Wakacje to czas, kiedy chętnie podróżujemy, by odpocząć od codzienności i poznać nowe miejsca. Coraz większą popularnością cieszą się kempingi, które umożliwiają aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą, jeśli planujesz pierwszą tego typu wypraw.

Akcesoria i wyposażenie niezbędne na kempingu

Wyjazd na kemping tym różni się od innych znanych form wyjazdu, że o wszystkie, nawet najmniejsze rzeczy trzeba zadbać osobiście. Dotyczy to przede wszystkim przechowywania, a także przygotowywania posiłków, dlatego jeśli planujemy kilkudniowy wypad, powinniśmy zorganizować sobie lodówki, a także kuchenki gazowe turystyczne, dzięki którym staniemy się kulinarnie niezależni.

Na kempingu przydają się także takie artykuły jak przedłużacze, dzięki którym będziemy mieli stały dostęp do energii elektrycznej. Koniecznie trzeba zadbać również o oświetlenie, bez którego ciężko będzie nam funkcjonować po zmroku. Idealnie sprawdzą się wzbogacone o uchwyt lampki z czujnikiem zmierzchu, które można wygodnie przenosić. Dobrze też mieć pod ręką latarki, które dostarczą nam światło, gdy zacznie się ściemniać. Trzeba pamiętać, że obcowanie z naturą to także kontakt z owadami. Koniecznie trzeba więc wyposażyć się w artykuły odstraszające kleszcze i komary, a także moskitiery, dzięki którym zablokujemy im dostęp. Warto też mieć ze sobą butelki z filtrem, dzięki czemu można będzie bez obaw korzystać z dostępnej wody.

Wyprawka dla każdego podróżnika! O tym nie możesz zapomnieć udając się pod namiot!

Organizacja kempingu dotyczy także zorganizowania miejsca! Do wyboru mamy kilka możliwości – przyczepę, którą przymocujemy do haka swojego samochodu, wynajem kampera lub najtańszą i przez wielu najczęściej wybieraną opcję, jaką są namioty. Do wyboru są różne warianty, wśród których całkiem pokaźną grupę stanowią te zwane turystycznymi, które kształtem przypominają igloo, a ich budowa oparta została na tworzącym kopułę stelażu. Inną odmianą są namioty grzbietowe, które prezentują nieco kanciasty kształt, czy geodezyjne, które charakteryzują się większą przestronnością. Na początek przygody z namiotami warto przyjrzeć się modelom samorozkładającym, które po złożenia zajmują niewiele miejsca, więc są idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują czegoś na szybko. Wybierając namiot dla siebie, należy przyjrzeć się takim parametrom jak jego rozmiar, czy choćby odporność na wilgoć, którą nie tylko docenimy podczas deszczu, ale i gdy znajdziemy się na stosunkowo podmokłym gruncie. Jeśli korzystamy z wariantu klasycznego, przed wyjazdem dokładnie sprawdźmy, czy mamy spakowane szpilki, śledzie, linki, czy chociażby młotek, aby na miejscu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

Wśród niezbędnego wyposażenia na kempingu powinny znaleźć się również takie artykuły jak karimaty, czy nieco wygodniejsze dmuchane materace, które położymy na dnie namiotu – na czas wycieczki staną się bowiem naszym substytutem łóżka. Niezbędne są również takie produkty jak śpiwory, których zaletą jest to, że w przeciwieństwie do kołder, czy koców zajmują mało miejsca i zdecydowanie łatwiej jest je transportować.

Dodaj komentarz