• Post category:Artykuły

Chcesz po raz ostatni przed zimą usłyszeć szum tataraku i zobaczyć sznur kormoranów? Jeśli uwiodła Cię wizja z piosenki Piotra Szczepanika, nie marnuj czasu. Cudowne, polskie krajobrazy jeszcze nigdy nie prezentowały się tak nostalgicznie, a spacery po leśnych ścieżkach pomogą Ci należycie pożegnać na rok Mazury. Urokliwe domki na Mazurach znajdują się blisko natury, a także interesujących miast o bogatej historii. Masz jeszcze szansę przeżyć prawdziwą złotą jesień w otoczeniu jezior! Nie zwlekaj – jeszcze zdążysz przed mrozami!

Wyobraź sobie, że budzisz się w domku na mazurach, wyglądasz przez okno i Twoim oczom ukazuje się zachwycający widok spowitego poranną mgłą jeziora. Na północny zachód od Szczytna znajduje się otulone jeziorem Kalwa miasto Pasym, które Sun & Snow poleca na jesienny wypoczynek. To nie tylko świetne miejsce na relaks na łonie natury, ale i jedno z najstarszych mazurskich miast o bardzo urokliwej zabudowie. Zarezerwuj domki nad jeziorem i wybierz się ze znajomymi na niezapomniany jesienny urlop na Mazurach.

Magiczna leśna kraina – odkryj mazurską faunę i florę

Cudowne, zielone otoczenie sprawa, że w domku na Mazurach raczej nie zagrzejesz miejsca. Długie spacery to idealna okazja, aby podreperować odporność przed nadchodzącym sezonem grypy oraz dotlenić się w trakcie tej krótkiej ucieczki przed miejskim smogiem. Piesze wycieczki po lesie Pasymia są również niepowtarzalną okazją do spotkania zwierząt, takich jak rysie, łosie, borsuki i jednoty! Czyż nie wspaniale by było zobaczyć na żywo orła bielika?

Pasym – prastare miasto pruskie

Gdy już wrócisz razem z przyjaciółmi z leśnych wędrówek do Waszego domku nad jeziorem, możesz poświęcić jeden dzień na zwiedzanie Pasymia.

Historia miasta nad jeziorem Kalwa sięga dalej niż pierwsze wzmianki o niej w źródłach pisanych. W okolicach odkryto pradawne kurhany i pozostałości po grodzisku plemienia Galindów, datowane na VI–VIII w. n.e. Dalsze losy miasta zostały dobrze udokumentowane m.in. w pismach Zakonu Krzyżackiego.

Jednym z najstarszych zabytków miasta jest kościół ewangelicko-augsburski, wybudowany w drugiej połowie XV wieku, który przetrwał do naszych czasów w wyjątkowo dobrym stanie. Nie ucierpiał nawet podczas II wojny światowej (mimo że 30% miasta znalazło się wówczas pod gruzami). Dobrze jest uważnie zwiedzić wnętrze świątyni, by nie przeoczyć żadnego eksponatu z mnóstwa cennych zabytków, na czele z polichromowanym ołtarzem głównym.

Najbardziej reprezentacyjnym budynkiem w mieście jest XIX-wieczny ratusz, z wieżą w stylu renesansowym i ryzalitem, dzięki czemu przypomina monumentalny, średniowieczny zamek. Miłośnicy średniowiecza nie muszą polegać wyłącznie na wyobraźni – między ulicą Kościuszki a Ogrodową ostał się fragment oryginalnego XV-wiecznego muru obronnego.

Zarezerwuj domki na mazurach i odkryj jesienne uroki Krainy Wielkich Jezior!

Podaruj sobie ostatni wypoczynek nad wodą w tym roku i zarezerwuj domek nad jeziorem na stronie Sun & Snow. Na Ciebie i Twoich bliskich czeka urokliwy domek na ul. Basztowej w Pasymiu. Jest on idealny dla 3 par ze względu na oddzielne 4 pokoje, które zapewniają mieszkańcom maksimum prywatności. Nie ma na co czekać – odwiedź Mazury, nim skują się lodem!

Dodaj komentarz