• Post category:Pozostałe

Caravaning to bardzo popularny sposób podróżowania. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo duża część osób rezygnuje z tradycyjnego podróżowania, właśnie na rzecz wyjazdów camperem.

Dla wielu osób, które spróbowały jest to niezwykle wygodny i komfortowy sposób na wakacje, czy weekendowy wyjazd. Często nawet do tego stopnia, że niechętnie chcą z tego zrezygnować i powrócić do tradycyjnych wyjazdów. Jakie są tego przyczyny? Za co ludzie uwielbiają caravaning i dlaczego jest tak popularny? Sprawdźcie!

Dom na kółkach

Aby móc wybrać caravaning jako swój sposób na podróż, potrzebujemy przyczepę kempingową albo kamper. Możemy go albo kupić, albo wypożyczyć. Jeśli nie poróżujemy zbyt często zakup kampera nie jest zbyt opłacalny. Należy także pamiętać o kosztach związanych z ubezpieczeniem, paliwem, przeglądami itd. Poza tym nie każdy z nas może pozwolić sobie na taki zakup. Dlatego też dobrym pomysłem wydaje się po prostu wynajem. Oczywiście koszt wynajmu zależny jest od czasu podróży oraz jakości wypożyczanego sprzętu.

Kiedy już mamy zakupiony bądź wypożyczony kamper można by rzec, że mamy już wszystko pod ręką. Mamy czym podróżować, gdzie spać, jeść itd. Odpadają zatem problemy i dylematy związane w wyborem hotelu, czy innego miejsca noclegowego. Właściwie jeśli zaopatrzymy się w żywność, tym także nie będziemy się martwić. 

Caravaning – co trzeba o nim wiedzieć?

Co prawda kwestia wyboru hotelu podczas takiej wyprawy nie dotyczy nas, jednak musimy zwrócić uwagę na inne aspekty. Jednym z nich jest kwestia wyboru miejsca, w którym zatrzymamy się na nocleg. I tak wyróżnić możemy noclegi płatne oraz bezpłatne. W przypadku tych płatnych często możemy skorzystać także z podstawowego serwisu kampera. Trzeba jednak liczyć się z nie zawsze małymi kosztami na takich obszarach postojowych. Możemy również wybrać bezpłatne tereny. Jednak w tym przypadku należy dokładnie upewnić się, że nie ma w pobliżu zakazu postoju kamperów oraz pojazdów z przyczepami.

Dlaczego ludzie wybierają caravaning?

  • Możliwość spakowania dużego bagażu – wszelkiego rodzaju wyjazdy, czasami nawet te weekendowe, czy kilkudniowe sprawiają dużo problemów w kwestii spakowania bagażu. O ile podczas kilkudniowych wyjazdów łatwiej jest się zorganizować podczas pakowania, tak przy np. dwutygodniowych wakacjach pakowanie rzadko kiedy nie jest problematyczne. W przypadku caravaningu sytuacja staje się trochę łatwiejsza. Oczywiste jest to, że nie możemy przesadzić z bagażem, jednak niewątpliwie możemy wziąć więcej niż moglibyśmy spakować do samochodu osobowego. 
  • Namiastka małego domu – na co możesz liczyć w kamperze? Na naprawdę dobre warunki! Ciepła woda, toaleta, prysznic, lodówka, kuchenka gazowa, mikrofalowa, piekarnik, a czasami nawet ekspres do kawy. Nic więc dziwnego, że wiele osób uważa ten sposób podróżowania za bardzo wygodny, gdyż niejednokrotnie można liczyć się z lepszymi warunkami niż w niektórych hotelach. 
  • Spędzenie wyjątkowe czasu z bliskimi – i oczywiście, caravaning to nie jedyna możliwość na spędzenie wspaniałych wakacji z rodziną, czy przyjaciółmi. Równie dobrze możemy wybrać się z bliskimi na tradycyjny wyjazd. Trzeba jednak przyznać, że w podróżowaniu kamperem jest coś wyjątkowego i magicznego. I ciężko to porównać do wypadu ze znajomymi do hotelu, czy nawet wynajęcia domku na wakacje. Zupełnie inne emocje i uczucia towarzyszą caravaningowi, a wspomnienia z takich wycieczek też pozostają w pamięci na długo!
  • Nowe znajomości – na campingu można także poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać nowe znajomości. Osoby, które wybierają caravaning wspominają, że często na takim wypadzie można spotkać się z towarzyskimi i otwartymi osobami, które z chęcią zamienią z nami parę słów lub przegadają nawet kilka godzin. Jeśli zatem uwielbiasz poznawać nowe osoby i jesteś rządny nowych przygód i doznań, jest duża szansa, że caravaning jest właśnie dla Ciebie.

A Wy, mieliście okazję podróżować kamperem? A może caravaning jeszcze przed Wami?

Dodaj komentarz