Gdańsk, dawne skrzyżowanie handlowe, miasto przemysłowe i portowe, od lat jest jednym z najbardziej docenionych punktów turystycznych w Europie. Turyści z roku na rok odkrywają jego skarby i atrakcje zarówno dla osób starszych, jak i młodszych. Jeśli nie planowaliście urlopu w tym miejscu, to w niniejszym artykule opiszemy powody, dlaczego warto jest to uczynić!

Bogata historia

Gdańsk jest przesiąknięty historią. Miasto zostało założone w 997 roku i z biegiem czasu było rządzone przez wielu władców. Od początku swego istnienia było terytorium spornym najpierw w Królestwie Polskim, następnie w przypadku Zakonu Krzyżackiego i Królestwa Polskiego. Dopiero w 1945 roku zostało zwrócone prawowitemu właścicielowi, Polsce. To tutaj rozpoczął się atak na Półwysep Westerplatte i zdobycie polskiej poczty. Jednym ze sposobów, aby wiedzieć, że jesteśmy już w Gdańsku, jest zobaczenie niezliczonych wież zegarowych, drewnianego zegara i średniowiecznego żurawia. Pomimo zniszczeń, jakie spotkały miasto podczas II wojny światowej, Gdańsk został przebudowany, aby nadać mu tak wyjątkowy wygląd.

Architektura

Ze wszystkich powodów, dla których warto odwiedzić Gdańsk, architektura jest jednym z najważniejszych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pokochasz każdą minutę spędzoną na spacerze i podziwianiu budynków w mieście. To jeden z najlepszych sposobów na zanurzenie się w architekturze miasta. Stare miasto pełne jest średniowiecznych konstrukcji, w tym drewnianego dźwigu, prawdopodobnie największego średniowiecznego żurawia na świecie. W mieście znajduje się również Kościół Mariacki, który jest największym kościołem zbudowanym z cegły i jednym z trzech największych kościołów na świecie. Znajdź drogę na szczyt kościoła, gdzie czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

Źródło: https://hotelhanza.pl/

Trójmiasto

Jeśli myślisz, że widziałeś już wszystko w Gdańsku, rozważ wycieczkę do innych miast tworzących Trójmiasto. Sopot to najsłynniejszy nadmorski kurort w Polsce, dom dla wielu egzotycznych restauracji, barów, klubów nocnych i kawiarni. W trakcie lata goście mogą oglądać filmy na plaży. Główną atrakcją Sopotu jest Opera Leśna, Krzywy Domek i molo. Pamiętaj, że będziesz musiał uiścić niewielką opłatę, aby uzyskać dostęp do molo w szczycie sezonu (poza jest bezpłatny). Miłośnicy historii ucieszą się z wizyty w Gdyni, gdzie czeka na nich wiele zabytków i przykładów pięknej architektury. Ponadto znajduje się tam Muzeum Emigracji i Muzeum Marynarki Wojennej. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia w Gdyni jest molo zlokalizowane w rejonie Orłowo.

Podsumowanie

Odwiedzenie Gdańska na kilka dni w trakcie urlopu, to wyjątkowo atrakcyjna perspektywa. Przy czym trzeba w takiej sytuacji zorganizować sobie wygodny nocleg. Szczęśliwie miasto to oferuje bogatą bazę świetnie zlokalizowanych hoteli, dlatego znalezienie odpowiedniego jest wyłącznie kwestią czasu. Warto się do tego przyłożyć, ponieważ pozwoli to na sprawne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi dzielnicami i miastami w obrębie Trójmiasta.

Dodaj komentarz