Warto zwrócić uwagę, że czyste powietrze złoty piasek pod stopami czy nawet szum morza to z pewnością rzeczy, które kojarzą nam się z niczym innym jak z wakacjami. Można śmiało powiedzieć, że takie atrakcje w Trójmieście, nie są niczym nowym, zwłaszcza dla turystów, którzy odwiedzają tego typu miejsca regularnie. Jeśli nie znajdujemy się w tej grupie to z pewnością pora to zmienić, ponieważ Trójmieście ma nam bardzo dużo do zaoferowania i jak najbardziej powinniśmy skorzystać w tak dobrze przygotowanej oferty. Znajdując się w tego typu miejscu, na pewno musimy pamiętać o tym, że mamy ogromną liczbę zabytków do zwiedzenia.

1. Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku.

Jeśli interesują nas ciekawe miejsca w trójmieście. To z pewnością nie wolno nam zapomnieć o zabytkowym ratuszu, który znajduje się w centralnym miejscu w Gdańsku. Warto zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z gotycko renesansową architekturą, która z pewnością na tle współczesnych budynków bardzo się wyróżnia. Warto dodać, że ostatnia renowacja, a konkretnej naprawa zabytkowych dębowych drzwi odbyła się w 2021 roku. Ma to znaczenie, ponieważ są to najstarsze drzwi w całym Gdańsku, co robi wrażenie. Z pewnością cały ratusz robi wrażenie, mimo tego, że był on odbudowywany po pożarze, jak i w czasie drugiej wojny światowej. Początkowo istniało ryzyko, że budynek trzeba będzie wyburzyć, ale ostatecznie jednak go uratowano. Można powiedzieć, że takie atrakcje turystyczne w Trójmieście mają, swoją głębszą historię

2. Bazylika Mariacka.

Można powiedzieć, że ciekawe miejsca w Trójmieście, to nie tylko ratusze czy też inne podobne budynki. Warto się z pewnością przyjrzeć bazylice konkatedralnej, która mimo wszystko jest w całości zbudowana za pomocą cegieł. Trzeba przyznać, że nawet dzisiaj robi to wrażenie, a na świecie istnieją tylko trzy takie budynki, dlatego też takie atrakcje w Trójmieście, mocno się wyróżniają. Trzeba również podkreślić, że obiekt w pełni zachował swój pierwotny architektoniczny styl, co w wielu podobnych kościołach jest raczej rzadkością. Tym bardziej powinniśmy się przyjrzeć takiemu bazylice która jest zbudowana w stylu gotyckim, co robi niemałe wrażenie wizualne. Sama bazylika posiada aż dwa funkcjonujące do dzisiaj dzwony, co z pewnością jest również istotnym elementem takiego obiektu.

3. Gdańsk i Złota Kamienica.

Jeśli zastanawiamy się, co warto zobaczyć w Trójmieście, to z pewnością odwiedzając Gdańsk, nie sposób nie zahaczyć o zabytkową kamienicę, która znajduje się w głównym mieście. W tym wypadku wyróżnikiem dla całego obiektu jest fasada, ozdobiona kamiennymi płaskorzeźbami, które pokryte są złotem. Można powiedzieć, że przechadzając, się po Gdańsku jest to jeden z nielicznych obiektów, który potrafi się wyróżnić w takiej formie. Co więcej, takie płaskorzeźby przedstawiają konkretne sceny batalistyczne, jak i inne postaci historyczne związane z władcami Polski. To z pewnością bardzo istotny budynek w samym Gdańsku. Oczywiście kamienica, również nie dotrwała do dzisiejszych czasów nienaruszona. Można powiedzieć, że obiekt ten został zniszczony w 1945 roku. Jednak na długo po wojnie doszło do całkowitej rekonstrukcji budynku, dlatego też takie ciekawe miejsca w Trójmieście są warte zobaczenia.

4. Drewniane molo w Gdyni

Na pewno na tym nie kończą się atrakcje w Trójmieście. Jeśli interesują nas inne ciekawe miejsca, to z pewnością przejeżdżając przez Gdynię, warto je zobaczyć po drodze drewniane Molo. Może jest ono mniejsze od tego z Sopotu, ale mimo wszystko, nadal tego typu konstrukcja ma swój własny oryginalny urok. W ten sposób możemy podziwiać morze, co również daje niesamowity klimat, jaki znajdziemy w takim miejscu. Samo molo daje nam również wyraźny widok na promenadę, a także w oddali jesteśmy w stanie dostrzec Gdańsk. Jest to z pewnością dobre miejsce, gdzie możemy na chwilę się zatrzymać podczas naszej wycieczki.

5. Muzeum Emigracji.

Kolejną ciekawą atrakcją w Gdyni jest na pewno Muzeum Emigracji. To nic innego jak miejsce, gdzie mamy do czynienia z bardzo niecodziennymi dziełami artystów, którzy w ten sposób wyrażają swoje emocje poprzez sztukę wizualną. Temat dotyczący migracji to nadal ciekawe zagadnienie, a pokazywanie takich emocjonalnych prac, pokazuje, że dzisiaj twórczość może być wyrażona na wiele sposobów. Na pewno takie atrakcje w Trójmieście, są dzisiaj obowiązkowe, zwłaszcza jeśli lubimy dobrą sztukę. Samo muzeum otrzymało też w przeszłości liczne nagrody i wyróżnienia, dlatego tym bardziej warto odwiedzić to konkretne miejsce.

6. Krzywy Domek w Sopocie.

Jeśli szukamy innych charakterystycznych miejsc w Trójmieście, to znajdując się w Sopocie, warto również spojrzeć na Krzywy Domek, który poniekąd jest uznawany nie tylko za samą atrakcję turystyczną, ale w dłuższej perspektywie, uważa się go także za wizytówkę miasta. To bardzo istotne, ponieważ obiekt został wykonany według projektu architektów Szotyńskich i Zalewskiego. To też pokazuje, że takie ciekawe miejsca w Trójmieście, mogą wyróżniać się pod względem architektonicznym, gdyż jest to bardzo nietypowy budynek, który mimo wszystko jest także siedzibą Radia RMF FM. Trzeba więc przyznać, że to trzeba zobaczyć na własne oczy. Z pewnością sam obiekt, został wykonany pod wpływem inspiracji rysunkami Jana Marcina Szancera. Nie da się ukryć, że obiekt jest współdzielony i w jednej jego części znajduje się funkcjonalne pomieszczenie handlowe.

7. Sopocka Latarnia Morska.

Jeśli już przechadzamy się przez sopockie molo, to z pewnością powinniśmy chwilę się zatrzymać przy latarni morskiej, która mimo wszystko również wyróżnia się na tle innych podobnych obiektów. Jeśli znajdziemy się na szczycie wspomnianej latarni, to z pewnością zaobserwujemy z niej Zatokę Gdańską, jak i rozległą Panoramę Trójmiasta. Z pewnością warto zobaczyć takie miejsca w Trójmieście, które wyraźnie, mają własną duszę. Oczywiście wspomniana latarnia, jest otwarta dla wszystkich turystów przez cały rok. Na pewno warto udać się tam z całą rodziną, aby obserwować widok Trójmiasta z oddali. Nie da się ukryć, że jest to dzisiaj niezapomniane wrażenie. To też udowadnia, że odpowiednie atrakcje turystyczne w Śródmieście, robią wrażenie.

8. Muzeum Figur Woskowych.

Z pewnością takie niecodzienne atrakcje w Śródmieście warto dzisiaj zobaczyć z bliska, gdyż mówimy tutaj o naprawdę ciekawym rozwiązaniu, gdzie możemy zobaczyć wiele znanych i lubianych postaci, które są wykonane w całości z wosku. Taka sztandarowa kolekcja dobrze wykonanych figur z pewnością robi wrażenie. Warto zauważyć, że jest to naprawdę ciekawe miejsce, dosyć nietypowe, ale mimo wszystko nadal przyciągające wzrok turystów. Warto dzisiaj wybrać się do takiego muzeum, aby w spokoju pozwiedzać. Nie da się ukryć, że w miejsce to warto się szczególnie wybrać latem, kiedy to pojawiają się nowe eksponaty. Muzeum cały czas się rozrasta, co z pewnością ucieszy wiele osób. To też pokazuje, że tego typu miejsca w Trójmieście, są dzisiaj potrzebne i świetnie prezentują się w praktyce.

