem jest obecna przewaga sosny na terenie parku. Jednak świadoma dbałość o ten unikatowy teren pozwoliła na przywrócenie sporej ilości utraconej fauny i flory. Dziś można spotkać tam goniące rybitwy, myszołowy czy krzykliwe mewy. Piaszczyste, urokliwe i zadbane plaże przyciągają tysiące spacerowiczów. Dodatkowo 4 ścieżki przyrodnicze wraz ze szlakami pieszymi i ścieżkami rowerowymi umożliwiają komfortowe podziwianie uroków przyrody.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.