Stolica Polski jesienią to piękne, nieco melancholijne miasto, które świetnie nadaje się do tego, aby spędzić w nim weekend. Chcesz poznać noclegi w Warszawie, dzięki którym spacer po jesiennej stolicy będzie jeszcze przyjemniejszy? Nie wiesz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Warszawie? Sprawdź nasz tekst!

Malownicze parki, efektowna zabudowa oraz dziesiątki kawiarni i barów na jednej ulicy – oto Warszawa jesienią w pigułce. Dzięki Sun&Snow noclegi w Warszawie w tym okresie pozwolą Ci cieszyć się w pełni atrakcjami, jakie na Ciebie czekają. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, jak możesz spędzić jesienny weekend w stolicy Polski.

Parki w Warszawie – idealne miejsca na jesienny wypad

Tej informacji brak w przewodnikach turystycznych, ale Warszawa to miasto przepięknych parków – praktycznie w każdej dzielnicy miasta znajduje się przynajmniej jeden duży, pełen drzew park. Oprócz najbardziej znanych (Park w Łazienkach Królewskich, Ogród Saski przy Placu Piłsudskiego czy Pola Mokotowskie) jesienią warto odwiedzić również te nieco mniej znane miejsca:

  • Park Stefana Żeromskiego – położony w centrum dzielnicy Żoliborz park przyciąga spacerowiczów tym, że znajduje się w pobliżu Cytadeli Warszawskiej, czyli twierdzy wybudowanej po powstaniu listopadowym;
  • Park Kępa Potocka – bardzo duży (ok. 18 hektarów) park wyróżniający się tzw. „kanałkiem”, czyli starorzeczem Wisły;
  • Park Szczęśliwicki – w zachodniej części parku znajdują się tzw. Glinianki Szczęśliwickie. Co ważne, w pobliżu parku na ul. Zadumana 1A znajdują się również apartamenty Sun&Snow, w których odpoczniesz po całodziennym spacerowaniu.

Warszawa – tanie noclegi blisko kulturalnego serca stolicy

Jeśli jednak zamiast jesiennych spacerów podczas pobytu w Warszawie wolisz wybrać się np. do muzeum lub galerii sztuki, to jesteś w idealnym mieście. Oto tylko kilka atrakcji kulturalnych wybiegających poza standardowe, turystyczne przystanki:

  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – znajdujące się na przepięknym Muranowie muzeum to obecnie jeden z najnowocześniejszych budynków muzealnych w Polsce i Europie;
  • Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – usytuowane w pobliżu Dworca Centralnego oraz Ronda ONZ muzeum oferuje wystawy cykliczne oraz… bardzo dobrze wyposażoną księgarnię;
  • Niewidzialna Wystawa – to niezwykłe miejsce znajdujące się w pobliżu Placu Starynkiewicza pozwala chociaż na chwilę poczuć, jak doświadczają rzeczywistości osoby niewidome lub słabowidzące.

Warszawa jest na tyle dużym miastem, że poruszanie się między tymi atrakcjami może sprawić Ci kłopot, jeśli nie zaplanujesz sobie wcześniej bazy wypadowej. W tej roli sprawdzą się apartamenty Stare Miasto leżące na Al. Solidarności, z których możesz szybko trafić do każdego miejsca w Warszawie.

Dodaj komentarz