Dzisiaj wybierając się do Łodzi, możemy być pewni, że czeka na nas wiele rozmaitych miejsc o różnorodnym charakterze. Można powiedzieć, że jeśli szukamy fajnych zabytków lub innych mniej znanych miejsc, co z pewnością Łódź wydaje się idealnym miejscem na takie konkretne wędrówki. Z pewnością warto zauważyć, że ciekawe miejsca w Łodzi to dzisiaj konkretne atrakcje, które mogą się nam mimo wszystko spodobać. To też pokazuje, że wiele tego typu miejsc w Łodzi posiada własną historię, z którą warto się zapoznać.

1. Centrum Muzeum Włókiennictwa.

Można powiedzieć, że pierwsze nasze kroki powinniśmy skierować bezpośrednio do Białej Fabryki, która mimo wszystko jest jedną z charakterystycznych miejscówek w Łodzi. Przede wszystkim warto tam zajrzeć dlatego, że to właśnie tam mieści się znane i lubiane przez wielu Centralne Muzeum Włókiennictwa. Takie miejsca w Łodzi, są bardzo charakterystyczne. Trzeba przyznać, że dawniej to piękne miejsce należało do Ludwika Ferdynanda Geyera, który był nikim innym jak osobą związaną z przemysłem włókienniczym. Co najważniejsze, uważa się go za takiego lidera, który rozwinął to piękne rzemiosło właśnie w Łodzi. Takie atrakcje turystyczne w Łodzi to nic innego, a samo muzeum jest w stanie zaprezentować nam pokaźną kolekcję sztuki artystycznej, która opiera się na różnego rodzaju tkaninach. Samo muzeum ma również elementy multimedialne, które pozwalają nam zobaczyć, historię, która w dużym stopniu jest związana właśnie z tym tematem. Jeśli interesuje nas zobaczenie takiego miejsca, to z pewnością warto udać się tam jak najszybciej. Takie atrakcje w Łodzi są dostępne od wtorku do niedzieli. W poniedziałek muzeum jest zamknięte. Jeśli planujemy jednak wybrać się właśnie w to miejsce, to warto wiedzieć, że w czwartki wstęp jest bezpłatny.

2. OFF Piotrowska

Jeśli szukamy czegoś podobnego z zacięciem artystycznym, to z pewnością takie atrakcje w Łodzi jak dawna fabryka bawełny, to również ciekawszy punkt podróży, gdzie faktycznie możemy, się udać chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego miejsca. Z pewnością tutaj mamy do czynienia z łączonym projektem typowo artystycznym, gdzie znajdziemy wiele różnych branż, ale takie atrakcje Łodzi, mogą okazać się bardzo interesujące. Z pewnością, jeśli potrzebujemy ciepłej kawy, to na pewno znajdziemy ją w takim miejscu, co tym bardziej zachęca jeszcze bardziej do wizyty właśnie w Łodzi. To idealne miejsce, aby na chwilę przystanąć i odpocząć, jeśli zajdzie taka potrzeba, aby ruszyć dalej.

3. Bajkowe pomniki

Jak się okazuje, patrząc na to, co warto zobaczyć w Łodzi, nie możemy w żaden sposób przejść obojętnie obok ciekawych bajkowych pomników, które znajdziemy zwłaszcza na ulicy Piotrkowskiej. Trzeba przyznać, że pomnik odlewany z brązu robi wrażenie, zwłaszcza że przedstawia on w pełni misia uszatka, co niewątpliwie jest ciekawostką zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz odwiedzają rejon Łodzi podczas wycieczki. Warto zauważyć, że tego typu pomników jest, aż 9 a ma ich powstać jeszcze więcej, dlatego warto zobaczyć je wszystkie. Jest to szczególnie ciekawa atrakcja dla najmłodszych. Na pewno sama ulica w Łodzi prezentuje się w ten sposób o wiele lepiej i nie da się ukryć, że takie atrakcje w Łodzi to coś, dlaczego warto poświęcić chwilę swojego czasu podczas zwiedzania.

