Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i Europie. O jego niezwykłej popularności decyduje bogactwo zabytkowych budowli, urokliwe uliczki Starego Miasta i niespotykany nigdzie indziej klimat. Co rok odwiedzany przez setki tysięcy turystów z całego świata, Kraków oferuje nie tylko możliwość poznania historii tej części Europy i samej Polski, ale także niezwykle rozbudowaną bazę noclegową. A po pasjonujących wycieczkach śladami królów Polski warto dobrze i wygodnie wypocząć. Przedstawiamy zatem pięć najlepszych noclegów w Krakowie.

Premium Hostel

Znajdujący się w niewielkiej odległości od centrum Hostel Premium to doskonały stosunek jakości do ceny. Urocze, nowocześnie wyposażone pokoje wynajmiecie już za kilkadziesiąt złotych za dobę. Znajdujące się w nich łazienki są niewielkie, lecz czyste i ładnie urządzone. Jego wielkim atutem jest, jak już wspomniano, doskonała lokalizacja. Ulica Pomorska krzyżuje się bowiem z ulicą Karmelicką, która prowadzi na wprost do Rynku Głównego. Stąd już tylko krok do Dworca Głównego, Wawelu i na Kazimierz.

Hostel Folklor

Drugim tanim hostelem w Krakowie, który polecamy szczególnie gorąco, jest Hostel Folklor. Co go wyróżnia na tle innych? Lokalizacja jest doskonała – ulica Librowszczyzna, która sąsiaduje bezpośrednio z jedną z najlepiej znanych ulic krakowskich – Wielopolem. Bardzo blisko stąd do Rynku (wystarczy przejść przez malownicze, pełne zieleni Planty krakowskie), do Dworca Głównego czy do Ogrodu Botanicznego. Doskonale rozbudowana sieć linii tramwajowych i autobusowych pozwala dostać się do każdej części Krakowa w zaledwie kilka-, kilkanaście minut.

Pokoje w Hostelu Folklor są nowocześnie wyposażone, doskonale zadbane. Możecie korzystać z prywatnych łazienek, Wi-Fi, przechowalni bagaży, pralki i suszarki, a także dostępu do kuchni. Niskie ceny noclegów dopełniają obrazu. To idealne miejsce zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Oprócz tanich noclegów i komfortowych warunków Hostel Folklor zapewnia miłą i przyjemną obsługę, która biegle włada różnymi językami obcymi.

Hostel Atlantis

Zlokalizowany przy ulicy Dietla Hostel Atlantis to także ciekawa lokalizacja. Oprócz standardowych 2-, 3-, 4- osobowych pokoi, oferuje także pokoje wieloosobowe dla grup liczących 6, 8 a nawet 10 osób. W hostelu tym do dyspozycji gości oddawane są czyste, zadbane pokoje i łazienki, w pełni wyposażona kuchnia i darmowe stanowiska komputerowe podłączone do sieci internetowej.

To doskonała opcja dla tych turystów, którym nie będzie przeszkadzał ruch uliczny, który w tym miejscu jest szczególnie natężony. Ale za to blisko stąd do Ogrodu Botanicznego i pięknej, urokliwej ulicy Mikołaja Kopernika, do Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej. Łatwo stąd także dostać się do Fabryki Schindlera i Rynku Głównego.

Euro Hostel

Położony przy ulicy Westerplatte, czyli prawie w samym centrum Krakowa Euro Hostel także cieszy się sporą popularnością wśród turystów odwiedzających Gród Kraka. Jego wielką zaletą jest widok z okien wprost na krakowskie Planty. Pięknie oświetlone od wieczora do rana – z pewnością oddają artystyczną duszę Krakowa. Pokoje są czyste i ładnie urządzone, a kuchnia – dobrze wyposażona. Jednak na tle wcześniej wymienionych hosteli ten wypada pod jednym względem kiepsko – do dyspozycji gości są jedynie dwie łazienki.

Hostel Deco

Ten hostel znajduje się przy ulicy Mazowieckiej, czyli w nieco większej odległości od Głównych atrakcji oferowanych przez Kraków. Jednak nie powinno stanowić to problemu dla tych z Was, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Poza tym wystrój hostelu jest klasyczny i szalenie gustowny. Tu nowoczesne rozwiązania pięknie uzupełniają się z elegancją drewnianych mebli i starych fotografii. Ceny zaskakująco przystępne, dostęp do bawialni i baru.

To tylko 5 z setek hosteli istniejących w Krakowie. Ich wspólną cechą jest przede wszystkim niska cena miejsc noclegowych. Ale, aby wybrać najlepszy hostel, należy zwracać uwagę także na inne aspekty, jak choćby dostęp do łazienki czy pralni i wyposażenie kuchni. Pobyt w Krakowie powinien kojarzyć się z iście królewskimi wygodami i nawet po wielu latach wywoływać uśmiech na Waszych twarzach.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.