• Post category:Pozostałe

Podróż samolotem uwzględniająca lotnisko w Łodzi zlokalizowane 6 km od centrum miasta wymaga sprawnej organizacji transportu. Wynajęcie samochodu jest strzałem w dziesiątkę, co zatem warto wiedzieć o tej usłudze?

Dlaczego opłaca się wynająć samochód na lotnisku?

Wynajęcie samochodu na lotnisku jest korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim jest to ogromna wygoda. Auta dostępne są od ręki, nie trzeba więc martwić się o transport do centrum miasta czy hotelu. Daje to całkowitą niezależność nie tylko od komunikacji publicznej, ale również prywatnych firm transportowych, które zwykle mają wysokie ceny za przewóz z lotnisk. Ponadto wypożyczając pojazd w punkcie Łódź lotnisko, wynajem aut można zakończyć nawet w innym mieście – warunek jest tylko taki, że musi być to lokalizacja obsługiwana przez daną wypożyczalnię.

Kto może wypożyczyć samochód na lotnisku?

Usługa wynajmu aut adresowana jest to firm i osób prywatnych. Klient musi posiadać ważne prawo jazdy kat. B., niektóre firmy wymagają też ukończonego 21. roku życia. Wypożyczalnie na ogół dopuszczają możliwość kierowania wypożyczonym autem przez inną osobę – pod warunkiem, że zostanie ona dopisana do umowy i odpowiada wymogom regulaminu. 

Jak wynająć samochód na lotnisku?

Po przylocie należy zgłosić się do wybranej wypożyczalni. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą w tym zakresie, aby wybrać firmę proponującą najlepsze stawki i atrakcyjne warunki najmu. Wypożyczalnia iPanek umożliwia rezerwację auta online – wystarczy wejść na stronę firmy i w specjalnym formularzu określić datę i czas, a także miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Zawsze trzeba okazać prawo jazdy oraz podać dane kontaktowe i adresowe. Jeśli ktoś wypożycza auto na firmę, konieczne jest również podanie numeru PESEL i danych do faktury. Osoby dokonujące rezerwacji i płatności online muszą mieć aktualną kartę kredytową. Oczywiście w rachubę wchodzi także rezerwacja telefoniczna oraz osobista w biurze wypożyczalni. Umowa powinna jasno określać zasady dotyczące m.in. tankowania czy limitu kilometrów.

Dodaj komentarz