4. Fortepian z Rubinsteinem.

Jeśli jesteśmy w dziedzinie posągów w Łodzi, to z pewnością także te bardziej poważne pomniki, poświęcone wielkim łodzianom mogą okazać się ciekawym doświadczeniem. Istotnym elementem każdej wycieczki w Łodzie jest Fortepian Rubinsteina. Oczywiście sam pomnik jest zlokalizowany bezpośrednio pod kamienicą, w której mieszkał ten słynny artysta. Nie da się ukryć, że warto zapoznać się z tym, kim był ten człowiek, aby mieć o wszystkim większe pojęcie. Jakby nie patrzeć takie miejsca w Łodzi są naprawdę niezwykłe i to pod każdym względem.

5. Piękne murale coś, co wyróżnia Łódź.

Jeśli patrzymy na atrakcje turystyczne w Łodzi, to z pewnością nie może zabraknąć tutaj. Na pewno takie zjawiskowe murale robią wrażenie, zwłaszcza że tego typu malunki, pokazują także artystyczną i typowo nowoczesną naturę Łodzi. Jakby nie patrzeć, możemy je dostrzec w całej Łodzi i każdy z przedstawionych tam motywów na budynkach czy też ścianach jest zupełnie inny. Takie atrakcje w Łodzi bez większych problemów jesteśmy w stanie nazwać nietypowym dziełem sztuki, co z pewnością jest powiedziane dzisiaj zasłużenie. Z pewnością warto, chociaż na chwilę się zatrzymać, aby po prostu podziwiać takie nietypowe zjawisko, którego próżno szukać w innych miastach.

6. Niesamowity hotel Andel’s.

Trzeba przyznać, że w Łodzi nie brakuje równie ciekawych miejsc noclegowych. Na pewno trzeba zwrócić większą uwagę na hotel Andel’s, który jest bardzo charakterystycznym obiektem, gdyż cała jego fasada jest w pełni wykonana z czerwonej cegły. Nic więc dziwnego, że tego typu obiekt mocno rzuca się w oczy. Jakby nie patrzeć sam hotel znajduje się w kompleksie, gdzie dawniej funkcjonowały zakłady tkackie. Z pewnością zewnętrzna otoczka tego budynku sprawia, że jeśli już z jakiegoś powodu znajdziemy, się w Łodzi to z pewnością powinniśmy tam zajrzeć. Na pewno jest to również dobre miejsce, gdzie możemy też na chwilę odpocząć, zwłaszcza jeśli sama wycieczka będzie się nam przedłużała.

7. Centrum nauki i techniki EC1

Trzeba przyznać, że jest to główny punkt programu każdej wycieczki do Łodzi. Nie da się ukryć, że taki odnowiony kompleks Łódzkiej elektrowni, zmieniony, na konkretne centrum edukacyjne, robi niemałe wrażenie, na tle innych mniejszych miejsc. Mamy tutaj bowiem do czynienia z potężnym obiektem, gdzie znajdziemy między innymi jedno z lepszych planetarium w całej Europie. Oczywiście, jeśli chcemy odwiedzić tego typu miejsce i zobaczyć ten niezwykły pokaz na własne oczy, to musimy zapamiętać, że sesje odbywają się tam codziennie, ale w określonych godzinach. Nic więc dziwnego, że w tego typu miejscu jesteśmy w stanie znaleźć coś dla siebie. Oprócz samego planetarium w tym samym budynku znajdziemy równie niepowtarzalne kino sferyczne, które mimo wszystko wygląda naprawdę okazale. Nic więc dziwnego, że tego typu ciekawe miejsca w Łodzi, mają tak ważną otoczkę historyczną, którą jesteśmy w stanie poznać, udając się tam w celach edukacyjnych lub czysto rozrywkowych. Mimo wszystko jest to obowiązkowa atrakcja Łodzi, którą warto zobaczyć na własne oczy. Na pewno będziemy zaskoczeni tym, co jeszcze jest w stanie zaoferować nam takie nowoczesne centrum.

