Wyjątkowe miasto, nad którym góruje masywna Śnieżka – Karpacz. To właśnie w to miejsce ciągnie masa turystów, i to niezależnie od pory roku. Zimą przyciąga amatorów śnieżnych sportów – takich jak snowboard czy narty. Karpacz w odsłonie letniej to z kolei wspaniały wypoczynek w górach i możliwość zwiedzenia wielu atrakcji, w jakie obfituje miasto i jego okolica. Sprawdź, dlaczego warto zabukować tu noclegi. Karpacz czeka!

Serce malowniczych Karkonoszy, czyli Karpacz. Szlaki górskie ciągnące się z jego okolic pozwalają dotrzeć na Śnieżkę czy zobaczyć fascynujące skały o nazwach Pielgrzymy i Słonecznik. To w tej okolicy zlokalizowane są też stacje narciarskie, które pozwolą Ci zaznać białego szaleństwa na okolicznych stokach. Jednak to nie wszystko. Nocleg w Karpaczu daje też bowiem możliwość zwiedzenia wielu atrakcji tego miasteczka, takich jak kościół Wang, ekspozycja Karkonoskie Tajemnice, zapora na Łomnicy czy miejsce anomalii grawitacyjnej. Apartamenty w górach to świetna decyzja na każdą porę roku!

Górskie powietrze na dobry nocleg – Karpacz, Kopa i Śnieżka

Karpacz to przede wszystkim bliskość wyjątkowo pięknych polskich szczytów, należących do pasma Karkonoszy. Mówi się, że leży on u stóp Śnieżki – i rzeczywiście, ta majestatyczna góruje nad całym miastem. Możesz się na nią dostać pieszo – korzystając z jednego ze szlaków – lub wjechać wyciągiem czy kolejką gondolową. Ważnym punktem jest również Kopa. Karpacz oferuje wjazd na ten szczyt również za pomocą wyciągu lub kolejki linowej. Warto zauważyć, że to tam mieści się jedna z największych stacji narciarskich w rejonie – Karpacz Ski Arena.

W okolicy tego miasta przebiega aż ok. 100 km szlaków turystycznych. Dlatego właśnie najlepszą możliwą decyzją jest wybór opcji: Karpacz noclegi. Szlaki te zaprowadzą Cię w wiele niezwykle atrakcyjnych miejsc. Należą do nich m.in. Pielgrzymy czy Słonecznik – fantastyczne granitowe formacje skalne. Warto też odwiedzić przepięknie zlokalizowane nad Małym Stawem schronisko Samotnia – jedno z najstarszych w Polsce! Innym urokliwym miejscem do zobaczenia jest tzw. Dziki Wodospad, położony na rzece Łomnica, w pobliżu dolnej stacji wyciągu na Kopę. Wędrówka po Karkonoszach nie musi jednak prowadzić Cię do ściśle określonego celu – piękne krajobrazy w tych górach mogą być celem samym w sobie!

Świątynia Wang, Karkonoskie Tajemnice i… miejsce anomalii grawitacyjnej

Jeśli masz na razie dość wycieczek po górskich szczytach czy szusowania po stokach – Karpacz bynajmniej nie pozwoli Ci się nudzić. Przede wszystkim swe kroki powinieneś skierować ku świątyni Wang, stanowiącej właściwie symbol Karpacza. Jest ona uważana za najstarszy drewniany kościół na terenach Polski – budowla została bowiem wzniesiona na przełomie XII i XIII wieku. Swą nieco obco brzmiącą nazwę zawdzięcza temu, że… została przeniesiona do naszego kraju z miejscowości Vang położonej w Norwegii! To przepiękne miejsce, które koniecznie należy zwiedzić. Warto też zajrzeć na cmentarz okalający kościół Wang – znajduje się tam grób Tadeusza Różewicza.

Inną budzącą zainteresowanie dorosłych i dzieci atrakcją jest ekspozycja Karkonoskie Tajemnice – zwycięzca konkursu „National Geographic” pt. 7 Nowych Cudów Polski. Została ona zaprojektowana w tajemniczych podziemiach przez artystów światowej sławy. Można tam zobaczyć fascynujące instalacje, dzieła sztuki i ciekawostki technologiczne – a wszystko to ma za zadanie popularyzować historię Karkonoszy i legendy związane z tym rejonem. Jeśli nie masz jeszcze dość magicznych klimatów, koniecznie udaj się w tzw. miejsce anomalii grawitacyjnej. To fragment ulicy Strażackiej, na którym dzieją się zjawiska przeczące prawom fizyki – piłka czy butelka położona w tym miejscu będzie… toczyć się pod górę! Niektórzy twierdzą, że to kwestia tylko iluzji optycznej – ale każdy powinien zbadać tę tajemnicę na własną rękę.

Karpacz – nocleg jako baza wypadowa w inne ciekawe miejsca

Jeśli znajdziesz dobrze usytuowane noclegi w górach, ma to jedną ogromną zaletę – możesz dany apartament traktować jako świetny punkt wypadowy do wojaży po okolicach. Na wschód od Karpacza położona jest miejscowość Kowary, w której zobaczysz Park Miniatur Dolnego Śląska. Możesz tam też zwiedzić kopalnię uranu – podziemna trasa turystyczna liczy sobie ponad 1,5 km. Jeśli zaś udasz się na zachód od Karpacza, dotrzesz do Szklarskiej Poręby. Należy ona do grona zdecydowanie najatrakcyjniejszych ośrodków tego regionu!

Z Karpacza rzut beretem dzieli Cię też od Czech. Wybierz się więc np. na wycieczkę do pobliskiego skalnego miasta Adršpach. Jest to wspaniała trasa, na której możesz podziwiać skały o wyjątkowych kształtach, tworzące monumentalne ściany, labirynty i kaniony. Po drodze zobaczysz też urokliwe wodospady i jeziorko o wyjątkowym szmaragdowym kolorze. Inne nieodległe miejsce po czeskiej stronie to ścieżka koronami drzew w Jańskich Łaźniach. Liczący ok. 1,5 km spacer po niej pozwala Ci spojrzeć z góry na drzewa, z których niektóre liczą sobie nawet ponad 150 lat. Zwieńczeniem tej trasy jest wieża widokowa, wznosząca się mniej więcej 45 m ponad ziemię. Spojrzenie z niej na okolicę gwarantuje niesamowite przeżycia!

Jeśli już wiesz, że chcesz zobaczyć to wszystko na własne oczy – czas bukować odpowiednie miejsce. Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, z przyjaciółmi czy rodziną, trzeba się spieszyć, bo może się okazać, że jest wielu chętnych na Karpacz. Noclegi z psem – jeśli takie Cię interesują – dostępne są w ofertach niektórych firm zajmujących się wynajmem apartamentów, takich jak Sun & Snow. Warto też wiedzieć, że wszystkie miejscówki w ich ofercie spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa.

Dodaj komentarz