Okres wakacyjny to przede wszystkim moment do tego, by na chwilę złapać oddech, odpocząć od życia zawodowego, a może więcej czasu poświęcić rodzinie. No właśnie, ale, chociaż z przymrużeniem okna, to jednak wakacje z dziećmi nie koniecznie pierwsze, co przywodzą na myśl, to odpoczynek. Oczywiście, sporo zależy od tego, w jakim wieku są pociechy.

Warto jednak wybierać miejsca takie, w których o wiele łatwiej o spokój, wyciszenie, relaks. Ale co może się doskonale sprawdzić? Warto pamiętać, że oczywiście, dorosłość rządzi się swoimi regułami i dostarcza sporo powodów do stresu, czasem nawet frustracji, czy zmęczenia. Te odkładają się czasem w ciele i potrafią objawiać bólami, spadkiem nastroju, problemami ze snem, czy spadkiem motywacji. A to jednoznaczny sygnał, że czas wyluzować, zafundować sobie kilka dni wypoczynku. Kilka dni luksusu. Wziąć głęboki oddech pozwolić rozluźnić się napiętym mięśniom. Może hotel pod Zakopanem to dobra opcja. A dlaczego?

Wspólny wypad z dzieciakami – na jakie miejsce warto postawić?

Dzieci również mają swoje troski, zmartwienia, nawet mniejsze lub większe stresy. Czasem wynika to z obowiązków szkolnych, czasem z presji, która wiąże się w dużej mierze z mediami społecznościowymi. Warto przed wyjazdem umówić się, że wszelkiego rodzaju urządzenia będą użytkowane tylko w przypadkach wyjątkowych. Nie ma co mówić, ale tak samo jak dorośli wiszą z nosem w telefonie, tak też robią dzieci i młodzież. Dlatego taki detoks, odcięcie się od sieci, pozwolenie sobie na to, by skupić się na tym, co istotne, pozwoli nabrać dystansu do wielu rzeczy, ale ułatwi również pogłębienie relacji rodzinnych. W szczególności, jeśli za miejsce docelowego wybrać hotel z widokiem na góry.

I nie chodzi tylko o pejzaże. Bliskość natury ułatwia kontakt z samym sobą, a przez notoryczne podłączenie do sieci, człowiek zapomina o sobie, żyje bodźcami, informacjami, reklamami, konwersacjami, które dzieją się w wirtualnym świecie. Aby łatwiej przewietrzyć myśl, potrzebna jest odrobina wysiłku. A taką aktywność może stanowić spacer po górach. I jest jeszcze jedna, dodatkowa korzyść – dzieciaki po takim spacerze będą zmęczone i z pewnością nie w głowie będą mieć psoty. Wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na zdrowy sen. Dlatego cała rodzina będzie mogła po prostu porządnie się zmęczyć, a także wypocząć, w końcu to czas wakacji.

Wysiłek, wysiłek, a gdzie przyjemności?

No właśnie, aktywność fizyczna to właściwie sposób na to, aby rozładować trochę napięcie, ale w jaki sposób można się w pełni wyluzować? Może rozwiązaniem jest hotel SPA w Tatrach? W końcu to dopiero brzmi wybornie. Góry, słoneczna, piękna pogoda i szereg zabiegów, które pozwolą oderwać się myślami od trosk dnia codziennego. Wakacje w górach z dzieckiem mogą być naprawdę głębokim, pozytywnym przeżyciem. W szczególności, jeśli dzieci są już trochę starsze, z pewnością docenią możliwość skorzystania z różnego rodzaju zabiegów, które im również pozwolą rozładować napięcie. Chociażby związane z okresem dojrzewania, burzą hormonów, wizją przyszłych egzaminów, czy matur.

Ciekawa opcja zabiegów

To chyba najważniejszy element. Można wybierać pomiędzy różnego rodzaju przyjemnościami. Oczywiście, jest możliwość, by poszczególne z zabiegów brać rodzinnie, jak zażyć przyjemnej kąpieli w jacuzzi, ale najważniejsze jest to, aby każdy znalazł coś dla siebie. W końcu może to być moment wyciszenia i zatrzymania. Skupienia się na piękne Matki Natury, chwili refleksji nad tym, jak ważne są ulotne chwile, które spędza się razem z rodziną. W szczególności, jeśli na twarzach wszystkich malują się spokój i uśmiech. W końcu taka atmosfera sprzyja również temu, by budować pozytywne, mocne relacje, ale również pracować nad zaufaniem, które działa w obie strony.

Rodzinne wakacje to czas bardzo wyjątkowy. Warto wykorzystać go w możliwie najlepszy sposób. Łączyć aktywności fizyczne z przyjemnościami zabiegów SPA, pozwolić sobie na chwilę wytchnienia od Internetu i social media. Skupić się na relacji.

Dodaj komentarz