8. Fala Aquapark Łódź.

Kolejne miejsce, które w tym wypadku jest przeznaczone także dla dzieci. Trzeba przyznać, że jest, to coś wartościowego co warto zobaczyć w Łodzi. Na pewno rozbudowane sale basenowe i inne pływalnie to nic innego jak rozbudowany kompleks wodny, który znajduje się w dosyć sporym budynku. Można powiedzieć, że to kolejne chlubne miejsce w przypadku łodzi, gdzie na pewno warto się udać z całą rodziną. Na pewno z takiej pływalni są w stanie skorzystać najmłodsi, więc jest to okazja do dobrej zabawy. Z pewnością taki park wodny, to dzisiaj rozbudowane centrum wodne, gdzie faktycznie zjeżdżalnie oraz inne tego typu atrakcje są naprawdę interesujące. Nic więc dziwnego, że tego typu miejsca, potrafią nas pozytywnie zaskoczyć.

9. Historyczny dworzec kolejowy Radegast.

Jeśli szukamy czegoś ciekawszego z punktu widzenia historii, to z pewnością dworzec kolejowy Radegast, to nic innego jak jedna ze smutniejszych atrakcji w Łodzi. To właśnie ze wspomnianego dworca, często odbierano ludzi, którzy jechali bezpośrednio do wielu rozsianych w Polce obozów zagłady. Trzeba przyznać, że dzisiaj pamięta się szczególnie o ofiarach tamtych czasów, gdyż w miejscu dawnego dworca postawiono w roku 2005 pomnik, mający upamiętniający tamte straszne wydarzenia. Warto zauważyć, że do dziś możemy zobaczyć tam wiele historycznych fotografii i sami przekonać się jak wyglądało życie w łódzkim getcie. Nie da się ukryć, że jest to propozycja dla tych osób, które w większej mierze interesują się historią i tamtymi burzliwymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w czasie drugiej wojny światowej na terenach okupowanej Polski.

10. Słynna willa Edwarda Herbsta.

Na pewno ciekawe miejsca w łodzi to nie tylko obiekty typowo historyczne czy odnowione dawne budynki. Z pewnością warto zainteresować się willą Edwarda Herbsta. Obiekt został początkowy zbudowany dla córki Karla Schheiblera, który był jednocześnie w tamtych czasach znanym przemysłowcem, zajmującym się tekstyliami w Łodzi. Z czasem jednak zaraz po śmierci ojca Matyldy, obiekt ten został odziedziczony przez wspomnianego Edwarda Herbsta. Na pewno warto zainteresować się tą dużą willą, która została wykonana w neorenesansowym stylu. Duże ogrody, sala barowa obszerna stajnia, a nawet bujna oranżeria, to nadal miejsca, które bardzo mocno wpływają na wygląd tego typu obiektu.

11. Księży Młyn.

Mimo wszystko nie są to jedyne obiekty, które zostały w jakiś sposób zbudowane czy przejęte przez wspomnianego wcześniej Karla Scheiblera. Z pewnością do takich przejętych obiektów możemy zaliczyć również olbrzymi kompleks przemysłowy z końcówki XIX wieku, w skład którego wchodzi między innymi Księży Młyn. Trzeba zauważyć, że takie młyny w dawnych czasach funkcjonowały jako fabryki przędzalnicze dla przemysłu. Trzeba jednak zauważyć, że nie trwało to zbyt długo, ponieważ po późniejszym pożarze całość została przejęta właśnie przez Karla Scheiblera, który w ten sposób przejąć wspomniany młyn, zrobił z niego mini miasteczko, które dzisiaj znajduje się w centrum miasta Łódź. Dzisiaj może tam zobaczyć między innymi wiele miejsc, które dawniej funkcjonowały, tam wcześniej można zobaczyć także remizę strażacką czy też większą posiadłość pałacowa, która była mieszkaniem samych właścicieli. Na naszą uwagę zasługuje także park połączony ze stawem. Nic więc dziwnego, że takie miejsce w Łodzi aspiruje do miana prawdziwego zabytku. Niewiele jest tam takich miejsc, dlatego tym bardziej warto tutaj zajrzeć podczas wycieczki.

