Jedną z chętniej wybieranych lokalizacji nieopodal Morza Bałtyckiego jest oczywiście trójmiasto. Aby jednak podczas wypoczynku zdążyć odwiedzić najważniejsze atrakcje tego regionu, warto wcześniej rozplanować wypoczynek i zobaczyć miejsca, które warto odwiedzić na terenie Gdyni, Gdańska czy Sopotu. Co warto zobaczyć w trójmieście? Jak idealnie rozplanować wypad do trójmiasta?

Dlaczego warto odwiedzić trójmiasto?

Wycieczka do Trójmiasta jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu czy urlopu. Na wymarzone miejsce do odpoczynku składają się nie tylko piękne plaże oraz dzika przyroda, ale również niesamowita architektura i infrastruktura, a także historia miast – Gdyni, Gdańska i Sopotu – przy czym każde z nich jest inne i niepowtarzalne, a dzieląca je stosunkowo niewielka odległość jest łatwa do pokonania, ponieważ miasta są doskonale skomunikowane. Udając się do Trójmiasta, można w pełni poznać wybrzeże Polski oraz spędzić urlop w dowolny sposób – na przykład korzystając z aktywności fizycznej, odpoczywając na plaży, smakując lokalnej kuchni czy odwiedzając lokalne muzea i zabytki.

Jak zaplanować pobyt w Trójmieście?

Przede wszystkim warto zaplanować nocleg. Można zdecydować się na nocowanie w jednym z trzech miast – bardzo chętnie wybierany jest zarówno Gdańsk, jak i Gdynia, jednak to Sopot znajduje się pośrodku i będzie z niego najbliżej przedostać się do pozostałych miast, jest również najmniejszy i można odnaleźć w nim spokój oraz wypocząć. Z drugiej strony dla osób lubiących aktywny wypoczynek, doskonałym rozwiązaniem będzie podzielenie wypoczynku po równo na Gdańsk, Gdynię i Sopot, choć niewątpliwie wiąże się to z koniecznością przenoszenia bagażu do trzech noclegów, dzięki temu można jeszcze wygodniej zwiedzić Trójmiasto bez potrzeby codziennych dojazdów.

Zasadniczo obydwa rozwiązania są bardzo ciekawe i warto dopasować je do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Warto pamiętać, że Trójmiasto jest doskonale skomunikowane – można skorzystać zarówno z busów, PKP jak i SKM, czyli działającej na terenie Trójmiasta Szybkiej Kolei Miejskiej. Osoby posiadające prawo jazdy mogą również skorzystać z licznych wypożyczalni samochodów.

Absolutne must have Trójmiasta – co warto zobaczyć?

Wypoczynek w Trójmieście można zaplanować swobodnie, jednak na jego terenie znajduje się kilka atrakcji, które z całą pewnością każdy powinien zobaczyć. Oto zaledwie kilka najważniejszych miejsc w Trójmieście, które z całą pewnością warto zobaczyć.

Gdańsk – największe atrakcje?

 • Stare miasto – głównym punktem starówki jest ulica Długa i Długi Targ, po drodze znajdują się również dwie bramy – Brama Wyżynna i Brama Zielona. To tutaj znajduje się także słynna Fontanna Neptuna oraz Złota kamienica. Godny zwiedzenia jest też Ratusz Starego Miasta, który wieńczy całą zabudowę centrum Gdańska – przy czym, to najcenniejsza i najważniejsza budowla świecka w całym mieście.
 • Bazylika Mariacka – jest to największa wybudowana w Europie świątynia ceglana wzniesiona w stylu gotyckim. Kościół z pewnością charakteryzuje się dekoracyjnością oraz monumentalnością i wznosi się ponad panoramą miasta. 
 • Westerplatte – to bardzo ważny symbol wybuchu II wojny światowej, składa się z kilku obiektów, które nie tylko skłaniają do refleksji, ale pozwalają też lepiej poznać historię miasta.
 • Archikatedra i park Oliwski – katedra jest wyjątkowym miejscem, które wyróżnia się przede wszystkim piękną muzyką organową, łączy w sobie wiele stylów składających się na piękne, dekoracyjne i tajemnicze miejsce. Budynek otacza zabytkowy park – miejsce sprzyja spacerom i wypoczynkowi.

Co warto zobaczyć w Gdyni?

 • Skwer Kościuszki – jest najchętniej wybieranym miejscem spacerowym w całej Gdyni. To na nim odbywa się większość wydarzeń – imprez, festynów czy festiwali. Przy nadbrzeżu cumują zabytkowe statki i okręty – między innymi Okręt Muzeum ORP Błyskawica, który można zwiedzić również od wewnątrz.
 • Akwarium Gdyńskie  można w nim podziwiać wyjątkowe okazy zwierząt morskich, jednak akwarium ma dodatkowo funkcję edukacyjną – prezentuje wystawy i ekspozycje, z których można dowiedzieć się więcej na temat ekosystemu.
 • Kępa Redłowska i klif Redłowski – jest to niesamowite miejsce, które powinni odwiedzić szczególnie miłośnicy przyrody. Na terenie rezerwatu znajduje się klif porośnięty chronioną, rzadką roślinnością. 

Jakie są najważniejsze atrakcje Sopotu?

 • Molo w Sopocie – jest to najdłuższe drewniane molo w Europie, doskonale sprawdza się na spacer, jednak organizowane są na nim również liczne festiwale. Wokół rozciąga się niesamowity widok nie tylko na miasto i morze, ale też na nowoczesną przystań jachtową.
 • Krzywy domek w Sopocie – krzywy domek jest swojego rodzaju wizytówką miasta – cechuje się oryginalną architekturą, która z pewnością zadziwi niejednego turystę.
 • Latarnia morska – obecnie jest punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę Sopotu.
 • Opera leśna – to wyjątkowe miejsce jest leśnym amfiteatrem, który wyróżnia się doskonałą akustyką i wyjątkową okolicą. Obiekt nie tylko można zwiedzać, ale również uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na jego terenie.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.