Regiony nadmorskie są najchętniej odwiedzanymi okolicami podczas urlopów oraz wakacji. Bardzo popularne są szczególnie większe miejscowości. Jednak, aby uniknąć nadmiaru turystów oraz stricte wypoczynkowego nastawienia miasteczka, warto wybierać mniejsze kurorty.

Zapewniają one nie tylko spokój i ciszę, ale również wiele atrakcji – skutecznie sprzyjają więc wypoczynkowi. Jednym z ciekawszych miejsc, w które warto się wybrać, jest Dźwirzyno. Dlaczego warto odwiedzić właśnie Dźwirzyno? Zobacz, jakie są największe atrakcje miasteczka!

Kilka słów o Dźwirzynie – dlaczego warto je odwiedzić?

Dźwirzyno jest niewielką wsią zlokalizowaną w województwie zachodniopomorskim. Miejscowość znajduje się nieopodal jeziora Resko, co jest dodatkowym walorem wypoczynkowym miejsca.

Dźwirzyno wyróżnia się wieloma możliwościami wypoczynku – sama wieś zachwyca architekturą, posiada przystosowaną dla odwiedzających infrastrukturę oraz jest położona nad wyjątkowo malowniczą plażą. Z drugiej strony sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, sportom wodnym oraz wędkarstwu – nad jeziorem znajdują się łowiska. Jak widać w Dźwirzynie każdy znajdzie coś dla siebie!

Plaża w Dźwirzynie – długa, piękna i piaszczysta

Plaża w Dźwirzynie jest niezwykle malownicza i to właśnie ona przyciąga najwięcej turystów. Różni się od innych zlokalizowanych na wybrzeżu plaż, charakteryzuje się przede wszystkim spokojem oraz niewielką liczbą turystów. Jest ona stosunkowo szeroka, mierzy aż 100 metrów.

Co więcej, wiele spośród 8 dostępnych zejść zostało również przystosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz wózków.

Dostępne kąpielisko wynosi aż 1,7 km, przy czym w okolicy plaży dostępne są wygodne przebieralnie, toalety, bary i leżaki. Plaża jest oddzielona od miasteczka przepięknym lasem, który również sprzyja wypoczynkowi i spacerom – tym bardziej że las sosnowy ostał się w doskonałym stanie.

Port rybacki w Dźwirzynie

Kolejną niesamowitą atrakcją Dźwirzyna jest znajdujący się przy ujściu kanału z jeziora Resko port rybacki. Dostępne są w nim na przykład rejsy statkiem wycieczkowym po morzu. Ponadto można obserwować codzienne życie tutejszych rybaków oraz skosztować miejscowych specjałów – dostępne na sprzedaż są świeże lub wędzone ryby.

Aktywny wypoczynek, czyli ścieżka zdrowia w Dźwirzynie

W skład wyjątkowej ścieżki zdrowia na terenie Dźwirzyna znajduje się ścieżka biegowa, która niesie wiele korzyści zdrowotnych ze względu na swoją lokalizację – znajduje się niedaleko brzegu w nadmorskim lasku.

Wyróżnia się imponującą długością, gdyż jest to aż 1500 metrów, przy czym, na trasie znajduje się aż 15 stanowisk do ćwiczeń ogólnorozwojowych – można wśród nich znaleźć rowerki, orbitreki, wioślarze czy wiele innych. Dodatkowym atutem jest fakt, że wstęp na ścieżkę jest całkowicie darmowy. 

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji – doskonały pomysł na relaks

Dźwirzyno sprzyja aktywnemu wypoczynkowi – na jego terenie znajduje się Gminne Centrum Sportu i Rekreacji, które przyciąga co roku wielu turystów. Obiekt składa się przede wszystkim z hali sportowej wyposażoną w trybuny oraz siłowni i sali fitness.

Można również skorzystać z atrakcyjnego amfiteatru z odkrytą widownią. W okolicach Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji dostępne jest między innymi boisko do koszykówki, siatkówki czy badmintona, a w okresie zimowym również lodowisko. Można również wypożyczyć sprzęty do aktywnego wypoczynku – dostępne są rowery oraz sprzęt sportowy. Co więcej, infrastruktura obiektu jest nowoczesna, a sam obiekt zadbany, ogrodzony i oświetlony.

Dodaj komentarz