Od kilku lat możemy zaobserwować zmianę w podejściu Polaków do spędzania wolnego czasu oraz planowania wakacji i weekendów. Przyszła nowa moda i wypełniła lukę w turystyce. Co takiego zmieniło się w naszym podróżowaniu? Dziś chcemy nie tylko dreptać w grupce za przewodnikiem a następnie szybko wracać do domu. Pragniemy czegoś się nauczyć, poznać nowych ludzi, więcej przeżyć i doświadczyć. Dlatego szukamy wycieczek, które bardziej pasują do naszych zainteresowań. Jaka to nowa moda? – wycieczki tematyczne i wyjazdy weekendowe z biurem podróży. Są popularne zarówno wśród młodych jak i starszych podróżników, zaletą takich wycieczek, poza atrakcjami, jest wspólne towarzystwo i możliwość nawiązania nowych znajomości.

Co to takiego te wycieczki tematyczne?

Ten rodzaj wyjazdów, to propozycja biur podróży dla pasjonatów różnych regionalnych kuchni, win, fotografii, historii, przyrody i wielu innych hobby. W trakcie takich wyjazdów możemy połączyć przyjemność zwiedzania z odkrywaniem nowych umiejętności. Organizatorzy takich wyjazdów prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć do siebie osoby, które szukają możliwości spędzenia czasu inaczej niż tylko w barze przy basenie, lub na leżaku plażowym. Wycieczki tematyczne to odejście od tradycyjnego wypoczynku na rzecz bardziej spersonalizowanych form turystyki. Biura wykorzystują różnorodność zainteresowań swoich klientów tworząc programy wyjazdów dla pasjonatów.

Wycieczki kulinarne

Czyli jak smażą Francuzi, a jak Japończycy. Wyjazdy kulinarne z biurem podróży to wszelkiego rodzaju wyprawy śladami różnych, regionalnych kuchni, podróże do miejsc znanych z upraw kawy i herbaty lub rzadkich przypraw. Takie wycieczki oferują możliwość: uczestnictwa w warsztatach gotowania miejscowych potraw, parzenia herbaty, zwiedzania plantacji i palarni kawy oraz wszelkiego rodzaju pokazach i degustacjach. Za przykłady mogą nam posłużyć organizowane wycieczki do Włoch dla amatorów pizzy, past, risotto, serów oraz pysznego włoskiego gelato. Kraj ten oferują bogate w tradycje kulinarne regiony takie jak Toskania, Emilia-Romagna czy Sycylia. Podobne wyjazdy po Europie organizowane są do Hiszpanii na słynne tapas, paellę czy jamón ibérico oraz do Francji.

Także Azja stała popularnym kierunkiem wśród miłośników podróży i dobrej kuchni. Tu prym wiedzie Tajlandia znana z aromatycznych potraw jak pad thai, zupy tom yum i słynnych ulicznych przekąsek jak satay czy mango sticky rice. Na kolejnych miejscach znajdziemy Japonię, Chiny i Sri Lankę.
Na równi z kulinarnymi popularne są wyjazdy winiarskie. To idealna okazja do spróbowania wyjątkowych, rzadkich win, poznania metod ich wytwarzania i przechowywania. Wycieczki po winiarskich regionach Włoch czy Francji, w programie zawierają nie tylko degustacje, ale także zwiedzanie tamtejszych zamków, miasteczek i starych winnic.

Poza wyjazdami kulinarnymi biura często organizują wycieczki dla fotografów amatorów. Na takich imprezach pasjonaci fotografii mają okazję uczestniczyć w sesjach z profesjonalnymi fotografami, podczas których mogą rozwijać swoje zdolności. Do wyboru mają trasy obfitujące w majestatyczne górskie krajobrazy, jeziora i wodospady. Dla tych, którzy chcą z aparatem podejść bardzo blisko przyrody polecamy wyprawy na nastrojowe bagna i łąki, magiczne wyspy i starodawne, tajemnicze lasy.

Wyjazdy kulturalne i dla miłośników historii

To różnego rodzaju wycieczki z historią i sztuką w tle. W trakcie takich wyjazdów możemy zwiedzać renesansowe pałace, średniowieczne twierdze, tajemnicze klasztory czy miejsca słynnych bitew. W programie znajdą się także festiwale muzyczne i popularne wystawy. Wyprawy śladami historii oferują uczestnikom poza klasycznym zwiedzaniem wyjazdy na miejscowe karnawały i turnieje rycerskie, lokalne święta i historyczne rekonstrukcje.
Turyści podróżujący z biurem podróży nie muszą martwić się o transport i zakwaterowanie czy o miejsce do zaparkowania. Wszystkim zajmie się biuro. I nawet jeżeli pogoda nie dopisze, nie będziesz sam. Ponieważ możesz cieszyć się wspólnym wyjazdem razem z grupą osób o podobnych zainteresowaniach.

Dodaj komentarz