Idealne miejsce na wakacje to takie, które posiada fascynującą historię, wspaniałą architekturę, bogatą kulturę, wyśmienitą kuchnię i nocą tętni życiem. Niewątpliwie Kraków należy do tych miast, które warto odwiedzić i spędzić tutaj urlop. Pobyt w Krakowie przyniesie niezapomniane wrażenia i miłe oraz radosne wspomnienia.

Gród na Wisłą z wielowiekową tradycją jest swego rodzaju ostoją polskości. Tutaj była pierwsza stolica polskich władców, tutaj odgrywały się najważniejsze wydarzenia historyczne, które wpłynęły na losy Polski. Tutaj mamy wiele słynnych na cały świat zabytkowych obiektów, które są swego rodzaju kamieniem węgielnym historii naszego kraju. Ponadto tutaj mamy centrum rozrywki i kultury na najwyższym poziomie. Zatem co warto odwiedzić w Krakowie.

Wawel jako ostoja polskich królów i dostojników

Kraków wita nas wielką otoczoną murem Katedrą, która monumentalnie wznosi się na nadwiślańskim brzegu. To Wawel, będący ikoną tego miasta. Katedra Królewska na Wawelu była świadkiem wielu koronacji, pogrzebów oraz pochówków Polskich monarchów i dostojników. Ta romańska budowla wybudowana w XI wieku przez Bolesława Chrobrego była niegdyś siedzibą Królów Polski i pamięta początkowe dzieje naszego kraju. Na Wawelu warto zobaczyć Święty Krzyż, Kaplicę Zygmunta, Kryptę Św. Leonarda oraz Krypty królewski. Z tego miejsca bije ów Czakram Wawelski, który w czasach panowania monarchów w Krakowie dawał naszemu państwu siłę, moc i potęgę. Niektórzy twierdzą, że Kraków powinien być nadal stolicą Polski.

Kościół Mariacki jako monumentalny zabytek na Starym Rynku w Krakowie

Kiedy już zwiedziliśmy Wawel, warto udać się na Stary Rynek Krakowski. Tam nie brakuje historycznych zabytków, fascynujących architektonicznych obiektów, archeologicznych muzeów oraz kulturowych przeżyć. W centrum kulturowym Krakowa wita nas Kościół Mariacki, zdominowany przez dwie wieże. Romańska budowla została zbudowana w 1220 roku i pamięta wiele historycznych wydarzeń tego miasta i całego kraju. Ikoną Starego Miasta są słynne sukiennice, stanowiące obok Katedry Mariackiej popularne miejsce zwiedzane przez turystów, którego nie można pominąć w planie naszego pobytu w Krakowie. Ponadto wiele słynnych obiektów takich jak Uniwersytet Jagielloński, Muzea oraz inne zabytki stoją otworem przed turystami i zapraszają w swoje progi. Przy tym warto też udać się poza miasto np. do słynnej Wieliczki oraz innych historycznych miejsc, aby poznać kulturę tego regionu.

Życie kulturalne Krakowa

Kraków to miasto tętniące życiem zarówno za dnia jak i nocą. Tutaj każdy znajdzie swoją własną strawę kulturową wśród festiwali, koncertów oraz klubów muzycznych i teatralnych, prezentujących repertuar dostosowany do każdego wieku ich odbiorców. Lato obfituje w szereg imprez artystycznych i muzycznych w Krakowie. Dlatego wybierając się do tak zacnego Grodu nad Wisłą, nie będziesz się nudził. Zatem już teraz zaplanuj wyjazd do Krakowa i zarezerwuj nocleg, aby cieszyć się jego klimatem i kulturową strawą.

Nocleg w Krakowie jak zarezerwować

Oferta noclegowa w Krakowie jest bardzo bogata. Począwszy od Apartamentów w centrum miasta z widokiem na sukiennice do pokoi i Moteli w bardzo przystępnej cenie. Na stronie noclegi.pl znajdziesz szeroką propozycję noclegową na każdą kieszeń. Niezależnie czy wybierasz się sam, czy z rodziną lub przyjaciółmi, tutaj znajdziesz idealne miejsce postoju dla siebie, twojej rodziny i przyjaciół. Ze strony noclegi.pl szybko i łatwo możesz zarezerwować interesujące cię miejsce noclegowe, wybierając termin pobytu, liczbę osób oraz twoje wymagania. Serwis pokaże ci najlepsze pokoje na twój urlop w Krakowie, a przy okazji podpowie ci, w jakiej odległości od centrum i otoczeniu one się znajdują. W naszym serwisie przeczytasz opinie naszych klientów, którzy już skorzystali z oferowanego przez nas noclegu. W noclegi.pl masz do wyboru pokoje i apartamenty w bardzo przystępnych cenach i na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz