Ślub to wielkie wydarzenie w życiu zakochanych osób. Ale po nim i hucznym weselu młode małżeństwo często nie może doczekać się podróży poślubnej, gdzie będą mogli pobyć sam na sam i cieszyć się sobą przez cały czas. Jednak, aby nic nie przerwało tej sielanki, to warto wcześniej przygotować się do podróży, gdyż jak mówi przysłowie “przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego już na początku trzeba pomyśleć o odpowiedniej walizce kabinowej. Zatem w dzisiejszym poradniku przedstawimy wam 5 rad jak przygotować się do podróży poślubnej?

Rada numer 1: znajdźcie odpowiednią walizkę kabinową

Jedną z najważniejszych rad, jakiej możemy wam udzielić przed podróżą, to znalezienie odpowiedniej walizki kabinowej Solier.pl. Możecie ją zabrać na pokład samolotu, a jeżeli dobrze to rozegracie, czyli odpowiednio się spakujecie, to inne walizki nie będą wam potrzebne, zatem nie będzie musieli płacić za nadbagaż. Warto przy tym zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są walizki kabinowe. My rekomendujemy Wam naszym zdaniem mocne, tanie i niezawodne modele z tworzywa ABS. Równie świetnie sprawdzą się modele np. z poliwęglanu, jednak trzeba wiedzieć, że są one zdecydowanie droższe. Skoro najlepszą walizkę kabinową, która spełnia warunki bagażu podręcznego już macie, to możecie przejść do pakowania.

Rada numer 2: pakujcie się z umiarem

Otóż mówi się, że się, że zawsze lepiej spakować więcej niż mniej. My nie do końca zgadzamy się z tą zasadą i raczej twierdzimy, że trzeba spakować absolutne minimum. Bo nadbagaż do tanich nie należy, a ponadto i tak nie wykorzystacie większości z tych rzeczy. Zatem, jeżeli wybieracie się do ciepłych krajów, to zdecydowanie postawcie na lekkie ubrania i buty. Możecie wziąć w zapasie jeden sweter, ale to i tak zbędne, bo zazwyczaj w takich miejscach pogoda nie jest tak zmienna jak w Polsce. Oczywiście panie powinny pamiętać, że cały kuferek kosmetyków nie jest absolutnie potrzebny, bo podczas opalania się na plaży niekoniecznie makijaż jest potrzebny, podobnie jak wiele par szpilek. Warto wiedzieć, że na pokład samolotu można wziąć maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml, dotyczy to np. szamponów. Jeżeli chcecie wziąć napoje to koniecznie muszą być zakupione w strefie odlotów, oczywiście po odprawie. Wykaz przedmiotów znajdziecie na każdej stronie internetowej linii lotniczych.

Rada numer 3: dowiedźcie się więcej o kulturze i obyczajach

Jeżeli wybieracie się w podróż poślubną do Europy, to jak wiadomo obyczaje są wszędzie podobne. Jednak już podróże w dalsze zakątki świata wymagają zapoznania się w tamtejszą kulturą. Wystarczy choćby wspomnieć Maroko, gdzie kurorty dla turystów są doskonale przygotowane, jednak wychodząc poza ich strefę można przeżyć szok kulturowy. Szczególnie w takich krajach rola kobiet jest z goła odmienna i musi ona stosownie się ubierać i nie ma tutaj znaczenia, że jest turystką. Podobnie rzecz wygląda na Zaznibarze, który słynie nie tylko z tego, że urodził się tam Freddie Mercury, ale również pięknych plaż, ale kultura i obyczaje surowe. Bardzo popularne są też wycieczki do Dubaju, jednak trzeba wiedzieć, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawo jest bardzo surowe, podobnie jak w Arabii Saudyjskiej, zatem okazywanie sobie uczuć, w tym miejscu może zakończyć się aresztowaniem.

Rada numer 4: zaszczepcie się

Ta rada będzie bardzo krótka. Otóż pamiętajcie o szczepieniach, gdy wybieracie się w dalekie podróże. W wielu miejscach tak naprawdę łatwo nabawić się nam chorób, które w naszym kraju nie występują i tak lecąc do Azji warto wykonać szczepienia WZW A WZW B , a także szczepienia przeciwko tężcowi, błonicy, Poliomyelitis, czy też japońskiemu zapaleniu mózgu. Z kolei lecąc do Afryki warto jeszcze wykonać szczepienia przeciwko żółtej gorączce, czy chorobie meningokokowej, a także wściekliźnie, czy cholerze.

Rada numer 5: ubezpieczcie się

Życie potrafi zaskakiwać, dlatego lepiej być przygotowanym. Zatem niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia dla podróżnych, co pozwoli uniknąć kłopotów. Oczywiście, jeżeli lecicie na wykupioną wycieczkę z biura podróży, to sprawdźcie, co obejmuje ubezpieczenie. A w razie czego możecie zdecydować się na wykupienie dodatkowej polisy.

Jadąc w podróż poślubną zawsze należy zachować ostrożność i odpowiednio się przygotować. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że sielanka we dwoje zostanie przerwana. Pozostaje nam życzyć przyjemnej podróży.

 

 

Dodaj komentarz