Kulki proteinowe to nic innego jak gotowa przynęta, którą uwielbia i docenia każdy doświadczony wędkarz. Nic tak nie wabi karpia, jak kulki zanętowe i proteinowe. Choć karp to wybredna i wymagająca ryba, kulki proteinowe naprawdę na nie działają. Są wygodne i łatwe w użyciu. Gotowe do stosowania od razu po wyjęciu z opakowania. To nowoczesne produkty dostępne w dobrze wyposażonych sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Kulki przeznaczone do połowu karpia są dziś obowiązkowym elementem wędkarskiego wyposażenia. Mało kto rusza na połów karpia bez kulek proteinowych.

Kulki proteinowe. Czy warto z nich korzystać?

Współcześnie mało który wędkarz rusza na połów karpia bez kulek zanętowych. Nowoczesna technologia połączyła siły z wielopokoleniowym doświadczeniem wędkarskim i stworzyła kulki proteinowe. Stworzone z odpowiednio dobranych składników sprawiają, że karpie nie mogą się im oprzeć. Przynęta jest skuteczna bowiem została stworzona w oparciu o rzetelną wiedzę na temat tego konkretnego gatunku ryb. Korzystanie z takiej przynęty jest gwarancją, że każda wyprawa kończy się sukcesem i zadowoleniem na twarzy osoby łowiącej. Wędkarze, którzy je stosują, mają swoje ulubione modele. Doświadczenie i wieloletnia praktyka sprawiają, że doskonale wiedzą, który rodzaj kulek sprawdzi się w danym miejscu.

Przynęta na karpia i jej rodzaje

Kulki proteinowe cieszą się dziś ogromną popularnością. To skuteczna zanęta sprawdzająca się podczas połowu karpi oraz innych, podobnych gatunków ryb. Firma Optimal Baits w swojej ofercie posiada wiele rodzajów kulek proteinowych. Różnice dotyczą ich smaku, zastosowanych dodatków oraz koloru. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić kulki proteinowe zanętowe, haczykowe, pływające oraz Dumbells pływające. To, jaki rodzaj wybieramy, zależy od warunków, w których łowimy. Dobrze dobrana przynęta skutecznie przyciągnie rybę i sprawi, że połów będzie udany.

Barwa, aromatyczność i smak

Karp jest rybą inteligentną i dość wybredną. Ma spore wymagania. Jest smakoszem, który nie odmawia smakołyków. Aromat kałamarnicy z pomarańczą, słodkich cukierków, ryby, padliny, a nawet raka trafi w jego upodobania. Świetnie oddziałują na niego naturalne, aromatyczne substancje, które długo utrzymują się w wodzie. Rozchodzący się zapach kusi ryby i sprawia, że połów staje się satysfakcjonujący. Oprócz zapachu niesamowicie istotna jest barwa kulek proteinowych. Zgodnie z posiadaną wiedzą, możemy przypuszczać, że karpie rozróżniają odcienie szarości. Intensywne kolory przynęty sprawiają, że zwierzęta mogą je dostrzec.

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.