• Post category:Artykuły

Kiedy pogoda dopisuje, warto wybrać nowy rodzaj aktywności fizycznej. Mogą być nią na przykład żagle, które dostępne są zarówno w Polsce jak i za granicą w czasie wakacji. Gdzie się wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wycieczce na żagle?

Żeglowanie w Polsce

Z pewnością warto wybrać się w tym celu na Mazury. To miejsce, które sprawdzi się zarówno dla osób, które są już zaznajomione z tym sportem, jak i dla zupełnych amatorów. Można bowiem, na przykład w Giżycku, skorzystać z oferty ośrodków szkoleniowych. Giżycko jest takim miejscem, do którego można wybrać się z całą rodziną bądź kilkorgiem przyjaciół. Oprócz tego, że warto tam spróbować żeglarstwa, to są tam także inne atrakcje przeznaczone dla osób, które nie są fanami tej aktywności fizycznej. Na Mazurach są znane wszystkim Mikołajki. Znajduje się tam Wioska Żeglarska. Port jest bardzo dobrze wyposażony. Po zakończeniu żeglowania można tam bowiem skorzystać z oferty licznych tawern. Poza tym, są tam organizowane imprezy letnie. Będąc na Mazurach można jeszcze sprawdzić ofertę Węgorzewa oraz Rynę. Ta druga propozycja to niewielka miejscowość, która mimo swoich rozmiarów, dysponuje dużą bazą dla żeglarzy. Atrakcją tego miejsca jest niewątpliwie zamek krzyżacki. Poza tym z Jeziora Ryńskiego mogą korzystać także osoby początkujące, ponieważ nie ma tam niebezpiecznych mielizn.

Żeglowanie za granicą

Gdzie na żagle – popularne miejsca będące odpowiedzią na to pytanie to między innymi Chorwacja i Grecja. Chorwacja to miejsce niezwykle malownicze. Takie, gdzie żeglując można zwiedzić kilka mniejszych wysp, a tym samym zobaczyć wiele atrakcji. Niewątpliwą zaletą Chorwacji jest piękna pogoda. Jeśli chodzi o Grecję, to żeglować można tam w akwenie wyspy Cykady. Malownicze wioski, zabytki, zaciszne plaże – to wszystko można zobaczyć w Grecji. Żeglowania warto spróbować także w Hiszpanii na wyspach Baleary. Warto opłynąć każdą z czterech wysp należących do Balearów. Skały, plaże, zatoki – piękny krajobraz to na pewno to, czym cechuje się Hiszpania. Nieco bardziej egzotycznym i oddalonym od Polski miejscem do żeglowania są Karaiby. Wody tam są spokojne, miejsce więc nadaje się nawet dla początkujących. Myśląc o Karaibach, warto wziąć pod uwagę Małe Antyle oraz Bahamy. Spotkają nas tam różne atrakcje w nadmorskich miasteczkach. Znanym miejscem, w którym żeglowanie będzie przyjemnością jest również Szkocja. Przykładowo na Lowlands są słabe prądy. Żeglowanie ułatwia również doskonałe oznakowanie terenu. Poza możliwością uprawiania tego sportu, Lowlands daje także możliwość zwiedzania niezwykłych miejsc związanych z historią. Będąc w Szkocji można się zdecydować także na Highlands. Najbardziej popularną miejscowością jest tam Tobermory. Teren jest górzysty i zalesiony. Mnóstwo tam miejsc idealnych do spacerowania.

Żeglowanie to bardzo ciekawy sport, który zapewnia niezapomniane przeżycia. Warto spróbować go zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na początku przygody z tą aktywnością, warto zdecydować się na miejsca, gdzie brak mielizn, a woda jest spokojna.

 

Dodaj komentarz