Wrocław to miasto, które już od lat przyciąga wielu turystów. Stolica Dolnego Śląska jest chętnie odwiedzana nie tylko przez zorganizowane grupy wycieczek, ale także przez turystów indywidualnych. W tej ostatniej grupie nie brakuje rodzin z dziećmi. Wrocław jest miastem oferującym różnorodne atrakcje, wśród nich są również i takie, które szczególnie podobają się dzieciom. Część z nich to atrakcje, które podobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Co zobaczyć wspólnie z dziećmi?

Na pewno wspólnie z dziećmi warto wybrać się do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Miejscem szczególnie atrakcyjnym na terenie zoo jest Afrykarium. To imponujący, jedyny tego typu obiekt w Polsce. Nie musimy dzisiaj opuszczać swojego kraju, aby podziwiać faunę Afryki. Afrykarium to 21 basenów i akwariów z wieloma gatunkami wodnych stworzeń. W jednym miejscu mamy możliwość zwiedzenia pięciu krain Afryki, między innymi barwnego świata rafy koralowej Morza Czerwonego i dżungli położonej nad rzeką Kongo.

Mieszkańców podwodnego świata można podziwiać poprzez zbudowane ze szkła tunele. Dzieci do lat 3 mogą zwiedzać zoo i Afrykarium za darmo. Dzieciom na pewno spodoba się także wizyta na Dworcu Świebodzkim. W centralnym miejscu nieczynnego już dworca zbudowana została największa w naszym kraju makieta kolejki torowej – Kolejkowo. Kolejkowo przyciąga nie tylko dzieci, wśród zwiedzających nie brakuje także dorosłych. Makieta zajmuje około 250 metrów kwadratowych. Są tutaj nie tylko pociągi, ale także budynki (w tym miniatury budowli, które są największymi, najbardziej rozpoznawalnymi obiektami na terenie Dolnego Śląska, na przykład miniatura obserwatorium na szczycie Śnieżki), mnóstwo figurek ludzi i zwierząt, mosty i wiadukty.

Gdzie nocować z dziećmi?

Nocleg w hotelu czy prywatnej kwaterze wraz z dzieckiem może okazać się kłopotliwy. Dzieci są bardzo żywiołowe. Ich bieganie czy płacz nad ranem może denerwować osoby śpiące za ścianą. Stąd też opcją godną polecenia są apartamenty. Tam z pewnością nikt nie zwróci nam uwagi, że dzieci zachowują się zbyt głośno. Rozwiązanie to dobra opcja dla osób, które wybrały się do Wrocławia z bardzo małymi dziećmi. Każdy apartament składa się między innymi z aneksu kuchennego lub kuchni. Są w nich wszystkie akcesoria, które umożliwią nie tylko podgrzanie mleka dla malucha, ale także przygotowanie wszystkich posiłków, także dla starszych dzieci. Wyjazd z dziećmi jest dla rodziców dużym wyzwaniem. W podróż muszą zabrać mnóstwo rzeczy, rozlokowanie ich w hotelowym pokoju może stanowić problem. W apartamencie przestrzeń jest na tyle duża, że zmieszczą się w nim bez problemu wszystkie niezbędne rzeczy, a jeszcze pozostanie w nim sporo wolnego miejsca do zabawy.

We Wrocławiu czeka mnóstwo atrakcji. Na pewno wyjazd z dziećmi na weekend to dobry pomysł. Zoo, Kolejkowo to tylko znikoma część atrakcji, którymi dzieci będą zachwycone. Miejscem, które warto polecić trochę starszym dzieciom, ale także ich rodzicom i opiekunom jest także Hydropolis: centrum wiedzy o wodzie.

Do zwiedzania Wrocławia z dziećmi zacheca goldenapartments.pl sieć apartametów dla rodzin w centrum Wrocławia.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.