Dla każdej firmy obecnej na rynku istotne jest, aby osiągnąć znaczącą pozycję pośród konkurencji oraz w świadomości konsumenta. Za pomocą logo dla firmy możemy to uzyskać, bo logo buduje markę, zaufanie i przekonanie o chęci zakupu produktu tej marki. To markę utożsamiamy w podświadomości z pewną jakością i modą. Często jednak słyszymy o różnych pojęciach: logo dla firmy, marka, znak towarowy. Czy są one równoznaczne?
Logo, marka, znak towarowy – czy mają jedno znaczenie?
Logotypy często rejestrowane są jako znaki towarowe. Logo, którego podstawę stanowi logotyp, to oznaczenie indywidualizujące, przeznaczone do różnicowania firm, jest pojęciem używanym w marketingu. Logo chroni tylko prawo autorskie, które reguluje prawa twórcy i roszczenia wobec naruszającego jego prawa.
Logo objęte jest ochroną prawa autorskiego, jeśli będzie można uznać go za utwór – przedmiot prawa autorskiego. Aby tak się stało, musi spełnić 3 kryteria:
– mieć charakter twórczy (a więc być przejawem kreacyjnej działalności człowieka),
– mieć indywidualny charakter,
– być ustalone w jakiejkolwiek postaci (czyli uzewnętrznione tak, aby mogła zapoznać się z nim osoba trzecia).
Marka odzwierciedla jakość i zaufanie nabywców produktów lub usług. Pod tym określeniem można znaleźć: znak firmowy oraz znak towarowy identyfikujący producenta/usługodawcę. Markę tworzy nazwa lub symbol graficzny, znajdujący się na wyrobach lub usługach w celu ochrony przed fałszowaniem. W gospodarce rynkowej marka ma swoją cenę – jest kluczem do sukcesu biznesowego.
Znakiem towarowym, chronionym w Urzędzie Patentowym, może być jakiekolwiek oznaczenie ukazane w sposób graficzny lub takie, które daje się w sposób graficzny wyrazić, jeśli sprawdzi się w celu różnicowania towarów bądź usług. Znakiem towarowym może być przykładowo: wyraz, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, a także melodia lub sygnał dźwiękowy – co świadczy o tym, że mogą być one graficzne, słowno-graficzne, słowne, dźwiękowe a nawet słowno-graficzno-dźwiękowe.
Znaki towarowe rejestruje się dla oznaczania konkretnych towarów lub usług, według Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług. Prawo ochronne na znak towarowy ma ważność na 10 lat od daty zgłoszenia znaku w Urzędzie Patentowym, z możliwością przedłużania go na czas kolejnych 10 lat.
Projekt logo dla firmy – zadbaj o profesjonalizm
Planujesz zainwestować w projekt logo dla firmy? Warto wybrać firmę, która doskonale się na tym zna i przygotuje go kreatywnie, według wszelkich zasad. Na robimylogo.pl znajdziesz grafików z doświadczeniem, którzy zapewnią Ci estetyczny i ponadczasowy projekt logo dla firmy czy projekt ulotki. Kluczem ich sukcesu jest poprzedzający właściwe prace szczegółowy wywiad – konieczne jest poznanie branży i wartości, dla którego tworzy się projekt logo dla firmy. Po poznaniu oczekiwań i wybraniu pakietu przygotowana zostaje propozycja projektu logo dla firmy czy też projektu ulotki – to moment na ewentualne zmiany, poprawki czy sugestie właściciela firmy. Po przyjęciu wszystkich ustaleń zostaje wysłany komplet plików z gotowym projektem logo dla firmy lub projektem ulotki wraz z umową papierową. Jeśli nadal się zastanawiasz, warto sprawdzić bogate portfolio wykonanych już projektów logo dla firm – robimylogo.pl ma się czym pochwalić!
Zalety wyboru profesjonalistów do stworzenia projektu logo dla firmy
- Szybka realizacja – w ciągu kilku dni otrzymasz gotowy projekt logo dla firmy lub projekt ulotki, terminowe zlecenie!
- Doświadczona kadra – bogate portfolio mówi samo za siebie – Ci graficy znają się na rzeczy!
- Zadowoleni klienci – rosnąca liczba zleceń i ogromna liczba dotychczasowych projektów logo dla firm dowodzi, że klienci wybierają robimylogo.pl i polecają dalej!
- Poprawki zawarte w cenie
- Sukces firmy – posiadanie estetycznego, ponadczasowego i właściwie wykonanego projektu logo dla firmy czy projektu ulotki przyniesie prestiż i rozpoznawalność każdej firmie!