9. Skansen Archeologiczny w Gdańsku.

Innym ważnym miejscem dla całego Trójmiasta jest tak zwany skansen archeologiczny, który mimo wszystko jest również miejscem wielu ciekawych odkryć historycznych. Trzeba przyznać, że warto zainteresować się pracą badaczy, którzy regularnie wykonują różnego rodzaju wykopaliska, aby mimo wszystko przekonać się, że tego typu działania, są dzisiaj ciekawym urozmaiceniem wycieczki, jak i szansą na zobaczenie czegoś nietypowego. Jeśli jesteśmy fanami różnego rodzaju mniejszych, jak i większych odkryć, to zwiedzając taki skansen, gdzie trwają pracę archeologiczne, mamy z pewnością dużą szansę na przeżycie ciekawej przygody. Jest to szczególnie ciekawa opcja, dla które osób pasjonują się archeologią. Kto wie, może w przyszłości sami wypróbujemy takiej formy pracy.

10. Fokarium miejsce niezwykłe.

Jeśli zastanawiamy się, co warto zobaczyć w trójmieście, to z pewnością nie możemy przejść obojętnie obok Fokarium. Jest to konkretna część Stacji Morskiej, która znajduje się w Gdańsku. Jakby nie patrzeć ośrodek ten wyróżnia się przede wszystkim tym, że jesteśmy w stanie zobaczyć tam wiele ciekawych rzeczy dotyczących wspomnianych fok. Przede wszystkim możemy również zauważyć, jak tamtejsza młodzież zajmuje się między innymi historią życia fok, oraz wieloma innymi elementami, które są z tym związane. Można powiedzieć, że osoby lubiące ekologię z pewnością znajdują w tym ośrodku coś dla siebie. Warto więc zaczerpnąć nieco przyrodniczej wiedzy, zwłaszcza jeśli faktycznie interesują nas takie tematy. Z pewnością życie morskich ssaków, to bardzo interesująca kwestia, która mimo wszystko daje nam możliwość zobaczenia, jak foki radzą sobie z codziennym życiem. Jest to również ważna wiedza dla ludzi, którzy dbają o środowisko naturalne, jak i o ekosystem. Z pewnością taka możliwość zobaczenia z bliska fok, to również fajne przeżycie. Jest to z pewnością miejsce, gdzie możemy śmiało zabrać nasze dziecko.

Tak więc sami możemy, zauważyć ile jesteśmy w stanie zwiedzić w tych 3 pięknych miastach, które składają się na całe Trójmieście. Tutaj trzeba, wiedzieć, co warto zobaczyć w Trójmieście, bo z pewnością, jest wiele takich interesujących miejsc, które mimo wszystko warto zobaczyć z bliska. Jeśli więc wybieramy się na taką wycieczkę turystyczną, to z pewnością powinniśmy być odpowiednio przygotowani, aby zwyczajnie czegoś nie pominąć. Warto wiedzieć, że to tylko część atrakcji, jakie jesteśmy w stanie zaobserwować w takim miejscu, dlatego tym bardziej warto się rozejrzeć i postawić na takie sprawdzone rozwiązania w praktyce. Na pewno jest to fajna forma wycieczki, gdzie oprócz wymienionych zabytków, jak i ciekawych miejsc, możemy zobaczyć o wiele więcej. W takich wypadkach lepiej jest zdecydować się na dłuższą podróż niż tylko kilka dni. Samych atrakcji w Gdańsku nam nie zabraknie, a co dopiero mówiąc o Sopocie czy Gdyni. Jednym słowem warto dzisiaj skorzystać z oferty takiej wycieczki, mając świadomość, ile możemy zobaczyć. Warto więc zdecydować się na taki krok, bo to gwarancja udanej wycieczki.

Dodaj komentarz