• Post category:Pozostałe

Podróż samolotem uwzględniająca lotnisko w Łodzi zlokalizowane 6 km od centrum miasta wymaga sprawnej organizacji transportu. Wynajęcie samochodu jest strzałem w dziesiątkę, co zatem warto wiedzieć o tej usłudze?

Dlaczego opłaca się wynająć samochód na lotnisku?

Wynajęcie samochodu na lotnisku jest korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim jest to ogromna wygoda. Auta dostępne są od ręki, nie trzeba więc martwić się o transport do centrum miasta czy hotelu. Daje to całkowitą niezależność nie tylko od komunikacji publicznej, ale również prywatnych firm transportowych, które zwykle mają wysokie ceny za przewóz z lotnisk. Ponadto wypożyczając pojazd w punkcie Łódź lotnisko, wynajem aut można zakończyć nawet w innym mieście – warunek jest tylko taki, że musi być to lokalizacja obsługiwana przez daną wypożyczalnię.

Kto może wypożyczyć samochód na lotnisku?

Usługa wynajmu aut adresowana jest to firm i osób prywatnych. Klient musi posiadać ważne prawo jazdy kat. B., niektóre firmy wymagają też ukończonego 21. roku życia. Wypożyczalnie na ogół dopuszczają możliwość kierowania wypożyczonym autem przez inną osobę – pod warunkiem, że zostanie ona dopisana do umowy i odpowiada wymogom regulaminu. 

Jak wynająć samochód na lotnisku?

Po przylocie należy zgłosić się do wybranej wypożyczalni. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą w tym zakresie, aby wybrać firmę proponującą najlepsze stawki i atrakcyjne warunki najmu. Wypożyczalnia iPanek umożliwia rezerwację auta online – wystarczy wejść na stronę firmy i w specjalnym formularzu określić datę i czas, a także miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Zawsze trzeba okazać prawo jazdy oraz podać dane kontaktowe i adresowe. Jeśli ktoś wypożycza auto na firmę, konieczne jest również podanie numeru PESEL i danych do faktury. Osoby dokonujące rezerwacji i płatności online muszą mieć aktualną kartę kredytową. Oczywiście w rachubę wchodzi także rezerwacja telefoniczna oraz osobista w biurze wypożyczalni. Umowa powinna jasno określać zasady dotyczące m.in. tankowania czy limitu kilometrów.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.