Uważa się, że każdego dnia w Warszawie przebywa drugie tyle gości, co mieszkańców. Stąd też baza noclegowa w stolicy jest ogromna. Gdzie warto się zatrzymać odwiedzając Warszawę? Lepszy będzie nocleg w centrum, czy może hotel pod Warszawą?

Odległość od miasta

Rzecz jasna, odległość od centrum to w przypadku noclegu kwestia często najważniejsza. Czy jednak zawsze trzeba koniecznie wybierać hotel albo pensjonat w samym centrum miasta? Z pewnością ma to pewne nieocenione zalety. Chodzi między innymi o to, że jeśli osoba przyjezdna ma do załatwienia wiele spraw w centrum miasta, nie musi korzystać z taksówek mieszkając również w centrum.

Z drugiej strony, rzadko kiedy wszystkie sprawy załatwia się w jednym miejscu. Tak czy inaczej trzeba się nieco przemieszczać po mieście. Może więc lepiej mieszkać w hotelu pod Warszawą, dzięki czemu jest się wolnym od hałasu towarzyszącego mieszkańcom centrum. Dojazd z miejscowości podwarszawskich często zajmuje jedynie 20-30 minut, a komfort noclegu jest zdecydowanie lepszy.

Rodzaj noclegu

Oczywiście, ważne jest zdecydowanie nie tylko o tym, czy mieszkać w mieście czy poza nim. Istotną kwestią jest też wybór rodzaju noclegu. Chodzi o to, czy faktycznie wybrać hotel pod Warszawą, czy może lepiej hostel lub pensjonat. Od czego uzależnić decyzję?

Niewątpliwie, nocleg w hotelu pod Warszawą jest zwykle bardziej komfortowy od noclegu w hostelu lub pensjonacie. Jednakże, nie zawsze tak jest. Oczywiście hotele są bardzo różne, podobnie jak zróżnicowany jest standard w pensjonatach.

Warto również zwrócić baczną uwagę na ceny noclegów poza miastem. Rzecz jasna, zwykle za nocleg w hotelu pod Warszawą płaci się zdecydowanie mniej niż za noc spędzoną w centrum miasta. Z drugiej strony, ekskluzywne hotele poza miastem czasami również bardzo wysoko się cenią.

Posiłki w hotelach

Rzecz jasna, rezerwując jakikolwiek nocleg w hotelu czy pensjonacie, trzeba pamiętać o posiłku. Jest to szczególnie ważne w przypadku hotelu pod Warszawą. Rzecz w tym, że jeśli mieszka się w centrum, zawsze można wyskoczyć na obiad czy kolację do pobliskiej restauracji. Jeśli wybiera się jednak hotel pod Warszawą, nie ma takiej możliwości.

Często restauracja hotelowa jest jedyną w promieniu kilku kilometrów. Dlatego też warto wybierać hotel na obrzeżach miasta uwzględniając również jakość wyżywienia oferowanego przez poszczególne hotele. Warto w tym celu sprawdzić opinie internetowe na temat hotelowych restauracji.

 

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.