Bieszczady to przez wielu z nas miejsce postrzegane jako idealne do wypoczynku, odcięcia się od rzeczywistości i relaksu.

Te piękne, malownicze tereny z pewnością pomagają zresetować umysł i spędzić czas na łonie natury. Szczególnie w okresie letnim uwielbiamy takie wycieczki. A co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Tarnica

Będąc w Bieszczadach może warto wybrać się na Tarnicę, czyli najwyższy szczyt. Możecie tam dotrzeć z Wołosatego. Jest to malutka wieś, ale często odwiedzana przez turystów, bo właśnie z niej można najkrótszą drogą na Tarnicę. Jest to jednak dość stroma droga, więc jeśli wolicie nieco dłuższą lecz spokojniejszą możecie tam także dotrzeć z Ustrzyk Górnych.

Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne

A skoro już o Ustrzykach mowa to nie zapomnijcie wpaść i tutaj! Z Ustrzyk Górnych spokojnie dotrzesz na Tarnicę. A Ustrzyki Dolne to przepiękne miasteczko, w którym możesz także odwiedzić Muzeum Bieszczadzkie, czy Muzeum Młyna. 

San

Beztroski spacer brzegiem Sanu to coś, co przyda się każdemu z nas. Absolutnie nie możecie tego pominąć podczas wycieczki w Bieszczady. Jednak spacer brzegiem rzeki to nie wszystko. Jeśli macie ochotę możecie bowiem dotrzeć do samego źródła Sanu. Jest to dosyć długa droga, ale to co ujrzysz na jej zakończeniu, zdecydowanie warte jest tego kilkugodzinnego spaceru.

Szlak Architektury Drewnianej

Na Podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej zobaczycie piękne drewniane cerkwie greckokatolickie. Plan swojej wycieczki w Bieszczady warto także wzbogacić o te punkty, gdyż zdecydowanie są one niesamowite i ciekawe do odwiedzenia.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

To niezła frajda i to wcale nie tylko dla najmłodszych. Do wyboru są dwie trasy: Trasa I: MAJDAN – BALNICA, licząca 9 km oraz trasa II MAJDAN – PRZYSŁUP o długości 11 km. To naprawdę bardzo fajne urozmaicenie wycieczki. W końcu w każdym z nas drzemie wewnętrzne dziecko, a to świetna okazja by je w sobie na nowo odnaleźć!

Jezioro Solińskie

Góry i jezioro… czyż to nie idealne połączenie? Jeśli z przekonaniem uznajecie, że tak, to koniecznie wybierzcie się nad Jezioro Solińskie. Tamtejsze widoki zapierają dech w piersiach i sprawiają, że naprawdę można odpłynąć i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Połoniny

A gdzie zobaczymy piękne panoramy? Oczywiście, że na Połoninach. Tak! To zdecydowanie kolejny punkt, którego nie można pominąć podczas wyprawy w Bieszczady. Wspaniałe krajobrazy obejmujące górskie łąki z pewnością Cię oczarują i sprawią, że nie będziesz chciał stamtąd wracać. 

Wodospad “Siklawa Ostrowskich” w Wetlinie

A jeśli wrażeń związanych ze wspaniałymi górskimi widokami wciąż mało, to mamy jeszcze jedną propozycję! Wodospad “Siklawa Ostrowskich” , który ma około 5 wysokości. Aby dotrzeć w to bajkowe miejsce wystarczy pójść drogą, prowadzącą do ośrodków Piotrowa Polana i Leśny Dwór.

Nie bez przyczyny tak często można usłyszeć słynne hasło „A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. To przez wielu z nas miejsce kojarzące się z sielanką, spokojem, relaksem. I trudno się z tym nie zgodzić. Można tam naprawdę dobrze wypocząć, zobaczyć piękne miejsca i pobyć pośród wspaniałych okoliczności przyrody.

To jak? Kiedy planujecie najbliższą wycieczkę w Bieszczady? 

Dodaj komentarz