Myśląc o tegorocznym długim weekendzie majowym, jedynie niektórzy z nas mają wykrystalizowane plany, które tylko czekają na realizację. Wielu z nas myśli o majówce w kontekście wyjazdów za granicę. Królują głównie Włochy, Chorwacja, Bułgaria oraz Hiszpania. Warto jednak dać szansę również polskim zakątkom. Do najciekawszych niewątpliwie należy Gdańsk.

Stolica województwa pomorskiego ma do zaoferowania swoim gościom wiele atrakcji. Od zwiedzania malowniczych uliczek Starego Miasta, ze słynną ulicą Mariacką na czele, przez odwiedziny w ZOO w Oliwie oraz Parku Oliwskim, aż po błogie leniuchowanie na jednej z piaszczystych plaż w Brzeźnie lub Jelitkowie. A to jeszcze nie wszystko…

Zanim jednak zaczniemy snuć konkretne plany naszego pobytu w tym historycznym mieście, powinniśmy skupić się na możliwie najrozsądniejszym wyborze miejsca noclegu. W podjęciu decyzji pomoże nam Hotel Hanza – od lat obecny i popularny na gdańskim rynku hotelarskim.

  1. Lokalizacja – czynnik wpływający na wszystko

Lokalizacja ma wielkie znaczenie w niemalże każdej kwestii życiowej. Jako ludzie jesteśmy uzależnieni od pojazdów, bowiem nie wszystkie odległości nasze nogi pozwolą nam przebyć w krótkim czasie i bez dużego wysiłku. Dlatego właśnie jesteśmy zgodni – umiejscowienie obiektu to jedna z pierwszych rzeczy, na jaką powinniśmy zwracać uwagę, kiedy mamy za zadanie wybór hotelu.

Każdy, kto kiedykolwiek wyjeżdżał na urlop do dużego miasta lub aglomeracji (jaką niewątpliwie jest całe Trójmiasto) wie, że najlepiej jest szukać miejscówek w sercu tego, co dla na najistotniejsze. Kiedy przyjmiemy, że głównym celem naszej wycieczki jest Gród Neptuna, powinniśmy znaleźć hotel w centrum Gdańska. Wtedy możemy mieć pewność, że kompleksowe połączenia komunikacyjne pozwolą nam na sprawne poruszanie się po całym mieście i tym samym dotarcie do wszystkich interesujących nas punktów w krótkim czasie. Do naszej dyspozycji pozostają tramwaje, autobusy oraz SKM.

  1. Cena – poluj na okazje

Jak wiadomo, niemalże wszystko – a wakacje przede wszystkim – ograniczone są niestety naszymi budżetami. Dlatego właśnie powinniśmy zarezerwować hotel w miarę szybko, by móc skorzystać jeszcze z promocji czy obniżek, które aktualnie są dostępne. Warto w tym celu porównać propozycje kilku obiektów i spośród nich wybrać najlepszą. Pamiętajmy, mimo że w Gdańsku hotele oferują bardzo wysoki poziom, można trafić źle. Niewspółgrające ceny ze standardem pokoi hotelowych to zmora naszych czasów. Dlatego zanim zarezerwujemy miejsce i wpłacimy zaliczkę, upewnijmy się, że wszystko spełnia nasze wymagania. Możemy to zrobić na przykład poprzez zapoznanie się z opiniami byłych gości hotelowych w Internecie.

  1. Dodatkowe udogodnienia – w końcu jesteśmy na urlopie!

O tym, że miejsce naszego noclegu podczas wyjazdu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całej eskapady oraz naszego poziomu zadowolenia z urlopu, nie trzeba chyba nikomu uzmysławiać. Warto ulepszyć sobie wycieczkę oraz pobyt w hotelu poprzez różnego rodzaju udogodnienia, ofertowane przez obiekt. Nie każdy hotel w Gdańsku może pochwalić się obecnością sauny, strefy SPA czy zabiegów regenerujących i odmładzających. Te najlepsze jednak owe propozycje w swoich ofertach mają i chętnie się nimi szczycą. Na pewno warto z nich skorzystać. Przecież urlop to okazja do wypoczynku i całkowitego – również cielesnego – detoksu.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.