Nadmorskie miejscowości największe oblężenie turystyczne przeżywają w okresie letnim. To właśnie one stanowią najpopularniejszą metę wakacyjnych podróży większości Polaków. W zimie te same miejsca tchną natomiast ciszą, spokojem, a także zachęcają do wizyty niskimi, atrakcyjnymi cenami. W związku z tym, istnieje całkiem sporo powodów, dla których warto zagościć nad polskim Bałtykiem w samym środku zimy. Dlaczego warto spędzić ferie nad morzem? Kluczowe zalety płynące z wyboru takiego rozwiązania przedstawiamy poniżej!

Cisza, spokój i oddychanie pełną piersią

Nadmorskie okolice słyną z czystego, zdrowego powietrza, które szczególnych walorów zdrowotnych nabiera w okresie zimowym. Bałtyckie powietrze staje się wtedy bardziej rześkie i obfite w jod, który sprzyja budowaniu naturalnej odporności oraz dobremu samopoczuciu. Jod jest cennym pierwiastkiem, który pozytywnie wpływa także na pracę układu nerwowego, tarczycę i układ oddechowy. Oddychanie powietrzem bogatym w ten pierwiastek jest korzystne zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci – ferie nad morzem to więc świetny pomysł dla całej rodziny!

W okresie zimowym nadmorskie miejscowości i kurorty pustoszeją. Wspomnieniem stają się więc zatłoczone plaże, pełne turystów promenady i deptaki oraz knajpki, do których wnętrza w lecie niekiedy wręcz trudno się dostać. W zimie cała okolica tchnie spokojem, ciszą oraz atmosferą sprzyjającą relaksowi i odpoczynkowi od gwaru wielkiego miasta. Zimowe ferie nad morzem to świetny wybór dla osób, które poszukują relaksującej i spokojnej atmosfery, chcąc wypocząć z dala od tłumów.

Tańszy dostęp do bazy noclegowej i atrakcji w okolicy

Poza sezonem turystycznym, nadmorskie hotele i obiekty noclegowe nie tylko są mniej zatłoczone i spokojniejsze, ale także sporo tańsze. Ferie nad morzem poza gorącym sezonem turystycznym to świetna okazja dla oszczędnych turystów, którzy preferują planować budżetowe urlopy. Niższe ceny noclegów w nadmorskich hotelach z pewnością docenią także liczne rodziny, dla których każdy wyjazd poza dom wiąże się z koniecznością poniesienia wysokiego kosztu zakwaterowania.

Jakby tego było mało, w okresie zimowym w miejscowościach turystycznych nie brakuje także atrakcji przeznaczonych dla przyjezdnych. Wiele z nich jest czynnych przez cały rok, co pozwala na spędzenie ferii nad morzem w urozmaicony i ciekawy sposób. Ze względu na porę roku, wstęp do wielu z nich kosztuje mniej niż w sezonie, co również pozwala na zorganizowanie udanego urlopu niższym kosztem.

Pobyt nad morzem w okresie zimowym można także z powodzeniem połączyć z białym szaleństwem. Wbrew pozorom, na narty możemy bowiem wybrać się nie tylko w górach, lecz także spędzając ferie nad morzem! Stoki narciarskie przygotowane specjalnie z myślą o miłośnikach białego szaleństwa znajdziemy m. in. w okolicach Sopotu, w Jarosławcu, Rybnie i wielu innych miejscowościach na Pomorzu, do których można wygodnie dostać się z praktycznie dowolnej, nadmorskiej lokalizacji.

Dodaj komentarz