12. Stary Cmentarz Żydowski.

Z pewnością, jeśli jesteśmy już w wątku ważnych miejsc, to będąc, w Łodzi nie możemy zapomnieć o tym, aby zobaczyć rozciągający się na aż na 44 hektary cmentarz Żydowski. Tutaj między innymi znajdziemy grób osoby znanej w świecie żydowskim, bo Izraela Poznańskiego. To właśnie tutaj też chowano wszystkie osoby zmarłe w getcie łódzkim. Ilość mogił na tym cmentarzu pokazuje po raz kolejny, jak okrutne były lata wojny, jaka trwała w okupowanej Polsce oraz wielu okropności, jakie wydarzyły się w tym miejscu. Trzeba przyznać, że warto tutaj zatrzymać się na chwilę, aby zobaczyć to niezwykłe i tragiczne jednocześnie miejsce.

13. Ładnie wyglądający ogród botaniczny.

Z pewnością niektóre charakterystyczne ciekawe miejsca w Łodzi, pozwalają na zobaczenie czegoś bardziej oryginalnego. Na pewno ładnie prezentujący się z każdej strony ogród botaniczny, może być kolejnym przystankiem w takiej podróży. Dzisiaj możemy tam zobaczyć wiele odmian kaktusów, iglastych roślin oraz wiele innych ciekawych roślin pochodzących z całego świata. Nie da się ukryć, że w tym miejscu znajdziemy także wiele tropikalnych roślin, jak i innych mniej znanych roślin, co tym bardziej zachęca nas do sprawdzenia takiego miejsca. Z pewnością jest to świetne miejsce na wycieczkę, możemy liczyć na udaną podróż po całym parku botanicznym. Warto skorzystać z wyznaczonych ścieżek, aby zobaczyć cały ogród botaniczny.

14. Muzeum Dętka.

Jakby nie patrzeć istnieje wiele konkretnych atrakcji, które mimo wszystko zmieniają nasze zdanie o Łodzi. Z pewnością Dętka jako konkretny zbiornik wodny, pozwala na prawidłową obsługę kanałów, jakie funkcjonują w samym centrum miasta Łódź. Jest to więc bardzo istotny obiekt, po którym dzisiaj możemy swobodnie podróżować. Całość jest odpowiednio podświetlona, co z pewnością ułatwia zobaczenie tego niezwykłego miejsca z dosyć bliskiej odległości.

15. Monumentalna katedra Aleksandra Newskiego i  duży las łagiewnicki.

Jeśli lubimy zabytkowe kościoły, to z pewnością taki ładny obiekt wzorowany na stylu neo bizantyjskim wydaje się ciekawą opcją dla naszej podróży. Jest to jeden z piękniejszych kościołów prawosławnych, jakie znajdziemy w Łodzi. Takie miejsca w Łodzi, mają przede wszystkim bogatą historię. Sam gmach kościoła jest stosunkowo duży, a niebieskie kopuły z takimi złotymi wzorcami, są odpowiednim charakterystycznym elementem, który sprawia, że budynek ten wyróżnia się na tle innych podobnych obiektów.

Można powiedzieć, że jest to jedno z kolejnych ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Łodzi. Na pewno las o powierzchni 1200 hektarów, to jeden z większych naturalnych rezerwatów przyrody, jaki znajdziemy w najbliższych okolicach. W środku lasu znajdziemy wiele gatunków drzew w tym także brzozy. Takie atrakcje turystyczne w Łodzi doskonale nadają się do jazdy rowerem, gdyż znajdziemy odpowiednie ścieżki rowerowe, które nam to zdecydowanie ułatwią.

Można powiedzieć, że to tylko kilkanaście z setki innych atrakcji, jakie jesteśmy w stanie znaleźć w Łodzi. Na pewno warto już dziś odwiedzić ciekawe miejsca w Łodzi, zwłaszcza jeśli mamy co najmniej kilka dni, aby poświęcić, na tego typu zwiedzanie.

Dodaj komentarz