Choć cała Polska jest krajem, w którym znaleźć można mnóstwo interesujących i pięknych miejsc, to są regiony szczególnie obdarzone przez naturę i historię. Należy do nich Małopolska, której położenie, zróżnicowanie krajobrazu, liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że o każdej porze roku spędzą tu wspaniale czas zarówno dorośli, jak i dzieci.

Małopolskie pomysły na udany wypoczynek

Małopolska to doskonałe miejsce na łączenie aktywnego wypoczynku, zwiedzania i zabawy. Dużą część regionu zajmują góry, zarówno te najwyższe, czyli Tatry, jak i niższe, ale niemniej atrakcyjne Beskidy czy Pieniny. Kuszą o każdej porze roku różnorodnością form spędzania czasu. Wędrówki jedno i wielodniowe, wycieczki rowerowe, rajdy konne, biegi górskie, spływy na górskich rzekach takich jak Poprad czy Dunajec, a zimą także liczne stoki narciarskie i trasy do narciarstwa biegowego i skiturowego sprawiają, że nie można się tu nudzić. Jeśli dodać do tego będącą mekką wspinaczy Jurę Krakowsko- Częstochowską oraz wciąż rozbudowywaną sieć tras rowerowych Velo Małopolska, okaże się, że nie ma takiego momentu, gdy nie ma co robić.

Wakacje czy ferie w Małopolsce to czas, który można poświęcić łączeniu aktywnego wypoczynku i poznawania zabytków (garść inspiracji na stronie https://westerncamp.pl/ferie-zimowe-w-malopolsce-z-dziecmi-5-najlepszych-pomyslow/). Począwszy od monumentalnego Krakowa przez jurajskie zamki, zabytkowe kopanie soli, klimatyczne uzdrowiska, urokliwe miasteczka, w których można się poczuć, jakby czas się zatrzymał po drewniany kościoły i cerkwie, każdy zakątek regionu wprost tchnie wielowiekowym dziedzictwem. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie dla siebie atrakcje i przepis na udany czas gotowy.

Tym bardziej że małopolskie miejscowości i zabytki dostosowują formy zwiedzania do różnych grup i zainteresowań. Gry miejskie i terenowe, zwiedzanie połączone z rozwiązywaniem zagadek czy szukaniem skarbów, oprowadzanie w strojach historycznych, a także specjalne przygotowane dla dzieci i młodzieży trasy sprawiają, że naukę i poznawanie regionu można łączyć z zabawą.

Rozrywkowa stolica Polski

A jeśli już o zabawie mowa, to Małopolska ma się w tym zakresie czym pochwalić. Największy w kraju Park Rozrywki Energylandia to miejsce dla osób w każdym wieku, o czym przekonuje nas wpis https://westerncamp.pl/energylandia-atrakcje-dla-dzieci-i-doroslych-przewodnik-co-warto/.

Od Bajkolandii po Strefę Ekstremalną rosnąca co roku liczba atrakcji pozwala na zabawę maluchom, młodzieży oraz rodzicom. Wizyta w Parku może być doskonałym uzupełnieniem pobytu w Małopolsce, a w Zatorze, gdzie się znajduje, można też znaleźć atrakcyjny nocleg. Western Camp, czyli kompleks wzorowany na wiosce z Dzikiego Zachodu to wymarzone miejsce, gdzie i dzieci i dorośli poczują się jak przeniesieni do innego świata. Oczywiście z wszystkimi wygodami i udogodnieniami, jakie niesie cywilizacja.

Dodaj komentarz