Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i Europie. O jego niezwykłej popularności decyduje bogactwo zabytkowych budowli, urokliwe uliczki Starego Miasta i niespotykany nigdzie indziej klimat. Co rok odwiedzany przez setki tysięcy turystów z całego świata, Kraków oferuje nie tylko możliwość poznania historii tej części Europy i samej Polski, ale także niezwykle rozbudowaną bazę noclegową. A po pasjonujących wycieczkach śladami królów Polski warto dobrze i wygodnie wypocząć. Przedstawiamy zatem pięć najlepszych noclegów w Krakowie.

Premium Hostel

Znajdujący się w niewielkiej odległości od centrum Hostel Premium to doskonały stosunek jakości do ceny. Urocze, nowocześnie wyposażone pokoje wynajmiecie już za kilkadziesiąt złotych za dobę. Znajdujące się w nich łazienki są niewielkie, lecz czyste i ładnie urządzone. Jego wielkim atutem jest, jak już wspomniano, doskonała lokalizacja. Ulica Pomorska krzyżuje się bowiem z ulicą Karmelicką, która prowadzi na wprost do Rynku Głównego. Stąd już tylko krok do Dworca Głównego, Wawelu i na Kazimierz.

Hostel Folklor

Drugim tanim hostelem w Krakowie, który polecamy szczególnie gorąco, jest Hostel Folklor. Co go wyróżnia na tle innych? Lokalizacja jest doskonała – ulica Librowszczyzna, która sąsiaduje bezpośrednio z jedną z najlepiej znanych ulic krakowskich – Wielopolem. Bardzo blisko stąd do Rynku (wystarczy przejść przez malownicze, pełne zieleni Planty krakowskie), do Dworca Głównego czy do Ogrodu Botanicznego. Doskonale rozbudowana sieć linii tramwajowych i autobusowych pozwala dostać się do każdej części Krakowa w zaledwie kilka-, kilkanaście minut.

Pokoje w Hostelu Folklor są nowocześnie wyposażone, doskonale zadbane. Możecie korzystać z prywatnych łazienek, Wi-Fi, przechowalni bagaży, pralki i suszarki, a także dostępu do kuchni. Niskie ceny noclegów dopełniają obrazu. To idealne miejsce zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Oprócz tanich noclegów i komfortowych warunków Hostel Folklor zapewnia miłą i przyjemną obsługę, która biegle włada różnymi językami obcymi.

Hostel Atlantis

Zlokalizowany przy ulicy Dietla Hostel Atlantis to także ciekawa lokalizacja. Oprócz standardowych 2-, 3-, 4- osobowych pokoi, oferuje także pokoje wieloosobowe dla grup liczących 6, 8 a nawet 10 osób. W hostelu tym do dyspozycji gości oddawane są czyste, zadbane pokoje i łazienki, w pełni wyposażona kuchnia i darmowe stanowiska komputerowe podłączone do sieci internetowej.

To doskonała opcja dla tych turystów, którym nie będzie przeszkadzał ruch uliczny, który w tym miejscu jest szczególnie natężony. Ale za to blisko stąd do Ogrodu Botanicznego i pięknej, urokliwej ulicy Mikołaja Kopernika, do Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej. Łatwo stąd także dostać się do Fabryki Schindlera i Rynku Głównego.

Euro Hostel

Położony przy ulicy Westerplatte, czyli prawie w samym centrum Krakowa Euro Hostel także cieszy się sporą popularnością wśród turystów odwiedzających Gród Kraka. Jego wielką zaletą jest widok z okien wprost na krakowskie Planty. Pięknie oświetlone od wieczora do rana – z pewnością oddają artystyczną duszę Krakowa. Pokoje są czyste i ładnie urządzone, a kuchnia – dobrze wyposażona. Jednak na tle wcześniej wymienionych hosteli ten wypada pod jednym względem kiepsko – do dyspozycji gości są jedynie dwie łazienki.

Hostel Deco

Ten hostel znajduje się przy ulicy Mazowieckiej, czyli w nieco większej odległości od Głównych atrakcji oferowanych przez Kraków. Jednak nie powinno stanowić to problemu dla tych z Was, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Poza tym wystrój hostelu jest klasyczny i szalenie gustowny. Tu nowoczesne rozwiązania pięknie uzupełniają się z elegancją drewnianych mebli i starych fotografii. Ceny zaskakująco przystępne, dostęp do bawialni i baru.

To tylko 5 z setek hosteli istniejących w Krakowie. Ich wspólną cechą jest przede wszystkim niska cena miejsc noclegowych. Ale, aby wybrać najlepszy hostel, należy zwracać uwagę także na inne aspekty, jak choćby dostęp do łazienki czy pralni i wyposażenie kuchni. Pobyt w Krakowie powinien kojarzyć się z iście królewskimi wygodami i nawet po wielu latach wywoływać uśmiech na Waszych twarzach.

Dodaj komentarz